Modernizace stránek Equichannelu?

Zuzka Nováková

Vloženo 27.9.2008 - 11:43
Chtěla jsem se optat zda pomýšlíte na modernizaci stránek vašeho serveru? Přeci jen už jsou tyto velmi zastaralé a nepřehledné. Hlavně tady mluvím o celkové grafice a desigenu webu a také o nepřehledné inzerci? Vím, že je to s tou inzercí velmi těžké, když je na ní denně tolik návštěvníků. Děkuji ptám se jen tak infomativně a se zvědavostí jestli se mohu na nějaké novinky těšit.Děkuji:)

Helena Görnerová

Vloženo 27.9.2008 - 11:53
Já bych doporučovala především si přečíst tyto dva články:http://www.equichannel.cz/clanek/ukaz1309http://www.equichannel.cz/clanek/ukaz6147Pak si uvědomit, že nový web je 2 roky v provozu, zatímco server existuje 11 let a toto je jeho, pokud se nepletu, zásadní redesign číslo 4 (html, php v1, v2.. zapomněla jsem něco, pamětníci?). No a nakonec vzpomínám na vášnivé debaty před spuštěním nového systému dva roky zpět, že vám starý web stačí a nic měnit nechcete :o) Je vidět, že zavděčit se každému prostě možné není.Ano, o redesignu uvažujeme stále. Která redakce by to nedělala. Ale teď úplně hned to aktuální není. A vyžaduje to spoustu kroků předem, které trvají pár měsíců. Ad inzerce - používáte ty zaškrtávátka nahoře?

janele

Vloženo 27.9.2008 - 11:56
jsem jen běžný uživatel, ale inzerce mi celkem vyhovuje... Možná se tam příliš často opakují stejné inzeráty a nebylo by od věci jejich opětovné zadávání omezit třeba na 1 * za 24 hod. ALe přehledné mi to příjde. Pokud hledám něco konkrétního, tak si omezím nabídky výběrem. Líbí se mi, že je hned vidět fotografie i popis, ne jak třeba u equimarket.eu, kde je podle mne inzerce pro vyhledávání naprosto nepoužitelná (hledala jsem sedlo...)...

Zuzka Nováková

Vloženo 27.9.2008 - 16:48
Jistě, že používám ty zašktávátka nahoře:)) Ale myslela jsem hlavně vyhledávání, které když zadám tak mi vyskočí i spousta inzerátů, které dané slovo neobsahují nebo například vyhledávání podle okresů. To mi chybí.:))A ty články, kde jste tyto témata už řešili jsem přehlédla, to se omlouvám.Jen jsem byla zvědavá, to neznamená, žy bych byla s těmito stránkami nespokojená...mějte se hezky, ať vše klape:)

Helena Görnerová

Vloženo 27.9.2008 - 16:53
Takže vám jde vlastně jen o ovládání Inzerce? Okresy - nikdo je v inzerátech nezadává, takže podle nich nemůžeme vyhledávat. Ale nebojte se, s Inzercí se něco dělat bude. Jen ne teď. Nepřipadáme si až tak strašlivě zastaralí, po dvou letech ;o) takže teď to není priorita. Ale jsou tu starší témata, kde se specielně Inzerce řešila, tak můžete konkrétní návrhy připsat do nich, bude to pro nás přehlednější, až změny řešit budeme.Hezký den i vám :o)

Zuzka Nováková

Vloženo 27.9.2008 - 17:26
To je právě to, že pokud zadává někdo inzerát, tak mu tam ta nabídka okresů nevyskočí...Zkrátka by ho to bez vyplnění nepustilo dál... Ale to už je asi mnohem komlikovanější zásah do webu...:)Jsem asi moc zmlsaná:))Samozřejmě jsem jinak spokojená a díky.Mějte se:D

Helena Görnerová

Vloženo 27.9.2008 - 18:06
Ne, to není složité, ale věci se musí dělat systematicky, tak, aby vyplňování okresů mělo i další smysl. Máte tu celou čtenářskou komunitu, medailonky, když už další okresy, musí to mít hlubší význam, širší využití. Není tak úplně dobré, z hlediska programátora, dolepovat takhle šup sem něco, šup tam, programovat se musí trochu s vizí :o) Takže až to přijde na řadu, určo budou i okresy.

