Lživý inzerát na mého koně-mnou nezadaný.

Petra Šmídová

Vloženo 4.12.2007 - 10:55
Dnes ráno mě polila pěkně studená sprcha,když jsem se dozvěděla,že kdosi zadal inzerát na mého koně http://www.equimarket.eu/index.php?action=detail&dbid=3886Většina informací v inzerátu je překvapivě pravdivá(což přisuzuju informacím na našich klub.str.,ale o zranění tam není slovo),až na tu že je kůň na prodej.NENÍ!Dá se proti tomu něco dělat,krom ocejchování vlastních fotek,aby je nemohl někdo ukrást a takhle zneužít?Stalo se vám někdy něco podobného?Mám to nechat plavat nebo se dál rozčilovat nad blbostí některých jedinců? :) Již jsem vtipálkovi napsala o stažení,ale kdo ví,jestli je email pravý.

Helena Görnerová

Vloženo 4.12.2007 - 10:59
Zásada č. 1 - okamžitě to napsat PROVOZOVATELI STRÁNEK - doložit, že jsi majitel a požádat o stažení inzerátu a zablokování uživateleZbytek už by měl zařídit provozovatel, tedy Martin Blažek. Mail na něj můžeš rovnou poslat kopií na toho hříšníka - když ho má provozovatel, může ti už být v podstatě jedno, jestli je mail hříšníka pravý nebo ne.Je to blbé, ale taková věc se ti může stát i v tištěné Annonci. T jsou prostě debilní lidé.

Tomáš Sychra

Vloženo 4.12.2007 - 11:03
Pet, od omylu to může být až pro připravovaný trestný čin. Právník by ti asi poradil lépe. Nejlepší je se obrátit na příslušného webmastera, který za stránku odpovídá a požadovat okamžité stažení inzerátu. Pokud to neudělá, tak oznámení na policii. Věř ale, že to udělá.

Petra Šmídová

Vloženo 4.12.2007 - 11:28
Děkuji.Již se na tom pracuje.Myslím si,že je to nedomyšlený vtip nějaké 13ti leté holky,která roupama neví coby.

Martin Blazek

Vloženo 7.12.2007 - 16:09
Inzerat je smazany, uzivatel zablokovany..Diky tomuto pripadu se podarilo odhalit notorickeho vkladace nepravych inzeratu, ktery z nekolika ruznych uctu vlozil celkem 28 nepravdivych inzeratu. Podarilo se zablokovat vsechny ucty a inzeraty smazat. Uzivatelem byla slecna, ktera to delala zrejme z nudy, jeji motiv se mi opravdu zjistit nepodarilo, odpoved byla "...ja sama nevim...ale nic spatneho jsem tim nemyslela..."Bohuzel proti tomu neni zadna obrana. Kazdy inzerat schvalujeme zvlast, prohlizime ho, zda neodporuje pravidlum serveru, neporusuje autorska prava a je formalne v poradku.. ale zda je dotycna osoba opravnena nakladat s inzerovanou "veci" zjistit nijak nemuzeme..Martin Blazekserver Equimarket.eu

Hana Radová

Vloženo 7.12.2007 - 18:34
Asi před dvěma lety se mi stalo to samé, zjistila jsem to až když začaly zvonit telefony. Dodneška nevím kdo si takhle "zavtipkoval".

Vendula Joudalová

Vloženo 13.12.2007 - 17:31
Mě se stalo něco podobného, malá holka zase zamluvila koně, který byl na prodej, nabídla víc než bylo v inzerátu, já odmítla další zájemce a pak jsem se dopátrala od její rodiny, že vůbec žádného koně nekupují, ale že dcera dělá problémy .. Ubožačka!

simona Pivoňková

Vloženo 21.12.2007 - 11:24
dokud není složena minimálně záloha a není sepsána smlouva, tak bych nikoho neodmítala :-) Jen na telefon blokovat koně - tedy zboží za několik desítek tisíc... to není moc opbdchodnické, navíc tam není ani záruka, že zvíře jde do alespoň zdánlivě dobrých rukou....