články

simona Pivoňková

Vloženo 15.1.2010 - 10:41
zajímalo by mne, jak řešíte články na titulce, kdy některý den jich naskočí několik a pak třeba několik dnů ani jeden. Díky za objasnění :-)

Dominika Švehlová

Vloženo 15.1.2010 - 11:17
Reakce na 1344916: Momentálně nedáváme nic na víkendy (pokud není něco aktuálního). Snažíme se to dělat, tak aby každý všední den bylo stejně článků. Čili aspoň jeden (takže opravdu to, že několik dní není ani jeden, to není pravda - krom některých víkendů = dva dny není nový článke, ne více). Své dny mají určité seriály, tam je to dáno už dopředu. Pak je snaha mít po jednom článku na den vždy dle tématu (po - eto, psycho, wefare apod.; út - byly aktuální reportáže, snažíme se i ted zachovat téma reportáží, byť i starších, plus nyní nově vždy upozornění na další díl seriálu na HorseTV; st - veterina, zdraví; čt - byl druhý reportážní den, se snahou to vzít více chovatelsky a pozvánky na víkendové akce, nyní, kdy je méně reportáží, se snažíme ho dávat jako den pro zajímavosti ze světa a o koních obecně, pá - výcvik, sport). Někdy se stane, že přijdou "na poslední chvíli" aktuální články, které se prostě dají i mimo plán (ať už je to něco důležitého pro sdělení, tiskové zprávy, reklamní články, nebo upozornění redakce, oznamy zajímavých akcí atd.). Tyto "honem články" často dáváme do aktualit, ale někdy mají tvar a obsah plnohodnotného článku, takže jsou mezi články, ale snaha je "nezabít jimi" hlavní článek dne. Snaha je články přeskupovat tak, aby byly rozložené po týdnu a pokud možno se strafily tématem do určitého dne. Třeba tento týden byla výjimka: v pondělí večer šla repo z Vánoční španělské školy, protože na úterý už byly články dva a v pondělí jen jeden (přitom v pondělí je největší návštěvnost), takže se tato reportáž dala na pondělí, byť se netýká welfare ani eto ani psycho :-) A ještě další věcí je návštěvnost webu - ta je větší na začátku týdne, než na konci (výrazně nejvíce lidí chodí v pondělí) ;-) takže pokud více článků na jeden den, tak se to snažíme dát na po, út, st...

simona Pivoňková

Vloženo 15.1.2010 - 13:26
mno, dnes je 15 a poslední článek má datum 13, takže to jsou dva dny a nejsou víkendové.... přiznám, že jsem po Helenině výtce na svou adresu jsem začala zalogování na Equi na úvodní straně s články a snažím se alespoň nahlédnout. Logiku jsem v tom zatím nenašla, protože jsem jí ani nehledala. Logické dávat na kraj týdne - ano, většina asi chodí z práce, přece nebude marnit volný čas, když může marnit pracovní :-)))) - více než na konec asi nemá za cíl přimět lidi chodit víc i ke konci týdne, že. Protože jinak by mi přišlo důvtipnější nepřizpůsobit aktaktivnost návtěvnosti ale atraktivností posunout návštěvnost resp. rozložit jí na celý týden. A víkendy kdy má spousta lidí volno jsou prázdné? proč? Jen dotazy, není to kritika.... a přiznám, že chápu vytíženost lidí čtoucích i píšících i adminů...

Markéta Butorová

Vloženo 15.1.2010 - 13:30
Reakce na 1344983: Problém je v tom, že pokud klikneš na záložku "Články" je poslední článek 13.1. a pokud lezeš klasicky na "Úvod" tak tak jsou články i z 14. a 15. Proč tomu tak je, nevím. To podrobněji vysvětlí Hel nebo Dominika. Buď je to chyba, nebo to tak má být.

