Poraďte

Michaela Daňková

Vloženo 1.3.2005 - 12:46
Chtěla bych se zeptat:Mám valacha-5let.Nevypadá tak jak by měl,nedaří se nám ho nasvalit a vykrmit.I když dostává hodně krmení tak prostě nepřibírá.Chtěla bych poradit,čím to může být-zuby,trávení... Pod sedlem je živý,skáču s ním,chodíme po kopcích,na lonži,ale stále nic. Děkuji za rady.

Zuzana Puskajlerová

Vloženo 3.3.2005 - 15:38
Tohle je spíš do veterinární diskuse. Ale samozřejně ty zuby by to být mohly, i když to by nejspíš tzv. "žmolkoval" seno a jádro. To trávení... Já bych si nechala na Tvém místě udělat metabolický test. Sice to něco stojí, ale určitě to není marná investice. Nevím, jaká je cena teď, já hořed pár lety platila cca 680,- a zjistila jsem, že kobča nemá v pořádku játra, taky nebyla "nakrmitelná a osvalení nikde".Nevypadala,že by byla nemocná, byla charakterní, temperament. No, nejlepší by byla porada s veterinářem, koník může být taky začerven, možností je mnoho. Držím palce.

Rafi Hamoudová

Vloženo 4.3.2005 - 13:36
V prvni rade nech zkontrolovat zuby a pokud bude vse v poradku zacni resit dalsi mozne priciny s vetem. Dotaz bych spise zadala do diskuze o konich nebo do veterinarniho fora.

Romana Vochozková

Vloženo 24.6.2005 - 12:15
Odčervit a nechat zkontrolovat zuby.

Kristina Stonjeková

Vloženo 28.6.2005 - 16:10
Znáš anorektiky? Jestli ano, tak jsem před několika lety zjistila, že je to s koňmi stejně jako s lidmi, Někteří tloutnou a přitom jim dáváte obyčejné krmení a jiní, ať je krmíte jak je krmíte, nepřiberou doslova ani gram. Je to na veterinárním vyšetření. Také se prodávají výborné vitamíny (chloretin, gsn for horses atd.), které sice nejsou nejlevnější (já jsem jedny koupila pro svého koně za 2000 Kč),ale pomáhají. Nejspou doping, takže i kdyby jsi byla nějkde na závodech, může je tvůj kůň brát. Já jsem je tomu mému začala dávat před dvěma měsící a do měsíce začal tloustnout a osvalovat se. Teď je z něho opravdu skvělý pohledný koník a chodí i skáče mnohem líp než dřív. Takže bych zkusila tohle. Berou se na jaře do vybrání kbelíku (asi 3 práškové litry) pak je dva měsíce pauza a začína se s novými zase na začátku podzimu. Teď je mému koni dávám jako prevenci a opravdu, POMÁHAJÍ!!!