Cedulky na box

Hana Růžičková

Vloženo 5.4.2007 - 10:40
Ćauky, švagr bude mít narozeniny a je podobně ujetý jako já, takže mu radost udělá cokoliv kolem jeho koní. Tak mě napadlo, že by nebyl špatný nápad vyrobit mu nějaké cedulky se jmény na boxy, protože žádné nemá. Poraďte nějaké tipy - jak a z čeho je vyrobit, spěchá to. Díky.

Hanka Šmerdová

Vloženo 5.4.2007 - 11:22
nejlepe asi ve wordu ci v kreslicim programu vytvorit neco, vytisknout a nechat zalamimovat...

Vendulka Veselá

Vloženo 5.4.2007 - 14:37
Moc pěkně vypadají dřevěné s vypalovanýma ozdobama, ale to bys asi musela nechat někde udělat. Nebo sv. dřevo s černou a přelakovat. Jinak my máme leštěnou mosaz na dřevěné tabulce, gravírované nápisy...taky vypadá super. A asi by ti to udělali tam kde gravírují štítky se jmény na dveře. Jen počítej s vyšší cenou.

simona Pivoňková

Vloženo 5.4.2007 - 15:04
existuje klasika - bílá cedulka a černé písmo, čitelné, přehledné uspořádání, plnokrevní koně se píší červeně, formát A4 obsahuje jméno koně data narození, otce, matku a dnes i případně jméno majitele a kontakt na něj.... pak existuje milion variant vkusných i méně vkusných... cedulka na box by měla být především nositelem informace je možné jí doplnit fotkou koníka. Jsou dokonce firmy, které se výrobou takových či makových cedulek zabývají. Podle výše investice lze slušnou cedulku vyrobit na PC sám a nechat zalaminovat za pár desetikorun, lze jí nechat vyrobit, vygravírovat, ručně namalovat.... Gravírovaná cedulka bude někde mezi 1000 a 2500 podle počtu řádek a materiálu. zkus googlem vyhledat, určitě ti to vyplivne nějakou inspiraci.

Nessy

Vloženo 5.4.2007 - 17:50
V jakékoli reklamce plastová deska,samolepící folie,vybraný podklad i barva a tip písma...mam tmavozelené se zlatym písmem,dělané kdysi do stáje s tmavozelenýma mřížema,tmavě mořené dřevo,vypadalo to fakt dobře.

Andrea Línková

Vloženo 5.4.2007 - 18:13
Tady májí nějaké předlohy ke stažení....http://al-kham-sa.wz.cz/index.php?akce=stahuj

Markéta Rychecká

Vloženo 5.4.2007 - 21:19
Jako holky jsem do stáje cedulky ručně vyráběli. Na dřevěnou destičku jsme nažhaveným drátem nebo něčím takovým (už přesně nevím) vypalovali tečkama všechny údaje. Pak jsme to pro zjednušení dělali pájkou. Tečky byly pracnější ale hezčí :-)

Hana Růžičková

Vloženo 6.4.2007 - 8:19
Díky za tipy, vzhledem k nejmenší pracnosti, ceně, motivu (pojala jsem to recesivně) a charakteru příjemce (žádní profíci) jsem zvolila cedulky zalaminované v plastu. Sama si asi vyrobím něco podobného, jak se mi to líbí.

Dominika Švehlová

Vloženo 6.4.2007 - 8:34
Tak tuhle klasiku jsme kdysi dělali v oddíle: staré cedulky z kravína --> lesklou bílou (slonovinovou) barvou (například používanou na překážky) přetřít na několikrát zadní drsnou stranu, nechat zaschnout --> tužkou krasopisně napsat jméno, atd atd včetně rámečku kolem dokola --> černou lesklou barvou písmena opatrně tenkým štětcem vypsat podle předkreslení tužkou, včetně rámečku (tenhle krok by se dal dnes udělat černou konturovací barvou na sklo). Cedulky krásné, umývatelné, nezničitelné, některé mám doma jako památku na oblíbené koně dodnes a jsou fakt moc vkusné. Je to pracné, buď požádej zkušeného člověka, nebo prostě budeš mít dárek self-made, a to se cení taky!

