hledání - nefunguje mi

Alena Kohútková

Vloženo 20.6.2008 - 13:03
Pokoušela jsem se dnes hledat nějaký výraz, ale ať to zkouším jakkoli (přihlášená, nepřihlášená; v sekci i vše), nefunguje mi. Vrátí se mi to na hlavní stránku s popiskem: nebyl zadán výraz pro hledání (nebo tak nějak). Je to jen můj problém třeba s nastavením ? Zatím se mi to nestalo. Dík Alena

Alena Kohútková

Vloženo 20.6.2008 - 13:41
Ještě jen pro upřesnění. Jednoslovný výraz se mi už podařilo vyloudit. Stále ale nejse slovní spojení. Al

Helena Görnerová

Vloženo 20.6.2008 - 14:26
Nenasimulovala jsem žádnou chybu. Takže potřebuji víc informací. CO hledáte atd atd. Díky.

Alena Kohútková

Vloženo 20.6.2008 - 16:26
Hledala jsem spojení "házení hlavou" vyskočilo toto: http://www.equichannel.cz/hledej?co=h%E1zen%ED+hlavou+Pak jen házení a odkazy naskočily.

Zuzana Fialová

Vloženo 20.6.2008 - 16:39
Mně vyhledávač také nefunguje,takže nejsi jediná ...

Pavel Cox

Vloženo 20.6.2008 - 17:31
Mno, pokud by to byl takový problém, můžete zatím zkusit toto:http://cox.wz.cz/clanky/eqch/ Věřím tomu, že ty problémy jsou jen dočasného rázu.

Helena Görnerová

Vloženo 22.6.2008 - 8:21
Zuzko ale když tu napíšete "nefunguje", tak se těžko domluvíme, uvědomte si, že musíte poskytnout vždycky komplexní informaci a že nemám křišťálovou kouli. Protože na vyhledávání jednoho slova, jak vím, vyhledávač funguje a denně ho používám, pak mi slovo "nefunguje" přijde dost nejasné. Takže ne "nefunguje", ale "prosím, hledám slovní spojení .. a vylejzá mi toto.." Mě se pak těžko chyba simuluje, když vy nenapíšete, CO přesně se děje.Už to tu opakuji asi pomilionté :-(Díky tomu upřesnění už teď chybu vidím, takže to předám na helpdesk. Vás bych pro příště poprosila o trochu větší přesnost, když mám řešit chybu, abych hodinu neseděla u stroje a neříkala si "sem asi blbá, mě to jede".Děkuju moc, H.

Andrea Vaňková

Vloženo 25.6.2008 - 14:33
Dobrý den,mě to háže to samé jako alko, při hledání slovního spojení padnoucí sedlo.

Helena Görnerová

Vloženo 25.6.2008 - 14:43
Já už jsem to nahlásila, díky. Nicméně na pátek chystáme velké fyzické přesuny serveru, takže se aktuálně zabývá celý helpdesk jen tím. Musíme počkat :o)

Alena Adamcova

Vloženo 24.7.2008 - 10:57
Stále nejde nejde nejde... :-( Protože dle Equichannelu: "nebylo zadáno nic k hledání" pro změnu čtyřikrát pod sebou a s vykřičníky. Občas mám taky chuť křičet, pokud hledám něco důležitého a stále mi to vyplivuje tutéž hlášku... Problém trvá již přes měsíc (plus,mínus) Fakt je, že jednou se mi vyjimečně podařilo něco najít, ale mezitím již asi pětkrát nikoliv. Zrovna před chvílí jsem chtěla vyhrábnout jednu poměrně přínosnou diskuzi, která zde proběhla na opět zadávané téma odstavu hříběte-kam, ale zase nic. Tak jen pro upozornění píši, jinak budu čekat jako zbytek uživatelů (moc na výběr není) a doufat, že se zase najdeme.

Dominika Švehlová

Vloženo 24.7.2008 - 11:18
Helča je pokud vím do konce týdne mimo PC (aspoň většinu času). A já bohužel tyto technické problémyneovládám.Nicméně jsem najela na hlavní stranu diskuse a do vyhledávání zadala slova "odstav hříběte" a odklikla prohledávat tuto sekdi. Vyjelo mi to info, že nebylo nic zadáno. Pak jsem zadala jen "odstav" a dala enter a vyjelo mi to normálně výsledky vyhledávání. Takže jsem opět zadala "odstav hříběte" a enter a napsalo mi to několikrát pod sebou, že jsem nic nezadala :-)))Vyčkám, co na to řekne Helča, zda se nejedná o chybu, o které se ví. POkud ne, předpokládám, že se to podstoupí helpdesku.

Alena Adamcova

Vloženo 24.7.2008 - 13:27
Moc díky, pomůže i vědět, že se o problému ví a je snaha ho řešit, i když to může být dlouhodobější....