Zuzka Nováková

Vloženo 27.9.2008 - 18:49
Jasně, já to chápu, díky moc.:))

Margita Křivská

Vloženo 1.10.2008 - 5:11
Ad zaškrtávátka... když třeba hledám valacha jedno jakého původu, tak si musím projít vše, neb nejde přeskočit 3. řádek. je to jen detail, který mě teď napadl. Nebo fotky, musí být extra malé a bez diakritiky, takže extra zmenšit a plácnout na plochu před vložením. V pravidlech máte něco o opakování inzerátů, že budou smazány. Mno děje se asi jen některým.Předem se omlouvám za prudění :-)

Helena Görnerová

Vloženo 1.10.2008 - 8:07
Mamča, prudit je povoleno, ale oprávněně. Takže to vezmu souhrnem všem a doufám, v dobrém doufám, že tohle tu opakuji naposledy :o) Je tu už únavné.Neděje se to JEN některým, ale všem, co neplatí, bohužel jsme takový pronárod, že podvádíme, lžeme a vymlouváme se, dokonce místo omluvy útočíme, jen abychom nemuseli dát stovku za 2 měsíce. Já se nebudu znovu rozčilovat, je to - jak vidno - marný, je to marný, je to marný. Vidíte, jen co chcete a inzerenti si dělají, co chtějí. Zrušit inzerci a bude klid :o) Mě totiž také nebaví ještě v 1 ráno mazat a psát, zatímco se mi na VELMI slušné upozornění, že má dotyčná zaplatit, vrátí mail "na to ti seru". A jiné perly. Kolegyně Věrka by také mohla vyprávět. Pro vaši představu, denně, pokud se neděje něco přeci jen důležitějšího (to už jsme tu také vysvětlovali), trvá kontrola, editace a mazání x tisíců přibylých inzerátů i 4 hodiny. A pak přijde "borka", co nás přelstí a mrskne to tam desetkrát za sebou a do hodiny znovu. Ať si sáhnou do svědomí především ti, co to dělají. Ne my, ale vy, co podvádíte, jste příčinou těchto neustálých popichování.Ano, třetí řádek je povinný při vyplňování, proto i při vyhledávání.Ještě doplním, že dělat fotkám názvy s diakritikou je VÝMYSL MS Windows, který své uživatele naučil, že můžou podobné prasečinky dělat. Není tomu tak, není to standardní chování a my jsme to tu v rámci osvěty už vysvětlovali milionkrát, proč to nelze. Takže trochu prostudovat, vzdělat se v oboru, pak můžeme o daném více diskutovat. Proč navíc něco "plácat" na plochu, tomu, omlouvám se, vůbec nerozumím. Plocha by se pro takové účely vůbec používat neměla.Díky za pochopení.A díky všem, kteří chápou, že když jsou někde nastavena pravidla, tak se prostě musí dodržovat, a tak píší, zeptají se předem, případně si nechají vysvětlit. My si vašeho přístupu opravdu vážíme. Děkujeme.

Margita Křivská

Vloženo 1.10.2008 - 13:03
Nejde o mě,mě byla smazána inzerce pouze jednou a to asi jen proto, že jsem dala dva hooodně podobné inzeráty po sobě. Jde o inzeráty, které majitelé píšou pořád dokola, než aby je jen zeditovali a tím i posunuli...PC mi fotky ukládá do složky nazvané obrázky, takže i když fotku nijak nepojmenuji ta diakritika už tam hold je... Už jsem jednou nabídla pomoc, myslela jsem třeba i bezplatně, mno vysloužila jsem si herbalife... děkuji nechciNení potřeba reagovat :-)

Blanka Richtar

Vloženo 1.10.2008 - 13:46
Je fakt, že to vyhledávání by bylo ideální, kdyby si člověk mohl vybrat více možností, podle kterých chce najednou vyhledávat - tj. třeba ten valach jakéhokoliv původu a nemuset hledat kategorii po kategorii. Třeba přes zaškrtávání možností, aby byla možnost zvolit jich více.Dál - když něco hledám přes vyhledavač, tak mi to ukáže inzeráty, které daný výraz obsahují, ale když si pak ně kliknu, tak se mi otevře inzerce jen s přednastavenými políčky, tj. pokud jde o starší inzerát, musím se k němu proklikat. Už se to tu asi řešilo, ale bylo by super, kdyby šlo dostat se přes klíčové slovo přímo na ten inzerát, kterého se to týká.