Dominika Švehlová

Vloženo 15.1.2010 - 13:35
Reakce na 1344983: Úvodní stránka je Úvod (http://www.equichannel.cz/) - tam je poslední článek z 15. 1. ;-) To, že když najedeš do sekce Články (http://www.equichannel.cz/clanky), se dostaneš mezi články čili neseriály, když najedeš do sekce Seriály (http://www.equichannel.cz/serialy) tak se dostaneš mezi díly jednotlivých seriálů. Tím se vše vysvětluje ;-) Poslední Článek byl vydán ve středu 13.1, včera a dnes vyšlo po jednom dílu dvou různých Seriálů (data 14. a 15.1.). Nejlepší je novinky číst na tzv "titulce", to je ten úvod, kde se zobrazují nejnovější texty podle data bez ohledu na to, zda jsou články či seriály, kde jsou od sebe oddělené Aktuality, O koních jinde a hlavní příspěvky. Jakmile časově daný článek či díl seriálu už sjede "pod titulku", lze ho dohledat právě v těch Článcích nebo Seriálech. Takže věř mi, vychází denně něco nového, přes zimu obvykle pouze krom víkendů.

Dominika Švehlová

Vloženo 15.1.2010 - 13:40
alisch: Reakce na 1344983: Problém je v tom, že pokud klikneš na záložku "Články" je poslední článek 13.1. a pokud lezeš klasicky na "Úvod" tak tak jsou články i z 14. a 15. Proč tomu tak je, nevím. To podrobněji vysvětlí Hel nebo Dominika. Buď je to chyba, nebo to tak má být.
Viz odpověď Megeře. Chtěli jsme seriály. Autoři systému bohužel jinak oddělit seriály od neseriálních článků nedokázali, takže poté, co dané psané dílo sjede časově z titulky, je dohledatelné buď mezi Články nebo mezi Seriály. Článek lze také dohledat podle tématu ve druhé navigační liště zvané Rychlé odkazy. Bohužel seriály už v této liště dohledat nelze, opět je to věc systému. Obě s Helou jsme to chtěly - čili chtěly jsme, abyste si při vyhledání určitého tématu v Rychlých odkazech mohli najít i článek i seriál, ale prostě to nejde...

Dominika Švehlová

Vloženo 15.1.2010 - 13:42
Napadá mě, že možná by stálo za to nějak opticky na titulní straně (Úvod) odlišit Článek od dílu Seriálu. Předpokládám, že to však bude znamenat zase nějakou vícepráci v programování systému, což není zadarmo a není to ani levné a nejsem si jistá, zda má tento požadavek až takovou prioritu. Nebo myslíte, že by bylo vhodné to takto odlišit?

Dominika Švehlová

Vloženo 15.1.2010 - 13:51
megera: Protože jinak by mi přišlo důvtipnější nepřizpůsobit aktaktivnost návtěvnosti ale atraktivností posunout návštěvnost resp. rozložit jí na celý týden. A víkendy kdy má spousta lidí volno jsou prázdné? proč?
Pokud chceme, aby lidi něco důležitého nepřehldli, dáme to v den, kdy lidí chodí nejvíc. je to zcela logické. Nicméně nezdá se mi, že bychom atraktivnost článků řizpůsobovali pouze a jen návštěvnosti, naopak se snažíme mít po celý týden rozházená atraktivní témata - asi špatně píšu, že to není vidět :-( POndělí je eto, psycho, welfare, středa veterina, pátek výcvik. Mezi tím reportáže, chov, zajímavosti.... Opravdu se nějak přizpůsobuje atraktivnost návštěvnosti? Ono taky záleží, co je pro koho atraktivní. Někdo rád eto a jiný výcvik... Takže ještě jednou, ČLÁNKY (seriály) A TÉMATA JSOU ROZLOŽENÉ PO CELÝ TÝDEN. Ad víkendy: Přes léto o víkendech hodně běžely reportáže online. Nyní necháváme o víkendu trochu volněji, aby lidé, kteří přes týden poctivě pracují a nelítají po netu, mohli projít celý týden snůšky článků na Equi a v klidu je pročíst, prodiskutovat, popřípadě nám sami něco napsat ;-) Jednou tu na nás řvete, že kdo to má číst, tolik článků najednou, pak zase dostaneme spucunk, že o víkendu nic nedáme, když o týdnu to tam sypeme :-((( A taky admini musí občas dělat něco jiného, než sázet články do systému, nedejbože je sami psát či překládat. Ono příprava jednoho článku může velmi dobře zabrat celý jeden půlden až den!