Stanislava Burdějnaja

Vloženo 6.4.2007 - 9:02
I tak u nás. trochu později jsem tuto "povinnost" dobrovolně převzala na svá bedra. Záliba v kreslení, přístup k podkladovému materiálu, vemi hezky vypadající matně eloxovaný bílý (světle krémový) al plech, černá, tmavě modrá a červená acetonová barva. Není nad klasiku - tedy můj názor.:o)) Ať prominou ti, kteří mají na boxech různé výtvory s fotkami, nehezky a nečitelně vypalované s kudrdlinkami a nesourodými druhy písma(gravírované .?..) většinou hraničící s mírou vkusu.A v dnešní době cedulka na PC, pokud tvůrce použije trochu vkusu při grafické úpravě a výběru písma je myslím to nejlepší řešení. :o)))

Jitka Černá

Vloženo 9.4.2007 - 13:46
Naše děti připravují na počítači koním cedule nejen s textem, ale vždy 4-5ti fotkami koně - když se vybere od každého něco (skok, válení ve výběhu, fotka z dekorování, lítání ve volnosti...), bývá to obvykle zajímavé pokoukání.Pak samozřejmě zalaminovat.

Jan Dzúr

Vloženo 15.2.2008 - 14:19
děláme cedulky na dřevo, vypalovací technikou, vše ruční práce. Více na www.cedulky.unas.cz

iva kolarikova

Vloženo 15.2.2008 - 20:23
My máme cedulky z umělého mramoru, vydrží na věky a cenově výjdou cca na 250 kč. Dělá je u nás jeden pán na obědnávku..

Pavlína Hulíková

Vloženo 16.2.2008 - 17:10
my jsme si udělali normálně v PC fotečky a něco o tom koni a dali sme to na box pomocí napínáků.. to nám vydrželo cca mesíc mno... a pak jsme si teda udělali znova ale nechali jsme to zalepit do nějaký fólie a udělat spešlity dírky a připevnili jsme to na box a v pohodě se to omejvá.. máme to už skoro rok.... ;-)

Dana Svobodová

Vloženo 12.8.2009 - 20:44
Nemáte někdo kontakt na výrobce cedulí na box? Na kobylu mi dělala kdysi firma Feedmark, ale už je nedělají. Chtěla bych obyčejnou plastovou, pokud možno kdyby byla podobná, jako ta co již mám - tzn.kdyby ji třeba někde podle fotky udělali :-)

Helena Smutná

Vloženo 12.8.2009 - 21:13
No když si tohle namaluješ ve Wordu třeba a necháš pak ten papír polaminovat, což je za pár korun, tak to nějaké takovéhle myslím bude... :-)

Dana Svobodová

Vloženo 12.8.2009 - 21:24
Reakce na 1323976: To už mě v zoufalství taky napadlo :-) Ale přeci jen bych radši plastovou, kdyby měl někdo kontakt...Za tu co mám jsem dávala myslím 200,- což není žádná tragédie a vypadá to o moc líp, než jen papír.

Eliška Matoušková

Vloženo 13.8.2009 - 11:07
Tak já mám "obyčejný" papírový, nic víc k životu nepotřebujem :D (je to zalaminované)

Věra Třetinová

Vloženo 13.8.2009 - 13:21
Reakce na 1323971: Ahoj, u nás v Přerově je spousta firem, co ti ji vytisknou na plast, tak to zkus i u vás, udělej si ji třeba v již zmíněném wordu a dones ji do nějakého kopírovacího centra, určo ti ji udělají nebo poradí, na koho se obrátit. Vím že u nás to nabízí i v jedněch řemeslnejch potřebách - mají tam totiž nabídku tvorby jmenovek na dveře a podobně. Pokud firma nabízí tzv. gravírování, neměl by to pro ni být problém

Dana Svobodová

Vloženo 13.8.2009 - 21:26
Zkusím, děkuju za tip :-)