hříbárna

jitka Doležalová

Vloženo 12.4.2005 - 14:55
Ahojte, zrovna tady s kamarádkou čteme příspěvky o hříbárně Čestín a stávaj mi vlasy hrůzou na hlavě. Máte nějaké typy na hříbárny v okolí Prahy východ???? Kam si teda dát ustájit hříbě, když se to všude může takhle zvrtnout? Chcete pro hříbě ten nejlepší a pro něho tak důležitý základ!!!! Taky budu tuto otázku co nejdřívě řešit, tak mě to zajímá. Docela bych byla pro sem hodit nějaké fotečky hříbat po zimě, ať se můžou podívat ty chytré hlavy, jak vypadá normální stav po zimě. Tak jen do toho..................

Sabina Havlíčková

Vloženo 13.4.2005 - 9:53
Ahoj, co se týče hříbáren, tak tě mohu ubezpečit, že to je vážně problém. Ono taky hodně záleží zda máš kobylku nebo hřebečka, protože hřebečka ti jen tak někde nevezmou. Je bohužel pravda, že pokud nevidíš koně před zimou tak nikdy nepoznáš jak to tam doopravdy chodí. Doporučím ti také dát vše písemně do smlouvy aby jsi se pak nedozvěděla jako my, že ústní dohody neplatí. ) A i tak stejně nemáš nikdy jsitotu pokud to není ověřená hříbárna typu Kotizovy v orlických horách atd.. Já jsem si nakonec mimčo převezla na doporučení k Milevsku a jsem navýsost spokojená, každá změna je vidět jak na postavě tak na chování, už je to zase ten super kluk jak býval. Raubíř první třídy :-) ahoj Sabina H.

Petra Kotíková

Vloženo 13.4.2005 - 10:06
Musím jenom odporovat Sabině v tom, že není těžší najít hříbárnu pro kobylku. Já mám kobylku a velký problém. A to jsem ochotná ji dát kamkolïv, kde bude mít všechno co potřebuje, nezáleží na vzdálenosti od bydliště. Ale samozřejmě záleží také na ceně. Až na něco narazím, dám vědět.

jitka Doležalová

Vloženo 13.4.2005 - 10:32
Já mám právě hřebečka a momentálně se mi naskytla časově náročná práce, tak bych ho ráda dala někam , kde bude celej den venku s vrstevníkama, nebo prostě ve stádě. Kolik je taková normální cena za ustájení hříběte?? S veškerou péčí??? Zatím jsem měla vždycky koně doma, takže se v cenách ustájení moc neorientuju, mám představu kolik kůń stojí, ale né kolik za ustájení

Sabina Havlíčková

Vloženo 13.4.2005 - 12:07
Ahoj Petro, no možná to není lehčí nevím. Mě to přijde v tom lehčí, že kobylku ti vezmou kamkoliv kam chceš, hřebce většinou jen na některých hříbárnách. Já co jsem slyšela dobré odchovy tak jsou to u pana Rédla Bernartice ( snad to píšu dobře ) prý velmi dobrá odchovna, ale neberou hřebce. Potom Pan Cipra velmi dobré reference opět nebere hřebce. Nord Ranch také prý velmi dobrá péče, ale cena je vyšší.. No každopádně držím palce ať najdeš to pravé pro tvou kobylku já našla:-) ahoj S.

Petra Kotíková

Vloženo 13.4.2005 - 14:04
Však já vím Sabino, že jste našli a jsem za Vás ráda, protože Farao je moc milej a přeju, aby byl zdravý. O těch co píšeš vím, ale mám trochu omezené možnosti. Vzhledem k tomu, že jsem z Vysočiny a mám to všechno co jsi psala daleko. Nedávno jsme se ptala tady na hříbárnu na Vysočině a všude brali jen hřebce. Takže ono se to asi zdá, že je to jednodušší najít pro klisnu, ale skutečnost je jiná nebo stejná jako hřebečci.