Markéta Butorová

Vloženo 15.1.2010 - 13:59
Reakce na 1344990: Nemyslím, že by se to muselo zvýraznit. Taky mě to mohlo napadnout, ale je zkouškový - IQ mi rapidně klesá :o) Články i seriály prohlížím průběžně, když jsou v úvodu. Pokud bych něco vyloženě hledala z dlouhé chvíle, do seriálů bych se určitě koukla i bez zvýraznění odlišení. Ad víkendy: Já jsem za bezčlánkové víkendy vděčná. O víkendu jsem vytíženější než v pracovním týdnu, takže by se to navršilo na pondělí.

simona Pivoňková

Vloženo 15.1.2010 - 14:04
Reakce na 1344995: cituji: A ještě další věcí je návštěvnost webu - ta je větší na začátku týdne, než na konci (výrazně nejvíce lidí chodí v pondělí) ;-) takže pokud více článků na jeden den, tak se to snažíme dát na po, út, st... NO jo lezu přes články, už to na mě začíná být složité co mám kdy kde hledat.... moje poslední věta měla eliminovat litánie na téma kolik dá co práce, potažmo jak je kdo vytížen. Vcelku chápu, že každá práce obnáší nějaké úsilí a nějaký čas, Domčo, že každá firma vyžaduje nějaké investice. To nerozporuji a nejsem dement, aby mi to bylo třeba opakovat vždy. Slova jako spucunk bych si vyprosila - nic takové jsem neřekla, vše je formou dotazu a dotaz pramení ze zájmu, Kdyby ne, nemrhala bych silami na jeho vypisování. OK takže čtbrtky jsou vlastně pozvánkové, dobře, mám tedy ke své pozvánce na přednášky - záměrně zadané měsíc před prvním termínem, aby lidé měli čas plánovat - přesunout terním uveřejnění na nejbližší čtvrtek, aby to bylo v souladu s ideovou náplní dnů. Nebo je v ní něco, co brání uveřejnění, když čeká na schválení? Považuji Equi za svůj domovký, jen už se v tom domě pomalu nevyznám :-)

Dominika Švehlová

Vloženo 15.1.2010 - 14:28
megera: Reakce na 1344995: cituji: A ještě další věcí je návštěvnost webu - ta je větší na začátku týdne, než na konci (výrazně nejvíce lidí chodí v pondělí) ;-) takže pokud více článků na jeden den, tak se to snažíme dát na po, út, st...
Ano, meg, nic to nemění na rozvržení témat a snaze být atraktivní celý týden.
megera: Reakce na 1344995:Slova jako spucunk bych si vyprosila - nic takové jsem neřekla, vše je formou dotazu a dotaz pramení ze zájmu, Kdyby ne, nemrhala bych silami na jeho vypisování.
Omlouvám se, vyznělo mi to tak. Možná proto, že od tebe čtu v poslední době jen kritiku a nelibost :-(
megera: OK takže čtbrtky jsou vlastně pozvánkové, dobře, mám tedy ke své pozvánce na přednášky - záměrně zadané měsíc před prvním termínem, aby lidé měli čas plánovat - přesunout terním uveřejnění na nejbližší čtvrtek, aby to bylo v souladu s ideovou náplní dnů.
Prosím, přečti si to ještě jednou. Myslím, že není nutné to znovu opakovat :-( Ke čtvrtku je minulý i přítomný čas. Je nutný ten výraz "ideová náplň dnů"? Opět ho vnímám jako poněkud nelichotivý :-( Tématické zaměření je snaha naplánovat články opravdu na ta témata, které jsou pro blaho koní důležitá, pokud možno nic nevynechat a pokrýt zájmy co nejvíce čtenářů. Abyste si každý mohli vybrat "to své" :-( Je tato snaha špatná?
megera: Nebo je v ní něco, co brání uveřejnění, když čeká na schválení?
Meg, psala jsem ti ohledně tvé pozvánky na semináře dva emaily - s konkrétními návrhy, jak a kdy a proč :-(( Marně zatím čekám na odpověď. Ráda ji zveřením, ale potřebuju to s tebou prostě ještě probrat a vylepšit.

