ENERGIE

Tereza Š.

Vloženo 28.6.2006 - 9:11
Momentálně jezdím ještě jednu kobylku.V práci to jakž takž jde,ale jak jsme na závodech tak je dost líná.Trenér řekl,že relaxuje,ale ona relaxuje i na prvním parkuru.Druhý už je lepší.Čím krmíte,abyste dodali energii.Přidání ovsa nepomáhá.Potřebuju,aby chytla toho správného "cvrka".Také mě napadlo zkusit jí dát Equistro Booster(jestli to píšu dobře)-pasta,která se podá před závodem pro dodání energie.Máte s tím někdo zkušenosti?známý to dává koním před maratónem(spřežení)-pomáhá to,ale přijde mi zvláštní koně takto dopovat už do ZL,L... Díky

Jana Bílková

Vloženo 28.6.2006 - 9:14
Připadá mi, že pokud je druhý parkur lepší, tak by to nedostatkem energie být nemělo.

Simona Fialová

Vloženo 28.6.2006 - 9:49
Taky myslím, spíš líp opracovat, víc zahřát, jsou koně, co mají jinou "provozní" teplotu, potřebují nažhavit, ne ududlat na oprácku, ale přechody z a do středního cvalu, trošku rozparádit, jinak booster je dobrý spíš v tom, že koník posune hranice únavy a rychleji regeneruje po zátěži, než že by lítal jak raketa, to zkus spíš PAVO Explosive jump - funguje moc dobře, koník je raketka..

Tereza Š.

Vloženo 29.6.2006 - 12:21
To byste ji museli vidět.Přijedeme na závody-dělá bugr,při sedlání také,na oprácku z ní div nesesednu a přijde na parkur a umře...Druhý je lepší.může to být tím,že je lépe opracovaná,okoukaná,atd.na druhou stranu je to koní,který se velmi snadno "utaví"...

Katka Lipinská

Vloženo 29.6.2006 - 15:51
To nebude nedostatkem energie, ale oddelenim od koni a neznamym bubakovatym prostredim. Asi je dobre naucena, ze neodmita praci, ale voli tuhle formu pasivniho odporu. Jsou zase jini kone, kteri na parkuru spechaji, aby ho uz uz meli za sebou. Muzes ji zkusit pridat energii nejakym krmnym doplnkem, ale riskujes, ze se pasivni odpor zmeni na aktivni nebo bude utikat. Spis ji moc nepretahuj, hodne chval, vyvaruj se vsech neprijemnych zazitku na parkuru ( i za cenu, ze kdyz budes citit, ze je to nad kobci sily nebo treba exblby teren, tak to vzdas a ber za zavody at se okouka. A rada Simky ohledne opracovani je vyborna.

Tereza Š.

Vloženo 30.6.2006 - 9:56
Přechody děláme.Vím,že nesmím čekat u vchodu do parkuru,až kůň přede mnou dokončí jízdu,ale dotyčný je cca v polovině a já si jdu na oprácko ještě zácválat-přidat a vzít zpátky,zastavit,zacouvat,nacválat,...Prostě ji udržuji "při životě":-)Parkury už jí vybírám-je mladá,takže nestartuje v těžkém či hlubokém terénu,ve velkém teple,...Je to takový mazánek.Chodí čistě,nezastavuje-na mladého koně je super,ale po příchodu na první parkur mi prostě "umře":-)Možná je to opravdu ten pasivní odpor-těžko říct.