Alena Adamcova

Vloženo 24.7.2008 - 13:33
Ještě jen pro upřesnění...Vypadá to tedy, že systém není schopen vyhledávat slovní spojení, protože výše popisované problémy jsou stejné i pro funkci Prohledat vše, tedy i pro články apod. Děkuji Aileen

Helena Görnerová

Vloženo 24.7.2008 - 14:30
Ano ano, nejen že už jsme tu někde psali, že "se to předalo", ono "se to už i řeší" :o) Takže vydržte. V průběhu minulých 2 týdnů jsem spolu s web4ce všechny známé chyby osobně projížděla a je jich už spousta opraveno, řada nových funkcí zde k tomu i přibyla.Vyhledávání proti zbytku nemělo prioritu 1, takže ještě čeká ve frontě.

Pavel Cox

Vloženo 24.7.2008 - 23:20
Já to nechápu, toto by nepomohlo?http://www.google.cz/search?hl=cs&q=odstav+h%F8%EDb%ECte+site%3Aequichannel.cz+inurl%3Adiskuze&btnG=Vyhledat+Googlem&lr=Zadáno tady: http://cox.wz.cz/clanky/eqch/do vyřešení chyby.V ČEM je problém, že toto ani dočasně nepostačuje? Je jasné, že hrábnout do kódu je problém a chvíli trvá, tak jsem se snažil zatím nabídnout alternativu - a ono nic. Nevyhovuje? :oO

Helena Görnerová

Vloženo 25.7.2008 - 11:49
Právě, nevyhovuje, rádi bychom to měli jinak, tak se přeci nečil, že nechceme zrovna toto řešení.Jinak včera večer už se začalo dělat i na vyhledávání.

Helena Smutná

Vloženo 25.7.2008 - 12:05
Vyzkoušela jsem si to Coxovo překlenovací hledání - přišlo mi to úžasné, rychlé, dokonce i kousek textu u všeho, který mi umožnil si vzpomenout a líp najít rychle to, co jsem hledala... na google jsem zvyklá, marná věc - vyhovuje mi to. Už ten Coxí google ale nefunguje ...:-(( Líbilo by se mi to takovéhle pořád- třeba jako alternativa.

Helena Görnerová

Vloženo 25.7.2008 - 13:58
Nefunguje, protože google pokud vím v posledních dnech měnil systém vyhledávání, určitě by to šlo spravit. A mě to třeba nevyhledá voltiž, je tam problém s diakritikou. Ale to je právě to úskalí používání cizího kódu nebo programu - něco změní a my to neovlivníme a nebudeme o tom ani vědět.Navíc při použití tohoto vyhledávání ztrácíš vlastní gezicht, neboli image webu. Takže naše zatím NE je i z hlediska marketingového. Stačí takhle v rychlosti? Na vyhledávání už skutečně web4ce pracují. Tuto diskuzi také čtou.

Helena Görnerová

Vloženo 25.7.2008 - 18:32
Takže po provedených úpravách dnes vyhledávání:1) hledá i třípísmenná slova2) vyhledává i více slov naráz http://www.equichannel.cz/hledej?co=lavera+lave%F8e (bohužel zrovna koukám, že hledá SLOVO nebo SLOVO a ne SLOVO i SLOVO, takže ještě poprosím programátora o úpravu, nějak jsem to nespecifikovala asi dobře :o)Můžete to, prosím přetestnout a případně ještě dopsat své? Děkuju.

Pavel Cox

Vloženo 26.7.2008 - 0:00
Hehe, já sem přeci nechtěl, aby EQCH implementovalo google na svoje stránky. :o)Jen než se podaří vše doladit, tak aby zatím bylo čím hledat. A překvapilo mě, že stížnosti na vyhledávání a žádná reakce na to moje googlí? Je jasné, že překopávat kód v redakčním systému chvíli trvá. A než to odfláknout, tak raději o trochu déle a pořádně.Jinak "voltiž" najde. Jen se špatně předává asi češtin googlu, ale když to pak růčo doopravím, tak to již najde. Jinak u tebe Helčo není problém si poskládat dotaz sama přímo do Googlu, ale řekl bych, že většina uživatelů volby jako třeba "site, inurl, file" apod. vůbec nezná a neumí použít. :o)čus busHeloS díky za uznání. ;o)Jen nevím co nechodí, mě chodí vše. :oO

Helena Görnerová

Vloženo 26.7.2008 - 18:25
Aha, tak počkej, to vůbec netuším, cos ale čekal za reakci :o) Ano, viděla jsem, nevyhovuje mi :o)) Nějak jsem to tedy celé asi nepochopila.Jinak vyhledávání tak, jak je, teď zůstane, navrhnu udělat nový celý hledací systém, ale to už nezáleží na mě, tak uvidíme, zda do té investice budeme moci jít. Zatím..

Pavel Cox

Vloženo 26.7.2008 - 21:26
Držim palce.