Helena Görnerová

Vloženo 1.10.2008 - 16:45
Herbalife? Nevím, o čem píšete :o))Výdeh, prosím. Já se obávám, jakkoliv to bude znít ode mě špatně, že máte mezery v ovládání počítače. A z toho to nedorozumění bohužel často vzniká. Žádný digitální fotoaparát vám neuloží snímek s diakritikou. Čili vy jej máte jen povinnost otevřít, zmenšit, uložit. Je úplně jedno, do jaké složky ho dáte, prostě má název bez diakritiky. Pokud to při ukládání přejmenujete, aby se vám to dobře pamatovalo (typicky"Ája v západu slunce"), tak tam tu diakritiku doděláte sama a pak bohužel, skutečně normální systém to "nepobere". To jsem chtěla vysvětlit :o)Jinak nebojte, inzerce se předělávat bude komplet. Takže vaše náměty, konkrétní, viz Adalin, bereme a děkujeme.

Marketa Štěpánková

Vloženo 6.10.2008 - 14:11
Přidávám se k myšlence, pustit do inzerce inzerát jen 1x/24 hod. Co mě osobně chybí na inzerci - nejde poslat odkaz na konkrétní inzerát. Tedy, aby se inzerát dal dále otevřít, kde bude možné dát i více fotek!! (ocení především potenciální kupci koní), fotky zvětšit a hlavně bude možné zkopírovat adresu na právě jeden konkrétní inzerát. Toť vše z postřehů během užívání.

Péťa Neřeknu i kdyby mi guláškem podstrojovali :-)

Vloženo 15.10.2008 - 11:48
Taky se přidám. Vztekal jsem se hodně a bylo to houbeles platné (třeba migrace, poskakování přihlašovacího dialogu zprava doleva a zpět, nesourodá velikost fontů ...), a vždycky jsem se dozvěděl že si mám nainstalovat mozillu, že do roka a do dne bude převažující prohlížeč. Nějak porád není. Ale to je jedno, člověk si zvykne na ledacos, třeba Edmont Dantes si taky zvyknul žejo :-)).Ale jedna chyba která je fakt silně zpozdilá - příspěvky v diskuzi. Pokud je příspěvků více, tak se ztrácí stromová struktura, seřazení podle čehokoliv nezabírá protože vždy chybí spojnice. Přitom úroveň spojnice = úroveň zanoření příspěvku. Náprava programově jednoduchá a důsledek by byla extrémní čitelost.Ale vím že nejspíš zase Edmont :-))

Helena Görnerová

Vloženo 15.10.2008 - 15:02
Mám dojem, že nic z toho, co píšeš v první části, už není.Jinak v nedávné době jsme měli valnou hromadu, řešil se další vývoj a paralelně se řeší nový systém. Kdybych mohla teď poodhalit víc, udělám to, už jen abych otupila tu tvou neuvěřitelnou letitou nenávist :o) ale nemohu. Takže čekat. Neflákáme se, věci měníme, zatím na pozadí. A připomínky velmi dobře vnímáme.

Janka Pašková

Vloženo 15.10.2008 - 19:50
Nuz a ja sa pridavam s tym trvalym prihlasenim, odpoved som na napad dostala, takze len pripisujem do zoznamu moznych zmien:).

