Dotaz

Helena Smutná

Vloženo 17.9.2005 - 0:11
Je to dobré, když je jasné, kdo tomu šéfuje - a ten, kdo tomu šéfuje, to dělá dobře a ti ostatní ho poslouchají.

Bohumil Kočovský

Vloženo 17.9.2005 - 8:07
Musí tam být jasná hierarchie. Jak pro lidi, tak pro koně. Mám nového A1/1, neskutečný skokan a obrovským talentem. Jezdí ho se mnou na půl holčička, patnáctiletá, která se učí. Funguje to normálně, já 4x v týdnu přiježďuji+denně lonžuji, ona 3x jezdí. Kůň mě bere jako šéfa a funguje, s ní to bere jako relax a velice ji toleruje. Prostě je třeba, aby koně neustále lepší jezdec "umravňoval", než ho druhý zkazí. Je taky nutné, aby oba jezdci měli stejný cíl.

simona Pivoňková

Vloženo 5.10.2006 - 18:41
směruj dotaz na svou okresní veterinární správu, nikdo to neví lépe než oni

Jana Pašková

Vloženo 6.10.2006 - 11:29
Kůň musí být vyšetřen serologicky na hřebčí nákazu a infekční anemii a mít vyšetření od praktického veterináře těsně před přesunem ve svém průkazu( zajistí původní majitel). Přes hranice se jede bez jakékoliv kontroly a až po dovozu do ČR zajdeš s průkazem koně na svoji KVS nahlásit dovoz a místo ustájení.

Katka Segečová

Vloženo 6.10.2006 - 11:32
+ jak jsem ti psala na ifauně, oznámit trvalý dovoz na Jockey Clubu ČR.

Eva Marková

Vloženo 6.10.2006 - 12:15
Na presun medzi krajinami EÚ existuje formulár o nákazovej situácii v oblasti a o stave koňa, ktorý má byť vyplnený a potvrdený okresným veterinárom. Závisí od neho, čo všetko bude k tomu razítku potrebovať - s veľkou pravdepodobnosťou výsledky krvi (maleus, infekčná anémia), pas s platnými očkovaniami, možno aj vyjadrenie nejakého veta o zdravotnom stave koňa. K samotnému presunu potrebuješ ten formulár a pas koňa.Dovoz koňa, nielen z iného štátu, ale aj okresu, sme vždy hlásili vopred u našej okresnej správy. Tak sme okrem iného samozrejme vopred vedeli dodatočné požiadavky pri dovoze (napríklad potrebu karantény, vyšetrenia po dovoze a podobne).

Zuzana Slavíková

Vloženo 6.10.2006 - 12:26
Naše KVS (patřím místně pod Mělník) mi řekla, že je dovoz koně ze zahraničí nezajímá v případě, že jsem soukromý majitel. Pokud bych byla majitel stáje nebo dovezla koně na sport, tak bych jim to prý jen telefonicky nahlásila a oni by možná přišli na kontrolu.. Průkaz koně jsem jim neposílala ani v kopii, pouze jsem hlásila na ÚE.

Katka Segečová

Vloženo 9.10.2006 - 13:47
Plnokrevníci se nehlásí přímo na ÚEK, ale přes JC ČR a tam budou zaslání průkazu vyžadovat.

Majda Ptáčková

Vloženo 2.1.2007 - 19:02
Mého nejoblíbenějšího koníka chtějí dát na jatka.Jak tomu předejít???

Petra Kastlová

Vloženo 2.1.2007 - 19:17
Proč ho chtějí dát na jatka?

Milena Tyralová

Vloženo 2.1.2007 - 19:26
pokud není závažný důvod k uspání koníka, můžeš tomu předejít tak, že ho koupíš nebo seženeš kupce, nebo si koně pronajmeš.

olina bártová

Vloženo 1.4.2007 - 22:18
Máte někdo zkušenost s tím,kam se umisťují týraní koně,kteří jsou odebráni majiteli?Pokud jsou nemocní,jdou do karantény?Díky

Petra Prenerová

Vloženo 2.4.2007 - 10:58
Nemocní koně se umistují (aspon podle mě tedy) jak je nemoc závažná nevim přesně co myslíš..:)když jde o chřipku atd. koně jsou určitě v karanténě, pokud jde o něco méně závažného koník se nechává společně s ostatními venku, pobyt venku velice prospívá.:)

olina bártová

Vloženo 2.4.2007 - 11:05
Myslím neočkovaný,neodčrvený koně s jakousi prašivinou.

Petra Prenerová

Vloženo 2.4.2007 - 11:13
takto já osobně bych je dala do karantény můžou začervit ostatní koně..:) atd. po odčervení a odstranění např. tý prašiviny bych je zařadila do normálního chovu, ale až po vyléčení. :)

olina bártová

Vloženo 2.4.2007 - 11:29
To si taky myslím,protože kdo by chtěl riskovat,že si nakazí koně.Neíte kdo má v okolí Plzně karanténí boxy?