simona Pivoňková

Vloženo 15.1.2010 - 17:35
Je mi líto, žádné emaily jsem neobdržela, poštu vybírám denně několikrát. Ideová náplň dne není nelichotivé, to je, že každý den má svou ideu - tedy myšlenku, téma.... POkud je tohle nelichotivé, tak nevím.... Kritiku možná čteš, ale já píšu otázky. Dominiko, jsou i tací, co se neptají a odejdou - je to lepší řešení (to není kritika, to je opět jen dotaz.) A pak tací, co je otázky ani nenapadnou. (ti jsou zlatí) K pozvánce jen tolik- pro čtenáře snad lépe bez úprav ale včas než upravená pozdě. Pokud jsou tam hrubky, tak je lze opravit, mohu se upsat, ale obsah je takový, jaký bych si ho přála mít.. Přesto čekám na mejlík, kde budou návrhy na úpravy - na podkova@email.cz děkuji za znovuzaslání.

Dominika Švehlová

Vloženo 15.1.2010 - 18:01
Posláno potřetí. Zkontroluj, jestli ti to neháže moje maily do spamu.

simona Pivoňková

Vloženo 15.1.2010 - 18:10
ano děkuji, teď to přišlo, přečtu, podívám, díky za opakovaný pokus

Péťa Neřeknu i kdyby mi guláškem podstrojovali :-)

Vloženo 15.1.2010 - 21:05
jaja: Obě s Helou jsme to chtěly - čili chtěly jsme, abyste si při vyhledání určitého tématu v Rychlých odkazech mohli najít i článek i seriál, ale prostě to nejde...
Nemužu si pomoct, ale tohle se mi děsně líbí :-), dodavatel prostě řekně že to nejde, i přesto že to platící (předpokládám) zákazník chce, a tím to je vyřízený. Zrovna dneska jsem měl celodenní jednání s dodavatelem, čistě taky náhodou webové aplikace. Taky tvrdil že to nejde, tak jsem čekal a ptal se proč to nejde a čekal a ptal se proč to nejde a čekal a ptal se proč to nejde, a když dodavatel zjistil že to buď pujde nebo odejde bez smlouvy o implementaci, tak usoudil že tomu ty dvě hodiny práce programátora věnuje a odejde s podepsanou smlouvou. Ptám se vědomě zbytečně, protože vím že odpověď bude, pokud bude, záporná, ale fakt a tím nechcete píchnout?? :-))

Helena Smutná

Vloženo 15.1.2010 - 21:38
Reakce na 1345082: tedy... musím se přiznat, žes mě teď velice příjemně překvapil. Heli, jajo - tohle bych brala.

Dominika Švehlová

Vloženo 15.1.2010 - 21:46
Reakce na 1345082: Se mnou nekomunikuj :-)) Technické věci tvorby programů mě míjejí, stejně jako věci organizační a managerské a ekonomické :-). Já osobně jsem dost prudila šéfovou, aby se seriály a články ukazovaly v Rychlých odkazech zároveň.... mrzí mě, že to tak nejde, ale holt to prostě beru. Já jsem jen hloupý uživatel Equi :-) který je rád, že tam umí vložit článek a fotky a možná i video. Jedno vím jistě - zatím je záruka na systém a zásah zvenčí se konat nemůže.