Eliška Horáčková

Vloženo 16.10.2008 - 12:58
Nešlo by vyrobit klikátko, který by umožnilo zobrazit v diskuzích pouze příspěvky ze dne, kterej si zvolim? To mě tak napadlo, jak jsem hledala ve 160 příspěvcích těch 5 nových...jinak mi diskuze připadají dobře přehledné :-).A ještě jsem si řikala, že by bylo hezký mít možnost napsat de profilu víc informací...mám/nemám koně, jezdim/nejezdim, dělám parkur/drezuru/hobby,...ale to jsou jen takový vymoženůstky :-))

Dominika Švehlová

Vloženo 16.10.2008 - 13:09
Osobně zrovna diskuse mě přijdou dost přehledné - pokud si uvědomím spoustu jiných diskusních fór, kde se příspěvky řadí za sebe halabala. Vidím tu dokonce i strom - čili přehled, pod který příspěvek co patří! Jinak k těm posledním příspěvkům - vždyt na to tu funkce je! Zadej si v daném fóru v zelené liště "všechny příspěvky" a budou se ti tam řadit všechny příspěvky podle data (od nejnovějších). Nebo když si najedeš do určitého tématu, můžeš si dát vyjet všechny texty sežatené podle stromu, nebo si klikneš seřadit podle data a opět máš to od nejstarších po nejnovější.Jinak já využívám toho, že přečtené příspěvky či přečtení témata se mi zesvětlají, jak se objeví nový příspěvek, je to tmavé. Takže si najedu do tmavého diskusního fóra a rovnou mám nahoře tmavá témata s novými příspěvky...Profily s podrobnějšími informacemi jsou v plánu, ale o tom už tu Helča psala vícekrát.

Blanka Richtar

Vloženo 16.10.2008 - 13:10
Klikni si v horní liště na Všechny příspěvky, zobrazí ti to všechny příspěvky v dané kategorii seřazené dle data a času.

Péťa Neřeknu i kdyby mi guláškem podstrojovali :-)

Vloženo 16.10.2008 - 13:11
Jasně že je, přihlašoací dialog porád poskakuje, veloikost fontů je pořád nesourodá a IE má pořád převážnou převahu na trhu ;-).A není to letitá nenávist, je to technologický nátlak :-))

Helena Görnerová

Vloženo 16.10.2008 - 17:40
Prosím tě, nemohl bys mi to upřesnit? Co znamená tedy "přihlašoací dialog porád poskakuje, veloikost fontů je pořád nesourodá" konkrétně? Kde, co jak? Teď jsme v průběhu posledních dvou měsíců opravili přes 40 známých chyb, mohlo mi něco utéct. Ber ale v potaz, že fonty jsou leckde různé záměrně (menší, větší, výraznější, nevýrazné) a přihlašujeme se i v IE a nic neposkakuje. Takže screenshot nejlépe, pls. a přesný popis.A tu nenávist, tu dedukuji z přemíry ochytralé ironie. Kdybys jen mírně zjemnil v tónu řeči, nebyli bychom vepři vůbec.

Eliška Horáčková

Vloženo 16.10.2008 - 20:20
Ajo, omlouvám se. Toho jsem si opravdu nevšimla....Nechodím na jiné diskuzní fórum, kde by bylo tolik příspěvků a tolik nových témat. Tyhle diskuze mi připadají jako rozumné řešení a jsou dost přehledné :-). Zesvětlení a ztmavení přečtených/nepřečtených používám, jinak bych se neorientovala :-).

Péťa Neřeknu i kdyby mi guláškem podstrojovali :-)

Vloženo 16.10.2008 - 21:21
No tak jo, tak jsem to slíznul:- mozilla01. jpg http://www.volny.cz/ppindian/eqch/mozilla01.jpg je jak to vypadá mozille- ei01,jpg http://www.volny.cz/ppindian/eqch/ie01.jpg je jak to vypadá v IE, rozdíl ve fontech je předpokládám zřejmý, asi netřeba screenshot zabarvovat kolečkama- ie02.jpg http://www.volny.cz/ppindian/eqch/ie02.jpg to samé jako předchozí, pouze po přihlášení uživatele, div (nebo co to je) "Uživatelů někam odskočil. Předpokládám že při tvorbě se brah ohled na analýzy polohové sledovanosti kvůli umístění reklamy. Ale proč se někdy nějakým doporučením laytou řídí a nědky ne?- ie03.jpg http://www.volny.cz/ppindian/eqch/ie03.jpg demonstrace nesourodosti fontů v IE. Všimni si, že oproti ie01.jpg ze změnily velikosti všech textů kromě textu příspěvků a třeba divu "Uživatel". V mozille se toto chová konzistentně, tedy mění se velikost všech fontů.Nenávist dedukuješ špatně. Prostě si jen myslím, že pokud platíte dodavateli profesionální měnou (a jiná není) měl by dodavatel dodat profesionální výsledek. Nebo se pletu?A teda ta přechytralá ironie, když lze v ie garantovat vždy stejnou velikost fontu například toho příspěvku, proč nelze garantovat velikost ostatních DIVů? ;-). Nebo, jako v mozille proporcionální velikost jedotlivých DIVů?Předpokládám že se zase dozvím že tomu nerozumím a tak, což je klidně možný. Tak místo soudného pohledu zase Edmont :-)))A nakonec, dodavatel to po sobě netestuje? :-)))))A ještě, aby tedy bylo objektivní srovnání, mrkni treba na equiservis http://www.equiservis.cz nebo na Alzu http://www.alza.cz/ , tam tyhle nectnosti nejsou. Z toho dovozuji že to nění moje "přemíra ochytralé ironie", ale že to prostě chyby ve zpracování webu jsou. A tímto v diskuti končím, protože to ani po dvou letech nikam nevede a všude jinde jsem za podobnou činnost docela slušně honorován :-))

