Nový vynález - vrstvená reklama

Péťa Neřeknu i kdyby mi guláškem podstrojovali :-)

Vloženo 12.11.2010 - 10:02
Tak jsem dneska chtěl sčítnou článek o drezuře. A vybafla na mne nová forma reklamy, vrstvená. Fakt dobrý. Mám neblahé tušení, že to je uprava jenom pro VIP prudiče, aby si to fakt užili :-))

Helena Görnerová

Vloženo 12.11.2010 - 10:48
Petře, to už jsme tu přeci i spolu probírali. Na spodku pod tím gifem je flash, to je ten problém. Ty máš řešení na to, aby se flashe takhle hnusně nepřekrývaly? Myslím to vážně. Několik studií, grafiků, programátorů etc. mě ujistilo, že na tuhle vlastnost flashe recept není. Díky.

Barbora Linhartová

Vloženo 12.11.2010 - 10:49
Jojo, ta mě taky hezky zaskočila, zvlášť když mi hezky přikryla vyskakovací okénko pro přihlášení, takže přihlásit se nešlo. Mimochodem po pokusu o přihlášení mě to hezky hodilo na prázdné okno pouze s reklamami - to je asi taky nějaký bonus:)

Helena Görnerová

Vloženo 12.11.2010 - 10:51
Leann007: po pokusu o přihlášení mě to hezky hodilo na prázdné okno pouze s reklamami
Můžu poprosit o podrobnější popis? To mi zní spíš jako chyba. Díky. A prosila bych fakt věcnou debatu.

Péťa Neřeknu i kdyby mi guláškem podstrojovali :-)

Vloženo 12.11.2010 - 11:02
Reakce na 1379937: Heleno ano probírali jsme to. Nicméně jsem se k tomu článku nedostal. Řešení z voleje nemám. To nejde pokud člověk nevidí do zdrojů. Ale programově nebo graficky to řešitelné naprosto bezpečeně je. Pokud programátor tvrdí, že něco nejde obejít (a není to vlastnost HW), tak to není dobrý programátor ;-). A mimochodem, nebylo by lepší kombinaci metod které v interakci dělají chyby nepoužívat? Ale to už jsme zase u toho přístupu ;-)

Helena Görnerová

Vloženo 12.11.2010 - 11:10
Reakce na 1379940: Pokud je něco vlastnost flashe a klienti odmítají používat cokoliv jiného, pak to skutečně nepoužívat nelze. Ten problém řeší všichni, proto se ptám, zda máš cestu, kudy z toho ven.

Péťa Neřeknu i kdyby mi guláškem podstrojovali :-)

Vloženo 12.11.2010 - 11:36
Reakce na 1379941: Klienti TRVAJÍ na použití chybující technologie, když by třeba šla použít jiná technologie nechybující, se stejným výsledkem?? Divný. Ale třeba agnetura to muže chtít. Jen mi uniká kdo všichni to řeší. Tuto chybu, že by jedna reklama byla překryta jinou reklamu v opačném gardu, jsem doposud nikde jinde neviděl, pouze na Eqch. Je možné že všichni ostatní o této chybě vědí, a je zřejmé že si s ní poradili. Řešení nepochybně je. A odpověď na tvou otázku, ano, mohu najít způsob jak z toho ven.

Helena Görnerová

Vloženo 12.11.2010 - 11:44
Reakce na 1379942: Ok, také odpověď. Tak děkuju.

Péťa Neřeknu i kdyby mi guláškem podstrojovali :-)

Vloženo 12.11.2010 - 11:52
Reakce na 1379943: To je jak u blbejch na dvorku :-). Samozřejmě že je řešení. Takže opravdu po lopatě: pokud mě pustíš do zdrojů, verzí, verzování, grafických runtimů, kompilátorů flashe a gifů, uložení, odkud načítáš, verzování uploade, priorit a podobně, řešení je. Ale jak jsem psal, nikoliv z voleje, to umí jenom Jehova, Bill a podvodníci :-). A určitě nejsem tak naivní abych si naběhl odborností typu "řešení snadno a rychle" ;-). Takže tak. Ale samozřejmě nepustíš, takže není zač.

