andalusani

Kamila Surovcová

Vloženo 8.5.2007 - 15:59

Kamila Surovcová

Vloženo 8.5.2007 - 16:02
Dívala jsem se na stránky o andalusanech a tam byla hříbata, která měla hřívu "na ježka" a na ocase skoro žádné žíně (ostříhané). Také klisny na výstavě byly stejně "zkrášlené". Proč? Vždyť andalusani mají krásnou hřívu i ohon, tak proč je berou na ježka?http://www.equus-ole.com

Tereza Nahodilová

Vloženo 8.5.2007 - 16:44
No ten ocas mi přijde, že je buď nezastřižený nebo jen mírně a ta hříva...asi aby vynikla linie krku? I když nevím, u takového mlaďocha..? :-) Nebo prostě aby jim nepřekážela - lidem ne koním :-D (jo, na fotce je snad sníh? Tak to mouchy nejsou :-))

Kamila Surovcová

Vloženo 8.5.2007 - 16:47
No ale co tady tento? http://www.equus-ole.com/english.htm

Tereza Nahodilová

Vloženo 8.5.2007 - 16:52
nevím který, na tom Vašem odkazu se mi nic nezobrazilo...ale našla jsem fotky s klisnami - mají oholený od kořene kus ocasu, k čemu to? a nejsem si jistá, hřebeček pod ní, ho má jakoby svázaný do uzlu, ale je tam špatně vidět, možná to tak není...Ta hříva je možná kvůli té linii krku, fakt nevím...nebo údržba je jednodušší?

Tereza Nahodilová

Vloženo 8.5.2007 - 16:54
jo a jeden koník má ocas oholený úplně...to moc nechápu, vždyť ho potřebujou

Martina Valihrachova

Vloženo 8.5.2007 - 17:25
http://www.elpre.com/plantilla.cfm?valor=concursosna tomto odkazu je to vysvetlene (bohuzel spanelsky.:-((, PRE klisny jsou vzdy vystrihane, a ocas maji castecne nebo uplne vyholeny, snad je to z duvodu hygienickych ?, protoze klisny jsou ve vetsine pripadu uzivany pouze na chov a pracuje se s hrebci (tedy alespon ve Spanelsku to tak byva praktikovane)

Petra Prenerová

Vloženo 8.5.2007 - 17:52
nevim na co se specializují.. asi na ten chov a nebo na přehlídku těchto tvorů.....každopádně, krk se takto stříhá na aby se zvyditelnil krk (linie krku) pro přehlídky, ale jak se tady píše ocas kvůli chovu. (což se nedivim) každopádně v některých případech se mi lípí ostříhaná hříva, ale není nad dlouhou. :)co se týče ocasu můj názor je, "mouchy sněste si mě" odhánění mušek atd. v tomhle případě bych nechtěla být koněm a osobně ho lituji...:)

Olga Procházková

Vloženo 8.5.2007 - 21:30
Tak to mě taky vždycky zajímalo. Údajně se to hříbatům dělá proto, aby v dospělosti měla hřívu i ocas hustý - tak mi to řekl jeden jejich chovatel v ČR. Pokud vím, tak u lidí tato finta nefunguje (ostříhání do hola za účelem zhoustnutí), ale vtip bude asi v tom, že po ostříhání hřívy nakrátko pak odrůstá stejnoměrně a vypadá tak hustší. A PRE sami o sobě o ožínění nemají nouzi..

Nessy

Vloženo 9.5.2007 - 9:36
Nesmysl je to jak u koní,tak u lidí,ostříháním nezvětšíš počet vlasových cibulek(jediná možnost zhoustnutí)

Olga Procházková

Vloženo 9.5.2007 - 20:23
no opravdu pujde asi o to, ze "konecky" pak jsou stejne dlouhe, ke konci neridnou a tudiz to vytvari opticky hustsi hrivu..