Den koni

Martina Paráčková

Vloženo 11.3.2008 - 0:00
Dobrý večer,za dva měsíce pořádáme náš druhý Den koní pro veřejnost. Nemáte prosím nějaký typy nebo byste něco vymysleli co zařadit do programu. Dějaký ty drezury a čtverylky, paradrezuru, hiporehabku, caniska, agility (nebo jak se to píše), práci s koněm i psem a nějaký ty srandy máme, ale fantazie dochází. Jde nám hlavně o to, aby program byl nabitý a tak nějak se nám tak nějak dařilo jezdectví přiblížit veřejnosti - jak dospělým tak dětem, aby si odnesli aspoň něco (poučení, pobavení, pěkný zážitek). Ještě jestli bych mohla někoho z okolí Vyškova (Brno, Brno venkov, Blansko, Olomouc ..) poprosit, jestli něco se svým koníkem a samozřejmě i psem umí a chtěl by to zkusit na veřejnosti a ukázat se bude vítán!! (parackova@seznam.cz)Díky

veronika radkova

Vloženo 11.3.2008 - 11:13
Zdravím,my jsme měli měli soutěže jak nejrychleji nasedlat, nauzdit, projet trasu (treba s vajickem na lzicce..), lodkou rychle preveslovat rybnicek a spis takove srandy nejen s konema. (čtyřkolky, jizda tatrou pro dospělaky..) :-) ale to byl myslim dětský den

Lucie Rottrová

Vloženo 11.3.2008 - 16:17
No, byla jsem na jednom dni koni a tam byla soutez pro deti - konska zidlickovana, je to jako normalni zidlickovana, akorat se kolem zidli jezdi v kruhu na konikach a kdyz prestane hrat hudba, musi sesednout a co nejrychleji zabrat zidly aniz by pustily kone.A pak byly ruzne jizdy zrucnosti jak pro deti tak pro dospele. Takove male souteze poradajici staje, pripadne i pro dalsi prihlasene. Ale divaci fandily komukoliv a myslim, ze se fakt bavili vsichni. Tombola taky nikdy nic nezkazi :-)Preji vydareny den :-)

jana mikešová

Vloženo 11.3.2008 - 18:54
My děláme u nás už několik let oblastní výstavu koní. Koně se předvádí na ruce v předváděcím postoji, v kroku a v klusu. Do toho kecám do mikrofonu: toto je chladnokrevný kůň, slezský norik, majitel, chovatel, koně tohote plemene se používají na to a na to. Předvádíme A1/1,Čt, fjordy, haflingy, letos snad lipicány, prostě co kdo chová v okolí. Udílí se cena diváka pro nejkrásnějšího koně výstavy, nic odborného, prostě valaši, kobyle, rekreační koně,jde jen o přiblížení plemen koní i jednotlivých koní veřejnosti a hlavně dětem. Měli jsme i ukázku tahání klády belgikem. Odpoledne klasický veřejný trénink.Letos to bude posledního května - Stáj Arka Lhota u Konice.

Lucie Mlejnková

Vloženo 11.3.2008 - 19:57
Mohla bych se zeptat na předváděčku klasické poslušnosti a záchranářských cviků se psy. POkud bys měla zájem, tak písni přesné datum a hlavně místo. Mohla bych se pak s holkama domluvit a tak..meil mám v medailonku, tam to bude asi lepší..

Martina Paráčková

Vloženo 11.3.2008 - 22:35
Ahoj, v medajlonku mejl nemáš :(Můj je parackova@seznam.cz, tak mi ho tam pošli prosím, určitě se nějak domluvíme.Je to 24. května (sobota), ve Vyškově. Dej mi prosím ten mejl.

Alena Kohútková

Vloženo 12.3.2008 - 16:03
Tak mě napadlo jestli na to budete mít prostor, co takhle menší parkur pro lidi/děti :-) Ať si vyzkouší co to ty koníci vlastně dělají. Pár barevných nizoučkých překážek a samozřejmě mašlička pro výtěze. Nebo malovací soutěž pro dětičky (o nejhezčího koníčka)- průběžná, ke konci vyhodnocení. Maminky určitě rády uvítají, když bude dítko něco chviku tvořit. Držím palce ať máte hezké počasí :-) Alena

Martina Paráčková

Vloženo 12.3.2008 - 23:03
No ono to není pro děcka jezdecký, ale pro veřejný lidi a děti. Je to pro to, aby jsme trochu koně a jezdecký svět a naši a další činnost propagovaly mezi lidi.

Dominika Švehlová

Vloženo 13.3.2008 - 8:46
No s tím parkurek a malováním to ale bude pro veřejný děti dobrý :-) Malovat mohou děti třeba "můj vysněný kůň" nebo "co se mi nejvíce dnes líbilo" atd - a ty parkury třeba táta s dítětem na zádech a skákat přes překážky, nebo vozatajský parkur, kdy budou dvojice - jeden vepředu a druhý ho bude za ním řídit provázky (ten první třeba bude mít zavázaný oči) - samozřejmě vozatajský parkur = projíždět trasu mezi kužely, ne skákat :-) Jinak ještě jsem to neviděla, ale docela legrace by mohla být drezura pro pěší chodce :-) - obdélník a jeden bude číst úlohu a děti to budou předvádět :-)

Alena Kohútková

Vloženo 13.3.2008 - 10:55
Děkuju za upřesnění. Takhle nějak jsem to myslela. Ne na koních, ale hezky po svých, ať se taky pěkně zapojí diváci(tatínci, maminky i odrostlejší děti) a vyzkouší si :-). Někde jsem viděla fotky z podobné akce a ty vysmátý obličeje :-) Popřípadě ještě můžou děti se svým pejskem (na koňských akcích je psů vždycky dost), ale pouze na vodítku. Takové jako miniagility (jen přes ty překážečky). Třeba. A jako mamina si vzpomenu, když jsem byla na podobných akcích a dítko si chvilku malovalo a já mohla alespoň chvíly sledovat :-) . Ta drezůrka, taky nevypadá špatně :-)

Martina Paráčková

Vloženo 18.3.2008 - 13:39
tak jsme tam zahrnuly slalom pro člověkokoně a jeho jezdce, drezůru po vlasních nohách, malování vysneného koně.Děkuji všech co jste sem něco přihodily.Měl by ještě někdo nápad nebo se dokonce chtěl zůčastnit.Děkuji