Helena Görnerová

Vloženo 12.11.2010 - 12:02
Reakce na 1379948: Petře, já nevím, zda si to uvědomuješ, ale... Pokud skutečně zastupuješ nějakou firmu, jejíž služby by mě jako zákazníka měly zajímat (a že takovou firmu skutečně hledat v nejbližší době budu muset, je ti jasné), pak mě tvé chování ke mě jako potenciálnímu zákazníkovi velmi, ale velmi odrazuje od dalšího jednání. Já chápu, že jde o merit věci a ne mé pocity, nicméně jako zákazník nejsem zvyklá, aby do mě dodavatel neustále kopal. Přesto s tebou diskutuji a vnímám tě, protože věci, které se svým programátorem řeším, jsou vážné a ty přes všechen ten balast okolo vypadáš, že víš, oč jde. V e-mailu jsem dohledala jen tvůj námět na zavedení jakési placené aplikace, ale ne odkaz na firmu, reference, případně nějaký návrh. Takže pokud to myslíš vážně, pak tě o to požádám a skutečně nechme toho přetahování. Doopravdy nás oba jen okrádá o čas a pro mě ztrácí smyslu. Díky ti.

Péťa Neřeknu i kdyby mi guláškem podstrojovali :-)

Vloženo 12.11.2010 - 20:38
Heleno, nikoliv, touto formou diskuse nezastupuji žádnou konkrétní firmu. Střípky odbornosti použiji jenom tehdy, když tvoje reakce jsou ředitelozeměkoulovské ;-), tedy pouze až tehdy až si o ty konkrétnosti de facto řekneš. Vlastně, beru to tu jako kondiční cvičení. Přesto že v profesní praxi se setkávám s obdobným odmítavým postojem zjevných skutečností jen proto, že info o pravém stavu přichází zvenčí, nepoužívám komunikační metody jako tady. V reálu předpokládám, že ta druhá strana je mnohem dětinštější a mnohem dříve se rozbrečí. Nakonec oponenti vždy povolí a ředitelozeměkoulovské manýry odhodí, protože zjistí že jim prakticky škodí ;-), nejenom ekonomicky. Tady předpokládám že soukromý sektor je velmi konzistentní, a tedy lze mluvit méně diplomaticky. No a je použitá nespisovná češtiny a žofrácké formulace, no :-) Abych to upřesnil, neberu tu nic osobně, proč taky. Ale připadá mi velmi směšný celkový vývoj této verze webu. Už od počátku kdy jsme se pošťuchovali ohledně testování, formulace zadání, řízení projektu a podobně. No a že stejně nedostatečné metody projektového řízení přetrvávají, mi připadá jako dobrá bžunda. K tomu mailu, posílal jsem ti ho po nějaké podobné rozpravě na začátku března. Že jsi ho našla až teď je zajímavá informace. Buď jsi mail od toho trouby v březnu nečetla :-), a nebo ti připadal naprosto stupidní. Oboje něco napovídá ;-). Ostatně už to je stejně neaktuální, někdo se to myslím chopil. I když vzhledem ke zdejší veterinární debatě se naskýtá další možnost jak původní myšlenku jakési evidenční záležitosti rozšířit i na oblast diagnostickou. Ale to není důležité. Že ty osobně jednáš s nějakými programátory mi připadá absurdní. Důležité je, jestli jsi připravena někoho dalšího pustit pod pokličku, a to poměrně dosti razantně. Až bude toto jasné, lze pokročit dále. Takže v tuto chvíli by měl následovat standardní postup. Prakticky teď netuším v jaké oblasti bych ti mohl doopravdy pomoct (grafika, focení, obsah, testování, analýzy, správa dat, řízení, metodika, zadání pro kódování ...?). p.s. ano, taky mám pocit že drobet vím o co jde. Souhlas, veřejně to stačí.

Bára B

Vloženo 14.4.2011 - 18:01
Snad to patří do správné diskuze. Nezobrazuje se mi listování v prohlížecím okně obrázků. Asi tam překáží reklama...

Péťa Neřeknu i kdyby mi guláškem podstrojovali :-)

Vloženo 16.5.2011 - 14:23
Reakce na 1401897: Reklama překáží vždy záměrně :-))

jari

Vloženo 16.5.2011 - 17:38
Mě se to dělo na mojí staré ždímačce taktéž. Avšak mužík, pořídil nový stroj - vodou chlazený našlapaný až po vrch. A nic mi nezlobí, taky jsou tam nejnovější win a chrom prohlížeč. Ale je to nefér vůči lidem, kteří takovouhle bombu pod stolem nemají. Jedině zjednodušit a ubrat na banerech.

Helena Görnerová

Vloženo 17.5.2011 - 11:38
Reakce na 1405083: Ubíráme dost, nicméně živí nás to. Takže s mírou pro obě strany. Jinak je to vlastnost flashe, gif bannery to nedělají. V letošním roce plánujeme kompletní redesign webu, takže odpadnou dodatečně vlepované pozice a bude to lepší, dáme na to při stavbě nového webu pozor. (Už jsem to tu psala.)