Barbora Kraftová

Vloženo 2.4.2007 - 12:43
Myslím, že nejlepší bude zavolat na KVS nebo SVS v Plzni, státní veterináři mají všechna místa evidovaná. Určitě ti poradí, kam se obrátit.

Simona Harášková

Vloženo 18.4.2008 - 16:30
Moje kamarádka chce poskytovat jízdy na svém koni, pro veřejnost za peníze....musí si kvůli pár korunám zažádat o živnostenský list....a když chce ustájit cizího koně a vydělá na tom 2000 měsíčně....jsou určené náké hranice??

Simona Harášková

Vloženo 19.5.2008 - 19:10
Tedka mě napadlo...kdybych měla koně,asi bych nechtěla aby byl sám,....tak bych zadala inzerát že hledám společníka ke koni....a majitel by mi musel dát částu přesně co koník sní+voda+elekt. stáje .....nebo si můžu říct 1000 jako každá stáj ...nebo na to musí bejt živnostenský list...podle mě je to zbytečné kvůli 1000kč, která by mi moc pomohla k uživení mého koně....díky

Alena Adamcova

Vloženo 19.5.2008 - 19:52
Člověče odkud jsi? 1000,- Kč bych za ustájení chtěla platit... Obvyklá cena měsíčního nájmu se pohybuje od 3000,-, okolo větších měst spíše od 4500,-. Pokud máš možnost nechat si koníka doma, klidně si dej inzerát a řekni si cenu kolik koník sežere, což bývá okolo té tisícovky. Živnosťák bys rozhodně neuživila-to je složitější... Musíš si ale uvědomit, že mít koně doma je obrovská zodpovědnost a jako začátečníkovi rozhodně nedoporučuji! Představ si jen, že bude koník nemocný, ty to nerozpoznáš včas a zbytečně o něj můžeš přijít, nedej bože to může být ten druhý-nájemní kůň a můžeš mít problém nejen citový, ale i vážnější s majitelem koně... Ona péče o koně není maličkost, takže zvaž investice do ustájení u zkušenějších chovatelů, kde se můžeš zkraje lecos naučit.

Simona Harášková

Vloženo 19.5.2008 - 19:59
Já mám zkušenosti.....asi si mě špatně pochopil/a myslela jsem co koník sežere+ 1000kž za údržbu pastvy atd....Já vím co to obnáší mít vlastního koně....minulý rok jsem byla na brigádě a pečovala jsem o 30 koní....10box....20pastva...ale dalo se to zvládat.... :-) teda aspon já jsem to zvládala v poho....

Alena Adamcova

Vloženo 19.5.2008 - 20:24
Tak to jsem tě opravdu špatně pochopila. Cenu kromě režie (to jsou právě investice nutně vydané-krmení, elektřina atd.) ovlivňuje třeba to jestli se s majitelem druhého koně budete společně podílet na péči o oba koně nebo kydání a krmení a běžnou každodenní péči obstaráš ty a tvá rodina a ten druhý majitel si přijde jen třeba třikrát týdně zajezdit na svém koni.

Jana Koubová

Vloženo 19.5.2008 - 23:58
No jo, jenže ono "neudržujes" jen pastvu, a konika nejen krmis. Pokud se o nej budes i starat, pripocti cas, ktery tim stravis, nekdy taky budes muset treba vybilit staj, vymenit rozezrana prkna v boxe, nebo sloupky v ohrade...ono je toho vic. Ja bych si asi domu vzala konika nejakeho znameho cloveka, se kterym se dohodnu a asi bych zkousela jaky model mi nejvic vyhovuje, jestli penize, nebo pomoc. Co bych ale urcite nechtela....doplacet na ciziho kone ze sveho.

Jana Bílková

Vloženo 20.5.2008 - 7:51
Když jsi na brigádě, tvé "starání se" obnáší jen jednostrannou práci. Další jsou třeba shánění krmení a steliva, starání se o odvoz hnoje, sečení nedopasků, oprava ohrad, stájí... z péče o koně přes pomocné zednické práce do kanceláře manažera. Obávám se, že s představou "starala jsem se na brigádě o koně" byses do toho na vlastním pouštět neměla.

