plem.kniha "online"-pro Hel. :-)

Sebastian Sehnal

Vloženo 30.1.2007 - 9:56
Ahojky, chtěl bych se s tebou poradit resp. zeptat. tento rok bychom s Janou bychom měli začínat na elektronické podobě plem. knihy pro "shagyáky". Jen se mi stále zdá že "php/html" je na toto trochu nepraktické, nebo se mýlím?POkud víš o něčem lepším, můžeš prosím poradit :-))?Dík Seb.

Helena Görnerová

Vloženo 30.1.2007 - 11:03
MySQL, php a jedou na tom všechny "naše" plemenné knihy. Skoro si říkám, proč se patláš s něčím novým, když už jeden odzkoušený program existuje :o) ale kdybys ho chtěl použít, asi bys už napsal :o) V čem ti php nevyhovuje? Co potřebuješ extra?

Sebastian Sehnal

Vloženo 30.1.2007 - 12:39
Asi jde o zvyk, ale chtěl jsem slyšet názor někoho zainteresovanějšího :-),tak už se neptám, možná, že v tom byla obava před monstrózním opisováním koní a jejich předků, každopádně dík za info :o)a jakmile bude něco hotového, dám vědět ;-). Ještě jednou díkec :o)). Seb.

Helena Görnerová

Vloženo 30.1.2007 - 12:54
Já tu otázku myslela vážně, to neni rejp :) Co ti na tom nevyhovuje, nebo s čím si nevíš rady? Takhle nekonkrétně se blbě odpovídá.Monstrózní opisování u nás nehrozí, bereme data z UEK, od které si je vždy UCHS vyžádá. Takže pan Teplý ve Slatiňanech sjede data, pošle TXT soubor a já je naleju do PK. Cena sjetí dat je v řádu několika tisíc, přesně nevím. Jak t budete plnit daty vy? Kdo bude ta data zaštiťovat, aby byla správná? Vůbec netuším, co chystáš :o) Tak se rozepiš, ju?

Sebastian Sehnal

Vloženo 30.1.2007 - 13:20
-zdálo se mi to takový "podivný",ale to co je pro mě nové, chvíli trvá než tomu přijdu na chuť nebo se v tom neorientuji, teď už je to lepší,spoustu věcí mi vysvětlila moje hodná Jana.tat :o))- prvotní data budou z vydaných plem. knih,- jak čtu v Tvém přípsěvku ohledně dat ze Slatiňan, tak mě napadlo, že by o tato data mohl svaz požádat, čímž by se zapisování koní značně urychlilo, oni el. data jsou, protože museli být k dispozici na vydání knih,ale cesta k nim není moc schůdná a rozepisovat detaily nemá cenu :-), to jsou určité vnitřní problémy...- první "muster" je v php(http://www.shagya-arab.ic.cz/744jussuf_rodokmen.php), tabulku na 5tigenerační původ udělala Jana a povedlo se jí to, zbývají jen detaily, barva písma, podkladu atp.- zaštiťování dat bude zatím na mě a Petrovi, s největší pravděpodobností se to bude projednávat na jarní schůzi svazu Shagya,aby to mělo nějaká pravidla- doménu máme zaplacenou s dostatečně velkým prostorem na data,nynější stránky jsou zatím prac. verze na free-web serveru, kde je sice 250 MB zdrama,ale s tím i mít nucenou reklamu v proužku nahoře:-/, myslím, že tento týden data překlopíme na správnou doménu - snad to dáme dohromady a i shagyaáci budou mít slušnou PK :-)))

Sebastian Sehnal

Vloženo 2.2.2007 - 10:25
Helčo:o), protože jsi profík, tak jestli budeš mít někdy chvilinku času (vím, že ho nemáš skoro vůbec.....), zkus se prosím podívat na ten náš web a případně navrhnout co změnit, překopat, přesunout,ale jen když tu chvíli opravdu budeš mít.Editujeme to přes Golden HTML 4.8 a čekám placenou verzi 5.0, která by měla vyjí, a dle autora by tam měla být spousta nových možností...Dík:o)) a když mít čas nebudeš, nevadí :o))).S.

Helena Görnerová

Vloženo 16.2.2007 - 22:54
Už jsem na to koukala několikrát, ale takhle nic nevykoukám. Nevidím vazby, nevidím střreva, nevím, odkud co do toho php taháte. PHP se na webu interpretuje jako html stránka a ve zdrojovém kódu neodkazuje do DB, takze nevidím. Zkus mě navést, nad čím konkrétně váháš. Víc očí pak víc vidí.Golden html neznám, už leta píšu kódy buď v ruce (txt) nebo v Homesite, ale předpokládám, že oba umí totéž. Propojit editor přmo s FTP a databází, editovat přímo na webu. To všechno já ovšem nedělám, jsem ze staré ruční školy :))Co se týče webu, jsem strašně náročná :) Prezentace plemeníků by měla obsahovat fotku v zootechnickém postoji. Rodokmeny by měly být proklikávací mezi koňmi navzájem. Vyhodit všechny stránky "zde bude", "under construction" a "pracujeme na tom" či dokonce "blablabla" a zlaté pravidlo dobrého webmastera: pokud něco nemám hotové, nezveřejňuji to. V drtivé většině případů tím totiž přišedšího návštěvníka zklamu, odradím, obdařím se nálepkou "možnáněkdy" a většina lidí zapomene, nevrátí se. Líbily by se mi reportáže z akcí, fotogalerie. Svazové stránky - chybí mi přihláška, podmínky členství, taková základní zhuštěná informace HNED, aby to lidé nemuseli dohledávat a hned jste je navnadili.A tu PKonline bych fakt pojala úplně jinak, ale to není na psaní po webu a hlavně ty už svou představu máš, zdá se, pevně danou. Jinak o data z UEK může samozřejmě UCHS oficiálně zažádat, nikdo jim v tom nebude bránit. Sjetí dat bude stát do 2000 Kč (podle počtu záznamů) a lze to řešit dotačně. Svaz si o data napíše písemně, mustr ti určitě můžu poslat. Ty musíš vyřešit konverzi těch dat do svého programu. Na naše PK už existuje prográmek a pan Teplý ve Slatiňanech má svůj formát, který rozesílá. Takže na ten se musíš nějak "navázat".Kdybys chtěl něco k hostingu, pískni. Až si budeš zařizovat nový, vem v potaz, že budeš platit za používání PHP a MySQL - to není snad nikde zdarma. (Jinými slovy zjisti si přesně, jaké služby, v jakém objemu ti povolí a za kolik. Hlídá se někdy i traffic.) Ale třeba to už máš vyřešené, nevím.Pes: Promiň zpoždění, marodila jsem.Kočka: Promiň další zdržení, budu celý týden pryč.hel

Sebastian Sehnal

Vloženo 19.2.2007 - 0:16
Helčo, já jsem rád, že jsi se na to vůbec podívala :o) a děkuju za za zajímavý názory:-).