Helena Smutná

Vloženo 15.1.2010 - 21:52
Reakce na 1345089: Dominiko, myslím, že ppindian neměl na mysli zrovna zásah zvenčí :-) Ale oni si to s Helou jistě proberou někde bokem v klidu. No, tak přeju, ať to dopadne ke spokojenosti všech :-)

Dominika Švehlová

Vloženo 16.1.2010 - 10:24
Reakce na 1345090: Pod pojmem "zásah zvenčí" jsem měla na mysli úpravu programu někým jiným, než PeckaDesign. Ale to je fakt na rozhovor mezi Helčou a Indiánem. V minulém systému byly u každého článku dvě kolonky: v jedné se vybírala příslušná rubrika (pak třeba novinka ke článku na titulce měla i příslušnou ikonku) a ve druhé se vybírala případná příslušnost k seriálu (čili buď nic nebo jeden ze založených seriálů). Díky tomu byly jednotlivé díly seriálu přiřazené do rubriky plus do daného seriálu. V tomto systému je členění jiné - když jdu vložit nový text vyberu buď článek nebo seriál, pokud je to Článek, pak zařadím text buď do rubriky (to je pak vidět v rychlých odkazech nebo po kliknutí na Články), pokud Seriál, dám ho pod hlavičku určitého seriálu, které jsou rozdělené do svých "rubrik" a pak jednotlivých názvů seriálu (tak, jak to vidíte, když kliknete na Seriály). Jenže minulý systém měl celou řadu jiných nedostatků, které současný systém vyřešil. Takže to beru jako daň a pokud bude někdo schopen to technicky zajistit tak, aby výhody stávajícího - velmi složitého a podle mě propracovaného - systému zůstaly a přidaly se výhody systému minulého (a těch bylo víc, které nyní nejsou), aniž by to stávající systém poškodilo, osobně budu ráda :-) Helča může potvrdit, že z tohoto hlediska jsem neustále brblající a nespokojený "podřízený" :-)))

Helena Görnerová

Vloženo 16.1.2010 - 19:11
Reakce na 1344916: Meg, pokud jde o ten tvůj "článek", tak to je spíše jen pozvánka na seminář. Nika ti k němu psala mail (začíná "Ahoj Megerko" :o) už 11.1.2010 10:10, nám všem to šlo v kopii, takže o tom vím. Radši si zkontroluj, zda ti z domény post.cz tedy vůbec chodí maily. Jak ho doplníš, určitě nebude problém ti opět udělat propagaci. Co se týče textů, jsou dělené na články a seriály stejně, jako v minulém systému, to není novinka. Nika píše o přerozdělení seriálů i do rubrik, samozřejmě to naprogramovat lze, ale nás to nenapadlo při zadávání systému jako takového a teď se to bude muset případně dodělávat. Prozatím lze využít RSS, případně sledovat titulku nebo Facebook, aby vám nic neuteklo :o) Doděláváme také rozesílání newsletteru, tedy mailů, které když si tuto možnost v profilu povolíte, vám budou posílat novinky souhrnně za x dní přímo do mailu. Ad ppindián - jakou konkrétně pomoc máš na mysli? Víš, že slovíčka a odborné fráze mě dosud neomráčily, rozumím jim :o) Konkrétně bys doprogramoval zbývající část systému? Nebo převzal komunikaci s PeckaDesign? Nebo se chceš zapojit do posuzování návrhů těch nových částí a třeba eliminovat, co mi nedojde nebo co nedomyslíme my? (To by bylo určitě užitečné a preventivní.) Nebo cos konkrétně myslel? Díky.