Jana Stixová

Vloženo 20.5.2008 - 8:38
Já bych souhlasila s Pegaskou - to není jenom o tom koníčka vyčistit a poklidit. To jsou všechno dle mýho jen "malý věci".Ale sehnat to stelivo, krmení....kam s hnojem a kdo ho bude vyvážet a kam? Já vím jaký třeba letos my měli problémy se senem (a asi nejen my) a to máme většinu našušenou z vlastních zdrojů a poměrně dost kontaktů, kdybychom nevyšli. A takhle jadrný krmivo - budeš ho kupovat až když ti ten druhej zaplatí? Pěkně každej měsíc? Nebo sáhneš hloub do kapsy a uděláš zásobu tak aspoň na půl roku ať máš klid?A mít koně značí i povinnost registrovat si hospodářství = počítat i s kontrolami a mít vše v cajku.A nevím jak to teda mají "drobní soukromníčci", páč my jsme trošku větší oddíl, ale pokud někomu nabízíš službu za peníze, tak ten dotyčný (pokud to nebude nějaký kamarád, kterej si řekne pal to čert že) bude chtít na to smlouvu - na co všechno má nárok a na co ne - to jsou další závazky na tvojí straně....

simona Pivoňková

Vloženo 20.5.2008 - 8:39
za krátkou chvíli na brigádě máš zkušeností tolik, že můžeš báječně zapadnout po pás do průšvihu. Tvé zvídavé dotazy, jichž si tu už mnozí všimli v souvislostech napovídají jak moc máš zkušeností, kolik toho víš , ale hlavně, jak málo jsi ochotná k samostudiu, protože tvé dotazy zodpoví mnohdy i obrázková barevná knížka pro mladší pubertu :-) čti, čti knížky, časopisy, weby, choď někam pomáhat dlouhodobě - ne týden, dva, ale třeba dva roky, buď u toho, když se kůň vyšetřuje, ošetřuje, když zlobí, když kulhá a nikdo neví od čeho - to všechno je pak zahrnuto do starosti o koně - ať už vlastního nebo cizího. Jestli tě trápí 1000 korun na přilepšenou, kup si zatím křečka a ušetřené peníze a čas věnuj vzdělávání. Nemyslím to zle, zato úplně vážně. J8ja má pocit, že se tu někdo bude mít potřebu blýsknout fundovanou odpovědí na tvé dotazy, ale já se obávám, že nebude, protože už to tu bylo vše mnohokrát řečeno, je tu archiv, pravo nahoře je hladat... zadej si tam dotaz, klíčové slovo - a pročítej a přemýšlej a hledej, taky existuje www.google.com, tam je věcí, co ti otevřou oči, a pak každý český vyhledavač na tebe vychrlí spoustu odpovědí, mnohé budou odkazy na nejrůznější diskuze - i ty zde - ale budou tam i odborné články, z nichž jde čerpat. Až budeš mít nastudováno, je možné s tebou o něčem diskutovat, zatím ne, protože není o čem. Jsi fyzicky zdatná, když zvládneš sama 30 koní, zatímco norma hovoří o 10-15 na stájníka, ale jen síla nestačí. Ruce a zbytek těla bývá řízen mozkem, ne vždy, ale zpravidla. Zkus ho zapojit dřív než ruce :-)

sona lenhardova

Vloženo 6.6.2008 - 15:59
Dobrý den,jak postupovat když člověk koupí koně bez PP sice vypáleného, ale bývalý majitel také ke koni žádnhý průkaz nedostal (prostě to někde uvázlo).Poradíte někdo? Je možné optat se na uek říct jim číslo které má kůň vypálené a oni nám dají o koni nějaké info, nevíme ani věk koně no prostě nic....vůbec nevím co s tím, někde jsem ale slyšela že info dávají jen majiteli koně, majitelem koně sice člověk je ale nemá v ruce vlastně nic ani kupní smlouvu, ani žádnej průkaz koně jen koně zaplatil bývalému majiteli...sem bezradná a vůbec nevím co se v takových případech dělá?Děkuju

Katka Segečová

Vloženo 6.6.2008 - 16:05
Průkaz není v tomhle ohledu směrodatný. Není důkazem, že jsi majitelem koně. Lidé to často zaměňují. Ke koni bys měla mít nějaký nabívací titul - kupní smlouvu, darovací smlouvu. Pokud vím, ve finále se spokojí i s čestným prohlášením, protože nemáš povinnost mít kupní smlouvu písemnou.

daša grabowská

Vloženo 10.6.2008 - 22:29
Ať si nechá podepsat alespoň hlášenku na změny s prosbou o duplikát průkazu koně pokud byl vydán...

sona lenhardova

Vloženo 11.6.2008 - 16:40
No to je právě ten problém,ani bývalý majitel od kterého sme kobylu koupili neměl v ruce žádný průkaz - kobyla mu zbyla po otci který zemřel, takže mi vlastně vůbec nevíme kdo byl zapsán v průkazu jako majitel/chovatel a už se to ani nedovíme...:)hrůza.Tak nevím zkusím se informovat na uek snad mi hlavu neutrhnou, jinak nevím.
1 2 3 4 5