Majka Varnerová

Vloženo 13.4.2005 - 18:13
Ahojky všichni,mám opačný problém.Včera se mi narodilo malinký miminko hříběcí-hřebeček a já bych docela ráda pro něj našla parťáka.Mám převážně kobylky a nejmladší bude roční,takže na zimu nemám pro to svý robě kámoše. Pokud někdo hledá něco takového-máme 12ha pastvin,boxy veliké,krmení dobré a celodenní dohled- písněte mi.Určitě se domluvíme. Díky Majka

jitka Doležalová

Vloženo 13.4.2005 - 18:19
A odkud jsi? Můžeš mi, prosím napsat na mail? Joe2005@volny.cz

Simona Fialová

Vloženo 13.4.2005 - 19:29
Majko, mail neudáváš, tak se prosím ozvi mě..mám doma taky malého hřebce..děkuji..

Simona Fialová

Vloženo 18.4.2005 - 22:22
Peťo, já trošku otevřu tohle tém aznovu..kde jsou na Vysočině hříbárny, které berou hřebce...dělám si průzkum, bude se mě to týkat brzo, tak čím větší výběr tím líp :o))...klidně na mail (i s kontakty prosím...)

Petra Kotíková

Vloženo 19.4.2005 - 8:54
ahoj Simčo! Kontakty žádné nemám, ale brala jsem to podle toho jak jsem tady zakládala samostatné téma ohledně hříbáren na Vysočině. Psali jste si tam o nějakých tady v okolí Brna a o jedné dobré, kde berou jen hřebce. Dál by mě napadl pan Košťál. Je někde u Žďáru a hřebce tam má. Ale ceny a nic bližšího nevím. Mohla bych ti sehnat telefon. Ale bohužel jsem tam nebyla, jen jsem viděla hřebce od něj dovezené. Chtěla jsem mít kobylku blíž, což se nepovedlo.Dneska už je přestěhovaná a je u Benešova. Moc mi záleželo na tom, aby byla v dobrým odchovu než blízko. Vidím ji jednou nebo dvakrát za měsíc a aspoň vidím pokroky a změny. Ona mě teď nepotřebuje. jak se daří malýmu? Kde máš umístěné ty jeho fotky?

Dominika Švehlová

Vloženo 19.4.2005 - 8:57
Kdysi mi známý říkal, že je nějaká pěkná hříbárna v Sázavě.... jestli to je hříbárna přímo, nevím, ale byly tam i mladí koně, pastviny, tráva i v suchu.... majitele neznám musela bych se optat.

Simona Fialová

Vloženo 19.4.2005 - 9:10
Zkus to, budu ráda :o)), když je větší výběr, je to lepší :o)), hlavně kopce a voda aby byli na pastvinách...

Simona Fialová

Vloženo 19.4.2005 - 9:12
Díky, kdybys koukla na ty kontakty, budu ráda, zkusím zapátrat ve starých příspěvcích, ale v tom novém EQCH mi to moc nejde :o(. Malý se má výborně, já ho teď nefotila, poslední fotky mám měsíc staré, teď už je obrovský a šimlá mi (uši, kolem očí a na krku), bude bílej dřív jak máma :o)-škoda kvůli těm odznakům :o)

Petra Kotíková

Vloženo 19.4.2005 - 9:19
Tak mi nějakou pošli ať se potěším! ta Sázava by mohl být Košťál. Zkusím to vyzvědět.

Bohumil Kočovský

Vloženo 2.5.2005 - 9:56
Nevíte někdo o hříbárně co nejblíž u Prahy ? Samozřejmě stádo, pastva atd. Je to hřebeček 8 měsíců. Potřebuji si přesunout hříbě blíže k domovu, ale zase nechci aby to vyrůstalo na hliněném čtverečku bez trávy.

monika berankova

Vloženo 16.5.2009 - 22:04
Ahoj vsichni chtela jsem se poptat jestli nekdo nema skusenosti s hribarnou u Hajku kousek od Volyna nebo nejakou doporucit mam hrebecka a neni snadne neco najit Vsem moc dekuji za nazor

nora havlickova

Vloženo 17.5.2009 - 1:51
a do jake vzdalenosti by to melo byt ? treba prestenice na milevsku je to cca 60km od volyne, my tam hrebecka meli a bylo to v pohode, a myslim ze hrebce stale berou

nora havlickova

Vloženo 17.5.2009 - 1:53
my sme byli fakt spokojeni http://www.bartuvdvur.cz/index.php?p=hribarna