simona Pivoňková

Vloženo 16.1.2010 - 20:37
Ano, helčo, už jsem poslední email dostala, zbytek mi popadal do Spamů, tam poštu nehledám a od Dimoniky mi vždy pošta chodila normálně, do spamů jsem jí nazařadila (ani omylem) včera v 18,10 jsem hlásila, že už jsem mejlík dostala, jediné co nemám je původní text, ten jsem psala přímo do formuláře a ukazuje se mi jen nadpis. Pravda, víceméně jsem to myslela jako pozvánku pro ty, co nehledají programově v kalendáři akcí, protože témata přednášek jsou vlastně odezvou na časté dotazy a problémy. Jinak nejde o to udělat reklamu mě, nýbrž akci, která je pro lidi (zejména pro ty odsud z Equi, říct jim, že veterinář, specialista na výživu a praktik v oboru jim připravil informace, které prakticky zúročí. Já jsem v podstatě ten, kdo vytypuje téma a najde prostory vhodné pro realizaci, dohodne termín a obstará sponzorské dárečky, vyrobí reklamu a dá dokopy skriptíčka, zajistí občerstvení a případně dopravu, následný úklid.... prostě jen ten servis okolo, nicméně moje přednáška to není, je to přednáška odborníka, který je také autorem textu, jen jsem ho vkládala ze svého profilu. Za podporu jsem samozřejmě ráda a těším se i na další akce :-)

Dominika Švehlová

Vloženo 17.1.2010 - 10:17
megera: jediné co nemám je původní text, ten jsem psala přímo do formuláře a ukazuje se mi jen nadpis.
Text jsem ti obratem poslala v emailu plus i tip na to, aby se ti ten text objevil ve tvém formuláři a ne jen nadpis. (čili po přihlášení si myší najeď na talčítko s nickem a neklikej, rozbalí se bublina a tam máš správu všech svých stránek na Equi = články, subjekty, tvé kontaktní údaje, koně atd atd - klikni na Moje články a máš tam nadpis tvého článku plus vedle něho tlačítko editovat - klink na něj a vyjede ti formulář s již napsaným textem, který můžeš upravovat). Zkontroluj si spamy a pokud ti moje maily chodí do spamu, musíš si ty u svého meilového serveru přenastavit filtry nebo přímo napiš jeho správci. Čili piš na Seznam.cz, který mailové adresy @email.cz provozuje. Nebo si najed email.seznam.cz a tam se normálně přihlaš do svcé poštovní schránky, mělo by to fungovat stejně jako post.cz a tedy by tam mělo být možno přenastavit si filtry příchozích emailů. Mě už se taky stalo, že mi přímo tento server označovat různé maily jako spam a vůbec mi je nposílal, takže jsem si tento filtr zrušila a ted mi spamy fultruje "jen" Thinderbird, mnohem lépe a bezpečněji :-)

simona Pivoňková

Vloženo 17.1.2010 - 10:57
Reakce na 1345265: Děkuji Domčo, pokusím se to všechno zkontrolovat :-) a dopsat :-)

Péťa Neřeknu i kdyby mi guláškem podstrojovali :-)

Vloženo 17.1.2010 - 13:16
Reakce na 1345200: HelenoG určitě tě nechci omračovat, vím že víš a oba jsme vyšli ze zhruba stejného základu. Na druhou stranu dobře ti tak že tem frázím fozumíš :-)) Samozřejmě není možné zasahovat do systému který má někdo ve správě a drží k němu záruku. Podle mého (zase budou následovat fráze :-) ) není problém v tom že by PeckaDesign neuměl někde něco doprogramovat, jako spíš v tom že klasicky mají něco hotového, před to předstrčí nějak nařezanou grafiku a tady by byli rádi kdyby to pro ně končilo, protože všechny další vymyšlenosti jsou vícepráce a zásah do základu pro není tak výnosný jako prodej hotového celku. Takže si myslím, že přesně jak jsi naznačila, ke všemu se stavět jako k projektu se všemi důsledky, bez ohledu na to, zda cena projektu je deset tisíc nebo deset milionů. A v každém takovém jednání se mi osvedčili vždy dvě pozice - kamarád a ten zlý. Kamarád je tvoje role, a pak tam musí být ten zlý, který bude trvat na tom aby dodavatel udělal to co by kamarád chtěl. On takový zlý padouch, který muže debatovat s prograramátorem, databázistou, grafikem, účetním a nakonec se pohádat se "vedoucím projektu" zpravidla dotlačí dodavatele do výsledků které jsou potřeba. A ten "hodný" je pořád hodný :-)

