KASTRACE...?

Barbora Machalkova

Vloženo 20.2.2007 - 20:03

Barbora Machalkova

Vloženo 20.2.2007 - 20:05
nevíte někdo, kolik asi stojí kastrovaní hřebečka a kdy je nejlepší věk na kastraci???jo, a taky cena vypálení značky. dík

Romana Vochozková

Vloženo 21.2.2007 - 17:15
Ohledně kastrace zavolej veterináři věkově je to různé podle mého od 2 roků víše,ohledně výžehu příslušnému plemenáři,pokud nemá kůň průkaz původu,musí koně i popsat a pak vypálit.

Gabriela Šafaříková

Vloženo 31.3.2007 - 14:53
Ahoj, asi se budete nad mým příspěvkem pozastavovat... Ale já opravdu nevím, tak prosím o radu. Jak by probíhala kastrace 20ti letého hřebce? Provádí se to na klinice? Jak dlouho by tam byl? jaká by asi byla cena? díky

Dominika Němcová

Vloženo 31.3.2007 - 14:58
Podle mne by jí ani nikdo neprovedl.

Aleš Baudis

Vloženo 1.4.2007 - 18:01
hoj, nevím, ale podle mého názoru by proběhla normálně jako u mladého koně, jen bych ti doporučoval najít zkušeného doktora a udělat to tou uzavřenou metodou, cena se v Praze pohybuje kolem 5500pokud vím, jen si nejsem jist jestli to změní chování koníka. Aleš

Vanda Drdlová

Vloženo 1.4.2007 - 19:57
Já osobně s tím zkušenosti nemám ale 20-ti letého hřebce bych už hřebcem nechala... Myslím ,že málo který vet by se do toho pouštěl a chování koníka to už asi stejně nezmění... Ale dělejte podle svého... cena by měla být dpo 6000... přeji ať vše dobře dopadne

Katka Segečová

Vloženo 1.4.2007 - 22:21
Kamarádka byla nucena nechat vykastrovat tehdy tuším 17 letého hřebce. Kastraci prováděl MVDr. Krupil normálně ve stáji tzv. uzavřenou metodou, tj. v úplné anestezi a v leže. Cena byla stejná jako u mladších koní. Pooperační rána se hojila velmi dobře.Zákrok by měl provádět velmi zkušený veterinář, který by měl koně důkladně vyšetřit, zda tak náročnou operaci zvládne. Nemusí to být nezbytně na klinice v Brně. Nicméně s ohledem na věk koně je potřeba si důkladně promyslet nezbytnost takového zákroku.

Katka Segečová

Vloženo 1.4.2007 - 22:22
No minimálně to ovlivní chování podmíněné produkcí testosteronu :-))

blanka tesnerova

Vloženo 23.5.2007 - 21:06
Dobrý den,uvažuji o koupi koníka, ale mám trochu "strach" z toho, že je hřebec. Je mu 5 let, chlaďas bez PP. Uvažovala jsem o tom, že bychom ho případně nechali kastrovat. Co to obnáší? Myslím následnou péči, jestli by nebylo dobré nechat ho kastrovat ještě v původní stáji, kde je zvyklý.... Nebo jestli ho nechat hřebcem. Je prý hodný, ale já mám zkušenost jen s valachy nebo kobylami. Vůbec nemám představu, do čeho bych šla. Můžete mi nějak poradit? Vykašlat se na koupi, kastrovat nebo si přivézt hřebce? Byl by společně s jedním valachem, ne na řetězu jako dosud, ale 24 hod. venku.Díky za vaše postřehy a rady!

Barča šp.

Vloženo 23.5.2007 - 21:44
Dobrý den,nejprve bych si zjistila jestli je hodný.. jak pod sedlem tak i v boxe nebo u koní...pokud je hodný tak by problém myslím neměl být, když bude z valachem tak by to mělo být v pohodě..Kstrace se dělá jen na jaře a na podzim když nejsou mouchy které by potom do rány mohli zanést infekci.Po kastraci by se nemělo asi 2týdny jezdit a vodit kazdý den.Ale pokud s ním nejsou žádné problémy a když je jen s valachem tak nevidím důvod ke kastraci..sama mám hřebce a neměnila bych:-)

Martina Chvosteková

Vloženo 24.5.2007 - 6:29
Dobrý deň,tiež mám begana žrebca už takmer 6. rok/od jeho 6 rokov/ a mám ho teraz v nájomnej stajni ale hoci je s kobylami a valachmi, je úplne v pohode. Dokonca aj na vychádzkach je to úplne zlato. V jeho vysokom veku by som zvažovala kastráciu len pri zmene správania a nezvládateľnosti ale teraz nemám dôvod. Ja by som ho vyskúšala a overila si jeho správanie a povahu ešte na mieste a podľa toho sa zariadila.Mali sme s ním ešte jedného žrebca a ten mal negatívne skúsenostia tam to bolo horšie. Takže treba skúsiť.Držím palce, begani sú skvelí koníci, myslím že budeš spokojná. Ja by som už nemenila.Pa

