Mladý hřebec

Radka Vosa

Vloženo 31.7.2006 - 23:45
Nejsem odbornik na obsedavani, ale ve dvou letech mi to prijde jeste hodne brzy... Je to hrebecek a snazi se vybudovat si hlavni pozici... Asi bych s nim vic pracovala a ukazala mu, kdo je tam panem... Mozna by pomohla i kastrace, ale to zalezi na tom, jestli mas v planu konika vykastrovat... Kazdopadne hodne stesti, jiny urcite poradi vic... :-)

Bohumil Kočovský

Vloženo 1.8.2006 - 0:37
Máš tam i jiné koně ????? Hřebec se pravděpodobně dostal ze své původní stáje z ustálené hierarchie. Pokud tam nemáš jiné koně, jediný tvor, který je s ním v kontaktu a na kterého může zkoušet boj o prvenství jsi ty. Nemyslím, že by to souviselo přímo s menstruací, maximálně to může hřebce trošku rozrušovat, ale to bývá výjimka a netrvá to dlouho. Pokud je koník polokrevný, je možno ho obsednout. Ale pouze obsednout, na nějaký sport má ještě dost času. Pochybuji ovšem, že by obsednutí zamezilo jeho projevům dominance, když budeš na zemi.

Jana Bruthans

Vloženo 1.8.2006 - 9:40
No, nevím, tahle rada se netýká hřebce, ale již jako úplný začátečník jsem pochopila, že neporadím-li si s koněm alespoň částečně zezdola, nemá na něj cenu vůbec lézt, protože jinak budu stejně zase za chvíli dole...

Markéta Peterková

Vloženo 1.8.2006 - 9:55
Já mám pocit, že když si sednu na koně, můžu si s ním dělat "co chci" (že kůň je vůči jezdci téměř bezbranný) ... ze země takovou vládu nad koněm nemám :o) Ale je pravda, že jsem nezkoušela nasednout na koně, který to jezdci nedovolí :o))))

Marta Kvapilová

Vloženo 1.8.2006 - 10:36
Bylo by lepsi dat mu jasne najevo, ze ho sice mas moc rada, ale to ze nemeni nic na tom, ze jsi sef. Pokud prisel ze spolecnosti vice koni do samoty, jak pise Troll, pak si logicky zkousi upevnit svoji pozici vuci tomu, kdo je po ruce, tedy vuci Tobe. V teto diskusi se uz popsaly mraky stranek o tom, jak si ziskat respekt kone. Nejvice se toho napsalo v debatach na tema respekt, prirozene partnerstvi, parelli roberts atd. Urcite si nech tato temata vyjet z vyhledavace, budes mit hodne co cist a jiste najdes i neco uzitecneho. Drzim palce, at se Ti konika povede rychle a spravne srovnat do zadoucich mezi.

Simona Fialová

Vloženo 1.8.2006 - 12:31
No jo, ale dvouletý hřebec ze stáda bez stáda bude problém vždy. Když je na rekre, tak ho vykastrujte a můžete-li, pořiďte mu společníka (koňského...nebo aspoň poňského).Ještě zpět k rekre využití:u tak velkého koně bych s obsedáním počkala až do čtyř, velcí koně jsou na tom hůř než malí, ty kloubečky jsou nedovyvinuté a to obrovské tělo je zatěžuje samo o sobě, natož ježdění :o(..opatrně, ať Vám vydrží dlouho zdravý

Bohumil Kočovský

Vloženo 1.8.2006 - 13:25
Tak tak, svatá pravda ! Ahoj Simčo, co dělá tvůj mladej ?? Už jsi se dlouho neozvala !! Mám nové fotky na webovkách, tak se mrkni, jak mi moje mládě roste ! :-) P.S. Pro tazatelku: Silvio II je Oldemburg, který připouští jako Holandský teplokrevník.

Simona Fialová

Vloženo 1.8.2006 - 13:55
Hned ho jdu obdivovat, jenže já nemám žádné fotky toho svého blázínka...musím to napravit, jenže on děsně pozuje, vůbec se před foťákem nechce hýbat :o)). Jak se má? Stále stejně dobře, masakruje kolegy ve výběhu, svádí kobyle z vedlejšího výběhu (co ten by dal za den s nima ve výběhu :o)) a roste si. Občas ho otravuje panička s požadavky na kráčení přes kavalety a řadu po mamince (na zemi velikostně), ale naštěstí jen zřídkakdy, nemá tolik času :o)). Jak budu mít chvilku nafotím a pošlu fotky i obsáhlejší mailík :o)..pa, pa

Markéta Peterková

Vloženo 1.8.2006 - 13:56
"Silvio II je Oldemburg, který připouští jako Holandský teplokrevník" že by maskování :o))) to se skrývá před věřiteli? nebo spáchal nějaký trestný čin? :o)))))

Bohumil Kočovský

Vloženo 1.8.2006 - 19:02
To ne :-)) Holanďani to mají podobně jako ČT (jen s tím rozdílem, že do chovu nejde každá mrcha). Takže je to plemeno Oldemburg, v Holandsku si ho zařadili do Holandského teplokrevníka u tudíš i tak připouští. Asi jako moje klisna A1/1, kterou jsem nechal posoudit a zapsat do CS. Její potomek (taky po Silvio II) je tudíš Slovenský teplokrevník. I když klisna nikdy neopustila ČR a táta je Oldemburg, ukrývající se pod Holanďanem :-)) Jednoduché, ne ?

Vlad Hac

Vloženo 1.8.2006 - 19:46
Sakra, to sou komplikace, prostě každé, sebečistější, ovšem zde neuznávané plmeno je tu ČT, takže nač takové komplikace? :oDDD Jo a oldemburg se píše oldeNburg;o)

Markéta Peterková

Vloženo 1.8.2006 - 23:02
Heh :o))) Naprosto jasný :o) Kamarádka má taky a1/1 (nebo xx pokud chceme mez. označení) zapsanou do čt. A připouštěla němcem (nevím, kterým). A hříbě? No, to bude český teplokrevník! Já se ani nedivím, že v Koních Kinských je požadavek minimální krve (původních genů) ... takže nakonec to dopadne tak, že KK budou jediné skutečně (a opravdu) české teplokrevné plemeno.

Simona Fialová

Vloženo 2.8.2006 - 9:01
Koukala jsem, krásné fotky, dělá pokroky :o) a úžasně roste (a krásní Ti kůň :o)), kdybych tak měla čas to všechno dělat se svým mladým :o)), jako novinku jsme dupali včera po kousku koberce - největší děs byl, že když na koberci stojí plnou vahou a protočí se na noze, koberec (malý metr*metr) se protočí a je nezbytné ho všema ostatníma nohama přeskočit (přišlo mi to jako hrátky dětí, kdy jeden točí švihadlem nad zemí do kruhu a ostatní skáčou :o)).