Knížky

Lenka Skalová

Vloženo 15.12.2016 - 18:20
ahoj, máte někdo tyto knížky: Čistá mysl: čistá jízda od Inga Wolframm nebo KDYŽ MAJÍ KONĚ PROBLÉMY od Karin Kattwinkel Stojí za to koupit?

Lucia Tarabová

Vloženo 19.12.2016 - 11:37
Obidve knihy mam.. Kdyz maji kone problemy urcite stoji za to. http://www.konskeknihy.cz/recenze-a-rozhovory/problemy/ Druhu knihu som rozcitala, ale mam problem ju docitat, ja celkovo na psychologicke veci nie som, tazko sa mi to cita... ale uz len v uvode som nasla par myslienok, pre ktore sa mi knihu oplatilo kupit :)

Gabriela Spurná

Vloženo 22.12.2016 - 10:26
Reakce na 1571062: Tak já jsem si půjčila v knihovně: KDYŽ MAJÍ KONĚ PROBLÉMY od Karin Kattwinkel a určitě doporučuji k přečtení (zvláště když koník "postonává, nejde čistě, nepřibírá..."), ČISTÁ MYSL: ČISTÁ JÍZDA od Wolframmové je náročné čtení pro opravdu sportovce a trochu i filozofi a vůbec to není četba na jeden zátah nebo na cestu autobusem

Gabriela Spurná

Vloženo 22.12.2016 - 10:35
A ještě doporučuji k přečtení: PÉČE O KONĚ BEZ CHYB A OMYLŮ od Romo Schmidt; to je takové moderní opáčko, člověka to nakopne ke změně přehlížených chyb (a každý má nějakou....) JEŽDĚNÍ VE VOLNÉM ČASE od Peter Kreinberg; vysvětluje znovu a velmi "polopatě" úplné základy a i tím proč ne pouze jak (to chybí tolika lidem, nebo jsme se to kdysi v dětství naučili nesprávně, nedokonale...) Takové předcházení omylům z nedorozumění s koněm. Za mě zase obyčejné, ale tím dokonalé (nepřeháním, koupím ji synovi - sama to neumím tak hezky vysvětlit)

Gabriela Spurná

Vloženo 22.12.2016 - 10:46
Jakože jsem tím také chtěla vyjádřit, že ty dvě knížky od chlapů mluvý o základech které když se daří naplňovat, tak se vyhnete snad 90% potíží u koní. Nepřeháním, to si opravdu myslím. A Karin Katwinkel mi svou knihou potvrzuje moje přesvědčení o důležitosti kvalitní zootechniky (a že obecně v ČR upadla...) - vždy se snažit dívat na celek žití toho koně a opravovat po malých částech vše. Sice třeba pro mě je divné použití Reiky a Bachových esencí..., ale ona to nasazuje protože klasická veterina už v tom případě nezabrala a má výsledky. A dokumentuje ty výsledky v přiměřených časech (týdny, měsíce). Jakože potvrzuježe není potřeba nechat koně dožívat v trápení se chronickou bolestí na pastvině. Jde léčit lecos a s rozumným časem. (taková naděje, že nebudeme vídat "zachráněné" nenakrmitelné atd.)

vendula jaitnerová

Vloženo 29.12.2016 - 8:03
Pokud by někoho zajímalo tak tady je recenze na Čistou mysl: http://www.konskeknihy.cz/recenze-a-rozhovory/recenze--cista-mysl--cista-jizda/ i na Když mají koně problémy: http://www.konskeknihy.cz/recenze-a-rozhovory/problemy/

Lenka Hlaváčková

Vloženo 31.12.2016 - 8:06
Když mají koně problémy jsem dostala teď k vánocům a je to výborná knížka. Ukazuje souvztažnosti mezi zdánlivě spolu nesouvisejícími problémy. Je tam třeba kulhání kvůli přerostlému zubu, který časem způsobil blokádu v týle. Nebo se tam člověk dozví, že je možné provést stěr z oka a ten bakteriologicky vyšetřit (musím se zeptat našeho veta, jestli je něco takového možné i u nás v ČR). Jinak se mi líbí, že je u každého popsaného případu na závěr takové jako shrnutí příčin, anatomické vysvětlení a případné léčebné nebo rehabilitační metody a techniky. Některé jsou pro většinu z nás mimo dosah např. ošetření laserem, ale pravidelnou masáž věchtem slámy může svému koníkovi dopřát každý. Knihu Péče o koně bez chyb a omylů mám na wish listu k narozeninám. Čistá mysl mě nezaujala, nějak nevěřím, že se v práci s kontrolou a ovládáním vlastní psychiky dají dělat nějaké zkratky a taky se nepokouším o sportovní kariéru. Ale nechci té knize křivdit, když jsem jí nečetla. Všichni máme nějaké obavy, strachy a bloky nebo bojujeme s nedostatkem vůle či sebedůvěry a jistě jsou techniky, které stojí za to vyzkoušet.