Péťa Neřeknu i kdyby mi guláškem podstrojovali :-)

Vloženo 17.1.2010 - 13:24
HelenaG: Reakce na 1344916: Konkrétně bys doprogramoval zbývající část systému? Nebo převzal komunikaci s PeckaDesign? Nebo se chceš zapojit do posuzování návrhů těch nových částí a třeba eliminovat, co mi nedojde nebo co nedomyslíme my? (To by bylo určitě užitečné a preventivní.) Nebo cos konkrétně myslel? Díky.
Doprogramování určitě ne, ztráta záruky standardní i na funkcionalitu. Kompletní převzetí komunikace s PeckaDesign asi není dobré, když tak v oblasti konkrétní realizace. A ostatní klíďo

Lucie Hladová

Vloženo 17.1.2010 - 20:00
Meg, klid. Taky mi všechny mejly od Domči pro tebe v pohodě včas dorazily (v kopii jako Hel - z info@eqch). A taky do spamu(!), ale tam už mě hledat mejly holky naučily ;o)) ... to co píše Domča (filtr)..budu muset prostudovat, je fakt, že krom Dominiky a nějakého japonce mi do spamu nikdo nepíše :o))) PPindiane: A ty simyslíš, že Hela je tak "jemná"? ;o))) nebudu se motat do debaty, ale mala uvaha pobavila :o)) A ještě jen potvrdim, Dominika je šilenej kritik! Občas ty naše diskuze kde co jak... masakr na poušti :o)) Občas ten poslední článek celého redakčního myšlení(Helča), který musí nějakým způsobem vše dát do určitého tvaru a reprodukovat dál...lituju :o))

simona Pivoňková

Vloženo 17.1.2010 - 23:16
Lucko, dík, jsem klidná, už jsem našla ve spamu ty předchozí zprávy, normálně se mi to neděje, opravdu nejsem zvyklá hledat ve spamech a v koši :-)))))) Text už jsem také našla a snad se podaří to doladit. Omlouvám se za své PC a za zmatky. Dobrou holky :-)

Helena Smutná

Vloženo 17.1.2010 - 23:19
Reakce na 1345308: Booooože. Jak já bych ráda měla "toho zlýho" ve svý firmě. Přesně už kolik let vnímám kecy typu "já bych rád, víte, ale šéfové mi to nedovolí". Je nás pár a těžko namluvím komukoliv, že jsem ten zlej., Kdekdo, včetně zákazníků (těch neplatících), zaměňuje slušnost s debilitou. Takže vůbec nejde o to, jestli vím, o čem mluvím, nebo ne. Tak je to, jo jo.

Péťa Neřeknu i kdyby mi guláškem podstrojovali :-)

Vloženo 18.1.2010 - 7:54
Reakce na 1345393: Hele externí zloch zvládne divy, kolik platíš? paušál nebo procenta :-)))

simona Pivoňková

Vloženo 18.1.2010 - 10:41
Reakce na 1345401: To je sice pravda, ale ne druhou stranu, kdo je programový hajzlík, byť s útrpnou tváří, ten ví, kudy vede cestička..... náš neprávní neřád jim jde na ruku tou měrou, že můžeš poskakovat jako čertík a nic, můžeš se ohánět paragrafem či dokonce několika a ozvěna ti přinese přitlumený smích, můžeš se hrnout vzít spravedlnost do vlastních rukou a dostaneš přes vlastní hubu a právník napíše papír, který leží a pak se posune a zase leží..... vymáhám dluh - prokazatelný a přiznaný - z nevelké firmy prostřednictvím právníka již třetím rokem - směšných 120 tisíc, které ve firmě rozhodně nehrají klíčovou roli a zatím marně......
1 2