import koní

Zuzana Michnová

Vloženo 28.10.2005 - 23:45
Chtěla bych importovat kvalitního ponyho do sportu. Můžete mi prosím poradit nějakou zahraniční inzerci, případně nemáte někdo zkušenosti s importem koní ze zahraničí?

Michala Martinovičová

Vloženo 29.10.2005 - 11:59
ahoj...skús www.pferde.de, www.pferde-messe.de, www4.pferdekauf-online.de. Lahko sa zorientuješ majú tam aj vyhladávanie podla plemien a inzerujú tam aj chovatelia. vela štastia a potom napíš či si našla niečo zaujímavé... miša

Markéta Peterková

Vloženo 30.10.2005 - 18:37
Ahoj. No s poníkama ti neporadím, zkus hledat přes internet. Až koupíš koně, nezapomeň na všechny formality.

Marta Nevřivá

Vloženo 30.10.2005 - 20:44
A kvalitní pony českého chovu by nevyhovoval?

simona Pivoňková

Vloženo 30.10.2005 - 21:59
mám známé, kteří mají 5 letého ponyho 140 sportuje, je zdravý a moc hezký, dobrý skokan - při minimaxi skočil 145, zatím chodí s holčinkou bez licence na neoficiálky, pokud bys měla zájem, písni mi na mejlík, dám ti spojení na majitele :-)

Zuzana Michnová

Vloženo 30.10.2005 - 22:15
Díky Mischo za tipy, opravdu je na co se dívat a z čeho vybírat. Markéto ty máš zkušenosti s importem koní? Co vše je k tomu potřeba vyřídit? Zatím jsem se na to ještě přesně neinformovala. Marto nemám nic proti kvalitním poníkům českého chovu, ale ráda bych i nákupem v zahraničí navázala nějaké kontakty ohledně případného tréninku dětí. Nebudem si nic nalhávat, ale tady u nás ponysport není a ještě dlouho nebude na takové úrovni jako třeba v Německu a bez pomoci zahraničních trenérů a koní to jen tak nedoženem.

Markéta Peterková

Vloženo 30.10.2005 - 23:00
No, přivezla jsem si 2 hannoverány. Pokaždé jsem měla Health Certificate od Zemského ministerstva pro (nepřeložím to - ale je to odlišné od každé spolkové země). 1x se to posílalo k nám na Veterinární správu, 1x jsem to měla na cestu. To vyplňuje ňákej jejich ofiko veterinář. Když se koukneš na web cjf, máš tam prohlášení, které bys měla mít vyplněné, když jedeš přeš hranice - ale je obsahově totožné s health certificate. Je pravda, že jsem importovala pouze 2 hannoverány, na hranicích nikdy nic od koní vidět nechtěli. V ČR jsem na Ústřední evidenci koní poslala papír o trvalém dovozu koně s průkazem koně, papír si najdeš na webových stránkách uek. Od nevím kterého roku k průkazu koně dostaneš tzv. Certificate of ownership. Moje kobyla (nar. 2004) ho má, můj valach (nar. 1996) ho nemá, má něco jako Osvědčení o původu koně. K valachovi budu pořizovat sportovní licenci někdy na jaře, takže jsem zvědavá, co bude chtít ČJF k vystavení registrace. Ráda bych ti pomohla s kontaktama, ale já mám kontakty jen na chovatele velkých koní (hann.). Vím, že i v německém měřítku chovají špičku, jsou velmi slušní a přátelští a nikdy jsem s nimi neměla problémy.

Zuzana Michnová

Vloženo 30.10.2005 - 23:42
Díky moc Markéto, to mi pro začátek stačí. Já jen na co se mám připravit. Co se týče těch kontaktů, tak třeba časem dojde i na velký koně, až děti povyrostou, tak pak tě zase poprosím o pomoc :-).

Zuzana Michnová

Vloženo 30.10.2005 - 23:51
Simčo díky, ale jak jsem již psala výše, chci se nákupem v zahraničí pokusit i o navázání kontaktů ohledně tréninku a chtěla bych opravdu kvalitně přiježděného ponyho se závodními zkušenostmi. Samozřejmě nepochybuju o tom, že by se dal pěkný šikovný pony koupit i tady u nás, ale jde mi právě o tu kvalitní přiježděnost a zkušenosti, aby se děti měly od čeho odrazit. Stejně ti ale ještě jednou děkuji.

Zuzana Slavíková

Vloženo 31.10.2005 - 8:29
Možná by ti pomohl pan Maťátko - vozí celkem pravidelně z Holandska WPB, na aukcích se dají koupit poníci všech kategorií..

martina vyštajnová

Vloženo 1.11.2005 - 11:07
Na kolik ta sranda výjde??? jako koupě ponyho WPB a dovoz?? nevíte někdo???