Helena Görnerová

Vloženo 16.10.2008 - 22:38
Můžeš být honorován i královsky za zprasenou práci, to pro mě bez referencí nebo aniž bych viděla dokonalé dílo, které jsi stvořil, nemá valného významu (vím, co je tržní tvorba ceny :o) Nicméně ironicky píšeš pořád, padni kam padni, šlápni kam šlápni, bolest nebolest. To mě vadí, ne obsah. Mea culpa.Díky, že ses ještě překonal, něco mi ty obrázky objasnily.ei01,jpg - zvětšit písmo, pak to bude OK a jak má být- máme mj. povolenu možnost zvětšovat/zmenšovat písmo v souladu se standardy, je to dobré pro lidi s očními vadami(- v souvislosti s ie03 vidím "proprorcionalitu")ie02.jpg - stále nevidím, co kam odskočilo, vše je, jak má být- tady máš obrázek ode mě http://www.equichannel.cz/images/eqchtitl.gif- analýza polohové sledovanosti - nepotřebujeme, neděláme, zbytečné nálady, my fungujeme skutečně v reklamě úplně jinak, než ostatní weby..ie03.jpg - tomu rozumím, díky za obrázek- to už řešíme dva roky, styly jsme opravdu dostali zprasené a nebýt toho, že se v nich občas hrabu sama i přesto, že systém ještě NEBYL předán ani zaplacen, nebylo by to ani takové, jako dnes je. Neznáš pozadí vzniku a já ho nemohu z obchodních důvodů ventilovat víc, bohužel v této debatě mínus pro mě. Nicméně jelikož se v nejbližší době chystá hodně velká organizační změna a s ní patrně úplně jiný systém, už to asi já s dodavatelem řešit nebudu, takže předám dál.Díky aspoň za to. Pochopila jsem, že víc se snažit vysvětlit nebo osvětlit nemá smysl. Říkej mi klidně Edmont. Kdo mě zná, pravdu ví.

Péťa Neřeknu i kdyby mi guláškem podstrojovali :-)

Vloženo 17.10.2008 - 8:11
No bohužel reference takhle veřejně samozřejmě ne. Ale protože se agažuji v oblasti PIS, tak naše systémy buď k určitému datu jedou nebo ne. A pokud by to náhodou nejelo, tak bychom vytvořili zákazníkovi škody v řádech desítek miliónu až miliard, které by přenesl na nás. To se doposud nestalo, jednoduše proto, že našim zákazníkům odposud "nezbylo" nic jiného než systém v termínu převzít protože vždy byl funkční. Drobet mě zarazila poznámka, že systém (eqch) ještě nebyl předán ani zaplacen. Určitě neznám pozadí, ale selským rozumem, na co se čeká????. Předpokládám že byla tvorba a dodávka smluvně podchycena, že byla definována předávací kriteria a stanoveny tvrdé a měkké metriky a pododbně, prostě procesní klasika. Pak není přece problém. Ale podle průběhu se mi zdá že asi nebylo.k ie02.jpg. kde je přihlašovací dialog před přihlášením a kde po přihlášení??? jestli jednou napravo a jednou nalevo a přitom to není z důvodu lokalizace reklamy, tak je to fakt divný.k ie02.jpg - pokud je to určeno pro lidi kteří hůře vidí, právě proto by se mělo zvětšovat vše, ale jen nadpisy a napřiklad texty příspěvků ;-)Ale stejně je to fuk, nevim jak to celé procesně řešíte. Můj zcela osobní názor je, že na koleně opravovat něco co mělo být dodáno dodavatelem je minimálně nešikovné. Nemělo to být převzato a spuštěno. Pokud teda k tomu byly nastaveny smluvní podmínky.Asi ano, kdo tě zná asi pravdu ví, ale web to neopravilo :-)))Jo a nepíšu ironicky, v písmenkách není intonace a interpretace je výhradně subjektivní. Na druhou stranu, příme jednání a pojmenování nedostatků se vždy osvědčilo, že :-)