Jana Stixová

Vloženo 24.5.2007 - 7:01
Já teda s begany žádnou zkušenost nemám, ale chtěla jsem jen upozornit, že pokud má původní majitel koníka od narození a koník byl prakticky pořád jen v jedné stáji, tak aby byť by byl velmi hodný nebyly problémy po převozu. Raději se předem nějak smluvně domluvit třeba na případném vracení. Znám totiž případy, kdy hřebci na kterých mohli rajtovat a ošetřovat je i děti jak byli hodní, pak po převozu do cizího prostředí, nebo po výjezdu na první závody mezi cizí koně, začali dost hřebčit. Ono, když ten hřebec mezi známými koňmi vyroste, tak nějak nepociťuje potřebu se hormonálně vybíjet ani když vidí klisny, ale mezi cizími koňmi to na něj může naráz přijít.No rozhodně netvrdím, že je to pravidlo a pokud máte jenom jednoho valacha tak by to nemuselo být vůbec divoké, ale přeci jen je lepší s tím počítat.Jinak kastraci bych v tomhle počasí určitě nedoporučila a ani nevím jestli by vám ji zodpovědný veterinář vůbec provedl. Jsou strašná vedra a spousta much. Jedině počkat na značné ochlazení.

Milan Krejsa

Vloženo 24.5.2007 - 7:34
Určitě by bylo pro vás vhodnější, nechat provést kastraci u původních majitelů. Péče není sice nijak náročná, ale proč to nenechat původnímu majiteli, pokud by ta možnost byla. K otázce zda ho nechat hřebcem - není jediný důvod proč by jím být měl,ani pro něj, ani pro vás. Jinak ten řetěz není asi ideální.

blanka tesnerova

Vloženo 24.5.2007 - 8:19
Moc děkuji za vaše postřehy!Řetěz za ideální taky nepovažuju, ale je to (zejména u chlaďasů) velmi častý způsob chovu.

Hana Růžičková

Vloženo 24.5.2007 - 12:18
Taky bych byla pro kastraci, dokud bude jen s Jackem, může to být bez problémů, ale ochomejtne se kolem kobyla a můžou se dít věci. Určitě s ním pak bude snadnější život.

Klára Lésrová

Vloženo 24.5.2007 - 12:27
Pokud se pevně rozhodnete pro kastraci, pak to udělejte ještě u původního majitele. Příjezd na nové místo spojený s kastrací není moc vhodný. Ale zároveň není moc vhodná doba pro kastraci. Má se dělat na podzim nebo na jaře, kdy nejsou mouchy a jiný hmyz. Péče není náročná. Chce to krátké procházky na ruce, tak 2x denně 20-30 minut, hlídat infekci, omývat koni nohy, na které mu skapávají kapky krve. Kůň stojí uvázaný, aby si v noci nelehl. Je to proces cca na 2 týdny. Nebyla bych pro kastraci. Chladnokrevní koněj sou mnohem klidnější a hormony s nimi tolik nemlátí. Navíc společnost valacha... nevidím důvod pro okamžitou kastraci, pokud je hodný. Asi bych ho přivezla, nechala zabydlet, seznámit s valachem a do podzima bych mu dala šanci... kdyby byly problémy, kastrovala bych. Ale kastrace v tomto věku může mít i velký negativní vliv na jeho povahu, osobní zkušenost.

blanka tesnerova

Vloženo 25.5.2007 - 8:38
Všem díky za názory. Pečlivě jsem zhodnotila situaci, koník je překrásný, mladý a kastrovat by ho asi byla škoda. Mít doma mladého hřebce by bylo nad moje síly. Jsem zvyklá na naprosto klidné koníky, kterým bez obav můžu zalézt kamkoliv a uvědomila jsem si, že v sobě ani nemám takovou nějakou"ostražitost". Byl to jen momentální nápad, ale blbej :-)). Jedu si pro valáška teplokrevníka, naprostýho mazlíka a lízálka rozkošnýho, přítulnýho. To je přesně, co potřebuju. Školáček, který se se mnou nebude dohadovat, že musí poslouchat. Díky!!!Ahoj

Martina Chvosteková

Vloženo 27.8.2008 - 10:35
Takže môj began je už valach, nečakaná komplikácia - kolika s priškrtením tenkého čreva v miešku - okamžitá operácia s kastráciou. Koníka mám našťastie už doma 2. mes a keďže bol kastrovaný v 12.roku života a bol už predtým kľudný, teraz je abnormálne kľudný a pokojný, kone ho nezaujímajú - jedine žrádlo :-) Takže ak môžem poradiť, ak naozaj neuvažujete nad pripúšťaním, je lepšie koníka nechať vykastrovať a vyhnúť sa takejto akútnej komplikácie a "predraženej kastrácie" o niekoľko desiatok tisíc. Držím palce.