co to je příklek?

Hana Fraitova

Vloženo 25.4.2005 - 23:16
jo, bezva jsou konkrétně sudkovité podkovy. Teď jsem měla možnost porovnat dva koně s příklekem. Mladší kůň má větší příklek a je ortopedicky kován (tzv.sudkovité podkovy) a chodí moc pěkně a lehce se mu překlápí kopyto. A ten druhý kůň je starší, kutý normálně a chodí hůř, takže možná nezáleží na věku ani na "stadiu" příkleku, ale jedna z nejdůležitějších věcí je to kutí. Jinak, myslím, že přikleklý kůň do sportu není. A když přece jen ho někdo nechá někde závodit, jeho kariéra nebude dluhá. Má zkušenost.

Svatava Punčochářová

Vloženo 26.4.2005 - 0:11
Karol ale mluvil o bosých kopytech s nízkou patkou(nebo snad ne?:o). Jinak mám přikleklou kobylu- http://sweb.cz/SvaPun/Magda/magda1.jpg , je to u ní vrozené. Ve sportu byla do nějakých osmi let, odchodila L parkur bez zdravotních problémů. Nyní je krátce zutá a výrazně se jí vylepšila mechanika pohybu(předtím byla podkovaná ortopedicky).

Hana Fraitova

Vloženo 26.4.2005 - 9:57
Jo, tak to jsem jaksi nepostřehla, ale podle mě je lepší aby měl kůň ortopedické podkovy než aby chodil bosý. Vidím to na mém hodně přikleklém valachovi. Viděla jsem Tvou kobylku, ale nemá tak hrozný příklek jako můj kůň, takže s ní asi není problém v malé míře závodit :-))