Helena Görnerová

Vloženo 17.10.2008 - 10:51
Však v pořádku. Kdybych nevnímala obsah, nebavíme se už dávno. Holt si musím odmyslet ty rejpy kolem.O smluvních věcech za webem mluvit nebudu. EQCH má dohodu o spolupráci s JEZD a tyto věci se nefiltrují, to ti snad nemusím vysvětlovat. Spuštěno bylo, protože.. a převzato nebylo, protože chyby. Čili jsme si navíc naopak ochránili investici.ie02 - pořád nerozumím. Titulní strana - je vpravo pod inzercí EQS. Přihlásím se, zůstává pod inzercí EQS. Teprve až na stránkách, kde chybí pravý (třetí) sloupec se přesunuje vlevo. To je záměr, to není chyba. Zvětšování - postřehls mou poznámku, že už vidím "proporcionalitu"? Pochopila jsem z obrázku, oč jde, dám na to příště pozor.Jinak nerozumím tomu, proč neřekneš, pro koho či na čem jsi dělal. Naopak, když mluvíš o obr částkách, dělala jsem pár let AS/400 system admina v GE Capital, třeba se známe jako dodavatel-zákazník :o)) Ráda vaši firmu přiberu do výběrového řízení na nový systém, až bude. Zatím mi to zní, že vy byste chybu neudělali :o)

Péťa Neřeknu i kdyby mi guláškem podstrojovali :-)

Vloženo 17.10.2008 - 11:07
Rejpy jsou potřeba, jinak by si všichni pochlebovali jak jsou dokonalí :-)). Říct co jsme kde dodávali až tak jednoduše nemůžu, protože zákoši třeba dodaný systém považují za výraznou konkurenční výhodu a třeba si zakomponovali neuvádění v referencích do smlouvy ;-).Jo, jako zákoš-dodavatel se znát klidně mužeme :-)).Ale ten výraz "přiberu do výběvého řízení ..", výběrové řízení se snad vyhlašuje, a ne že se přibírá. Pokud "přibíráte", tam nemá cenu se vůbec angažovat ;-). Jasně že chyby děláme, jako každý, ale testujeme a k datu předání do zkušebního provozu je opraveno, jinak to ani nejde :-).A jen k té ochraně investice, finančně možná, i když pochybuju že se to celé obejde bez dodatečných nákladů. S oceněním investice goodwill je to samozřejmě jinak, a to bez ohledu na metodu GAPu kterou na ocenění použiješ :-)

Helena Görnerová

Vloženo 17.10.2008 - 11:44
Příliš mnoho emocí, příliš mnoho přemoudra. Oprosti se od nich a k jádru pudla.S výběrovým řízením samozřejmě víš, jak jsem to myslela. Momentálně vybírám firmy, které oslovit. Nechceš-li veřejně, můj mail máš. Jsme OT.

Péťa Neřeknu i kdyby mi guláškem podstrojovali :-)

Vloženo 17.10.2008 - 14:37
ale houbeles :-)), emoce žádný, přemoudro taky ne, jen běžná standardní praxe. A oslovení, nevím, není to totéž jako vs nebo vb, tj. nedefinované obchodní prostředí. Interně podebatíme, uvidíme.
1 2