dotaz ohledne českého jazyka

Kateřina Lívová

Vloženo 26.7.2007 - 9:58
chci se zeptat,jak je to s cenzurou hrubek, protoze to,co se tu obcas vyskytne je des a bes.....momentalne mam pristup k internetu pomerne casto, klidne bych to delala, protoze mi to prijde silena ostuda...nebo da se s tim neco udelat?dekuji Kaca

Dominika Švehlová

Vloženo 26.7.2007 - 11:42
V článcích? Myslím, že není problém kontaktovat autora článku s konkrétním upozorněním na hrubku, na netu to jde snadno opravit. V diskusi nikdo nic neopravuje, hrubky jsou vizitkou každého přispěvatele (nebo schopnosti jeho prstů lítat po klávesnici). Pokud by to měla být obecná nabídka na kontrolu celého webu (krom diskusí asi), pak se jistě ozve Helča, zda by se s tebou domluvila. Já si myslím, že to není špatný nápad.

Kateřina Lívová

Vloženo 26.7.2007 - 12:07
ctu tu hodne veci,tak co uvidim, bych hned mohla opravit i v inzerci...nechapu,ze ti lide,kdyz si nejsou jisti, si to nenechaji zkontrolovat, vytaci me ne preklep na klavesnici,ale hrubky!! jsem na to priserna :o) pockam, zatim jsem u PC casto a pokud zmenim misto,tak by se videlo.

Helena Görnerová

Vloženo 26.7.2007 - 12:19
Co je "cenzura hrubek"? :o)Nabídka je prima, dala by se využít při kontrole článků před vydáním, určitě i databáze subjektů, literatury a odkazů by si zasloužila zkontrolovat. To vše podléhá schvalování z našich řad a tak by to mělo mít určitou štábní kulturu.Nicméně data, která neschvalujeme a zadávají si je sami přispěvatelé, rozhodně z principu odmítám pozměňovat. Celá důvěryhodnost webu by mohla jít do kytiček, to se přeci nedělá. Psaný text je vizitkou každého pisatele a když někomu skáčou na těle pupínky při tvrdém Y po č (mě také), holt musí zachovat nadhled a opakovat si, že toto není redakční text.Ne, vážně, nebudeme opravovat inzeráty ani diskuze. Ale určitě by se hodilo další oko, bdící nad korekturami textů. Je k tomu ovšem třeba dát uživateli vysoká práva k webu a to nemohu udělat jen tak. Můžu poprosit o kontakt na mail? lachtan@equichannel.czDíky moc.

Kateřina Lívová

Vloženo 26.7.2007 - 12:21
KaterinaN@seznam.cz

Stanislava Burdějnaja

Vloženo 26.7.2007 - 14:01
za čárkou ve větě je mezera - i to je součást pravopisu (a nelze svádět třeba na to, že nemám klávesnici s interpunkcí). sb

Marta Nevřivá

Vloženo 26.7.2007 - 22:32
...a ještě tam jedna čárečka chybí :-)

Kateřina Lívová

Vloženo 27.7.2007 - 8:50
děkuji, když něco po někom chci, musím to sama dělat = budu se lépe snažit. Beru veškerou kritiku.