Drátěná ohrada

Petra Polcrová

Vloženo 7.3.2008 - 16:49
A co si myslíte o kombinaci klasický plot z lesnického uzlíkového pletiva a vnitřkem tak metr nebo dva od toho plotu ohradník nebo dřevěná ohrada? PAstvina velikosti 2ha a na ní dva koně (spíše pony) 24/7 ?

Lucie Ištvánková

Vloženo 7.3.2008 - 21:03
Tam, kde mám ustájeného koně máme taky drát (2 dráty) kombinované s páskou, aby koně viděli ohradu. Taky jsem se ze začátku bála, ale už to je rok a nikdy s tím problém nebyl. A koně už nezdrahjí, nepřeskakujou, netrhají (hlavně v zimě :-))). Takže u nás zatím jen dobré zkušenosti.

janele

Vloženo 8.3.2008 - 12:27
U nás je hřebčín, kde mají v několika stádech asi 50 welšanů, na ohromných pastvinách, ohrada ze dvou drátů, pouze v místě východu bílá páska, vzdálenost sloupů nevím. Majitel tvrdí, že koně vědí, kde ohrada je, vidí sloupky, a nejsou blbý :-) neměli s tím nikdy problém... Taky mě to trochu děsí, ale oni s tím mají opravdu mnoho let zkušenosti, a dobré zkušenosti... podotýkám, že je to hřebčín na úrovni, o koně je dobře postaráno, majitel je veterinář (to není podstatné, jen se snažím vysvětlit, že to není žádná tyranie:-)...). koně jsou v zimě v boxech, přes léto 24/7.Osobně, kdybych měla rozumně velké pastviny, snažila bych se drátu vyhnout. Ale když má někdo hektary a hektary pastvin, asi musí uvažovat trochu jinak. A věřím, že vědí, co dělají.

Majka Dornerova

Vloženo 10.3.2008 - 8:47
Niečo také máme, pletivo a kúsok od neho ohradník, funguje výborne.