Magdalena Švehlová

Vloženo 17.5.2009 - 12:28
Ahoj, kamarádka tam má už dvouletou kobylku, která se tam její starý kobyle i narodila. Není si nač stěžovat - hříbata jsou na pastvinách (podle počasí) pořád, zahánějí se na krmení. Péče dobrá, postaráno je, koně v pohodě, lidé příjemní. Můžu poslat foto na mail, když jsme tam byli před měsícem..

monika berankova

Vloženo 17.5.2009 - 13:29
Dekuji za info a jestli muzu poprosit o ty fotky muj mail je monca.berankova@email.cz dekuji moc

monika berankova

Vloženo 17.5.2009 - 13:32
Ahoj salco dekuji za info bydlim kosek od Jesenice u Prahy a to co jsi navrhovala neni tak daleko asi se tam zajedu podivat moc dekuji

Olga Procházková

Vloženo 17.5.2009 - 18:59
Přidávám se za Bártův dvůr Přeštěnice, náš klučík tam pěkně prospívá..

Karolína Veselá

Vloženo 29.4.2014 - 14:39
Ahoj, tak jsem projela všechna dřívější témata o Hříbárnách, ale bohužel jsem nenašla toto konkrétné co hledám. Velmi by mě zajímalo jesi se tu najde někdo kdo měl koně ustájeného u slečny/paní Císařové. Nabízí hříbárnu http://www.cisarova.cz/. Mě by velmi zajímala reference na ni. Děkuji

Kristina Hohausová

Vloženo 30.4.2014 - 15:55
Nemám tam sice hříbě na hříbárně, ale valacha ve výcviku - cca 7 měsíců. Ale vzhledem k tomu, že jsou všichni koně "na jednom místě" jen rozdělení do stád, tak můžu mluvit i za hříbata. Ke koním je přístup naprosto profesionální. Nestane se, že by koně neměli zajištěnu nějakou svojí základní potřebu. Denní kontrola koní je samozřejmostí. Nádherné prostředí v kopcích a možnost si připlatit i za vycházky na ruce s hříbětem, aby se otrkávalo. Kdybych měla hříbě, dala bych ho určitě s klidným svědomím tam a to bydlím 180 km odtamtud. Přikládám aktuální foto teď z víkendu.

Olga Procházková

Vloženo 6.5.2014 - 22:29
Také doporučuji. Za mě tedy 3,5 letý hřebec na 14 měsíčním pobytu, práce ze země, obsednutí, perfektní příprava v terénu, základní práce na jízdárně, první výjezdy na závody. Lepší start ho nemohl potkat. Dala bych si tam i malé hříbě, ale to jsem ještě o Adéle nevěděla.

Karolína Veselá

Vloženo 7.5.2014 - 12:47
Reakce na 1539674: můžu se zeptat kolik se platí za obsednutí atd? Uvažuju že bych si tam špunta v příhodný čas taky nechala obsednout. Po zjištění informací jsem se rozhodla že nic lepšího nemohu mladému hřebci dopřát a proto ho opravdu svěřím do rukou hříbárny. Trošku se cítím jako krkavčí matka, že se ho takhle zbavím a ještě takovou dálku od nás cca 80 km, ale je to pro něj to nejlepší.

Kristina Hohausová

Vloženo 7.5.2014 - 21:25
Všechny ceny má Adéla na svých stránkách. Neplatí se za obsednutí jako takové, ale paušálně měsíčně za výcvik. Bezproblémový a nezkažený kůň to má tak na 2 až 3 měsíce podle toho, jak je šikovný a jak rychle chápe. My řešíme koně špatně obsednutého v minulosti se zažitými zlozvyky, to je vždycky na dýl. Kdybych o tomhle místě věděla dřív, tak bych ho tam dala už dávno a možná se i ušetřila spoustu pokusů a omylů.

Barbora Bláhová

Vloženo 11.5.2014 - 21:27
Ahoj, také se přidávám s dobrou referencí. Měla jsem tam letos 3 letého hřebečka a měl se tam skvěle. Ve stádečku hřebečků zcela spokojený, individuální krmení dle přání, velmi dobrá péče. Pravděpodobně tam letos na podzim pošlu další odstávče :-)