JO Ptice

Klára Djemelová

Vloženo 10.5.2007 - 21:46
ja jsem tam dnes byla jezdit a přihlásila jsem se do oddílu. poplatek za pololetí-3000-500na měsíc+1000zápisné. lidé jsou tam příjemní a myslím že vůbec nevadí že je ti 20. Majitelka Simona je milá a navícvik poměrně tvrdá, ale naučí. je tam i speciální trenér skoků. Koně-angličtí plnokrevníci a jeden poník. koně jsou hodní ale je třeba dávat jasné pobídky a pořádně je vodit. tak hodně štěstí. doufám že jsem ti alespoň trochu pomohla. =)

Jarmila Bartošová

Vloženo 10.5.2007 - 22:55
no nevím, jak moc jsi ji pomohla, když je to téma přes 3 roky staré:)

andrea tachezyová

Vloženo 11.5.2007 - 8:13
Já myslím, že Bára už v Kozolupech není, nebo alespoň cca před rokem nebyla, mohlo se to změnit.

Veronika Staňková

Vloženo 11.5.2007 - 11:16
Jsem již více jak 10- let členem tohoto oddílu, ač již dlouhou dobu jsem mimo řady běžných členů a mám vlastní koně, jsem tomuto oddílu vděčná, že mě dal možnost naučit se pracovat s koňmi a ukázal co vše to obnáší! Myslým, že Simoně Dittrichové patří velký dík a obdiv za to, že je vůbec ještě schopna vést typ takovéhleho oddílu, kde dostanu šanci všichni i z méně movitých poměrů naučit se jezdit, složit ZZVJ, nučit se péči o koně a co vše to obnáší.Oddíl stále navštěvuji a nevšimla jsem si, že by jakýkoli koník strádal, ono posuzovat výživný stav 3 starších plnokrevníků, kteří na to, jak jsou staří stále dobře slouží pod sedlem a jsou vitální je dost velká odvaha!!Ostatní koně jsou dobře nakrmení, energičtí a a nijak netrpí, mají pravidelné dobré krmení, a přetěžováni opravdu nejsou.Je tu spousta mezi Vámi rádoby koňomilů, kteří porovnávají svou individualní péči o jednoho, či dva koně s péčí o 12 koní a více!!Uvědomte si, že svou iniciativu by bylo vhodné přesunut na nějaké jiné místo, třeba tam, kde jsou koně týrání opravdu!Co se týče dotazu na TJ Slávia Ptice, je to dobrý oddíl pro start k lepším výsledkům, půjčí ti zde zkušeného koně, připraví na ZZVJ, umožní závotit na nějakém tom blbém Z-ku a pak je vše na tobě jak budeš chtít pokračovat.Není pravdou, že jsou zde jen vysloužilí A1/1, je zde i několik zkušených teplokrevníků!!!

Klára Djemelová

Vloženo 11.5.2007 - 13:52
ahoj, jsem ve pticích nová a ráda bych věděla jak to tam funguje. no prostě co nejvíce informací.předem dík ua odpověď

Alena Kohútková

Vloženo 11.5.2007 - 17:17
Zítra jsou ve Pticích závody. Je to tady v kalendáři akcí. Zkus tam zajít. Určitě se tam sejde vetší parta než jen třeba ta středeční. A třeba se uvidíme. Taky se tam chystám. Pa Al

Klára Djemelová

Vloženo 12.5.2007 - 14:07
pro al: díky. možná tam zajdu, ale nevím jestli to stihnu.

Klára Djemelová

Vloženo 12.5.2007 - 14:19
pro al: jaky den tam chodis?

Alena Kohútková

Vloženo 12.5.2007 - 18:09
K Simoně do oddílu nechodím, jsem už odrostlejší holka, ale měla jsem koníka vedle a znám pár lidiček odtud. Závody jsem dnes vzdala, kvůli tomu dešti. Jen co jsme odjeli, začalo svítit slunce :-)

Veronika Staňková

Vloženo 14.5.2007 - 12:04
Nechci být rýpa, ale uvědom si, že měla pravdu, ostatním by to bylo líto a záviděli by!!Ty to vidíš z jiného úhlu pohledu, TJ Slávia Ptice je jeden z posledních oddílů, který funguje takto pro lidi, Paní majitelka nechce ani soukromé koně ustajovat po předchozích špatných zkušenostech!!

Klára Djemelová

Vloženo 14.5.2007 - 18:01
ahoj,ve středu mě ve Pticích čeká první lekce. Z koňmi mám už zkušenosti, ale zajímámě jak to probíhá před jízdou. Jestli mají radši čištění hned za sebou nebo jsou radši za delší důkladnou práci? Možná trochu blbá otázka, ale pro mě nováčka docela důležitá.předem dik za odpověď

Veronika Staňková

Vloženo 15.5.2007 - 15:41
Vito, znám a jezdím do ptic více jak 12 let, znám všechny soukromé majitele nebo o nich vím, kteří měli v jezdeckém oddíle ustájeny koně, je jich tak málo a nikdy nevydrželi příliš dlouho!Ty stále nechápeš jak funguje oddíl, zde nejde tolerovat ježdění jednoho člena na soukromém koni, pokud ten koník nechodí do provozu, to je nefér vůdči ostatním, ano ty jsi majitelem a MŮŽEŠ SI URČIT KDO NA TVÉM KONI BUDE JEZDIT, ZROVANA TEK JAKO MAJITELKA ODDÍLU TĚ MŮŽE ODMÍTNOUT PROTOŽE PRO NÍ PŘEDSTAVUJEŠ NESCHODY MEZI LIDMI V ODDÍLE!!!A to jí za to nestojí, pokud zde byli ustájeni soukromí koně chodily do provozu, nebo to byli koníci ustájeni na kratší dobu a povětšině majitelé byli současně bývalí nebo i současní členové!!!Každý by raději jezdil soukromého koně a ty by jsi svým jednání přetahovala šikovné lidi, které si oddíl vychová!!Jiná situace by byla, kdyby jsi přišla již se svým b-raiterem!!Ale stejně pak nastává problém pokud chceš po nějaké holčině z oddílu semtam nějakou tu službičku, at už vykrokování, nebo cokoli jiného...

Alena Kohútková

Vloženo 15.5.2007 - 20:38
Nechtěla jsem, ale musím se trochu zastat šifry. V JO dá opravdu hodně práce udržet na uzdě bandu náctiletých holek. I taková drobnost může nastartovat vlnu naschválů, pomluv a kdoví čeho ještě. A právě když dostane příležitost jedna, další budou chtít taky a je o zábavu postaráno :-). Proto tam není mnoho majitelů a jsou roztroušeni spíš jinde ve Pticích.

Veronika Staňková

Vloženo 20.6.2007 - 13:40
Jukni www.jkptice.cz tam je vše co by jsi měla vědět