Jezdecké vybavení na mamuty

Eva Makovcová

Vloženo 8.6.2014 - 12:53
Zdravím všechny majitele/uživatele chladnokrevných koní. Měla bych námět na diskuzi na téma diskriminace těchto koníku co se týče jezdeckého vybavení :-) Nedávno jsem si pořídila "kobylku" SN (KVH 168, OH 230, Ohol 25) vážit jsem ji raději nevážila, nerada bych ztratila iluzi o tom, že váží kolem 800kg protože to bude asi víc :-D No a jelikož jsem si ji pořídila s vidinou poklidných vyjížděk do přírody, začala jsem shánět jezdecké vybavení. A je to problém. Počínaje ohlávkou - ve velikosti "slon" se dělají jen takové obyč šeredné asi ve třech až čtyřech barvách, uzdečka jedině šitá na míru, protože i velikost XFULL má příšerně krátkou čelenku a takto bych mohla pokračovat se vším, co na jezdeckého koně potřebujete. Sedlo jsem sháněla cca dva měsíce a to jsem teda drsně přišla o iluze a rozloučila jsem se s vidinou kvalitního sedla, protože i v KenTauru mi řekli, že sedlo na takového koně ušít nedokážou... Tak bych se chtěla zeptat vás, kteří jezdecky využíváte tyhle koníky, kde sháníte vybavení? Všechno na míru? Podělte se o tipy, kde sehnat věci na obry. Poslední zážitek z tohoto týdne byla koupě martingalu, jak to dopadlo je dobře vidět na přiložené fotce ;-)

fran

Vloženo 8.6.2014 - 16:30
Reakce na 1541297: Německo. Běžné věci např. Loesdau nebo Krämer. V chlaďasí velikosti se dá sehnat překvapivě i uzda Stübben nebo uzdečka Passier, ale je to drahé. Obyčejná uzdečka např. zde: http://www.loesdau.de/Reittrense-%27Diamond%27,-Loesdau.htm?websale7=loesdau&pi=59611&ci=21-kombiniertes-reithalfter Stájovky mají momentálně v Equiservisu, provazovku ti upletou na míru u výrobce. Sedla nevím. Máme dva hřebce kolem těch 800 kg, z čehož na jednoho pasuje trojkový KenTaur, nevím jak, ale pasuje i na kladrubačku s podobným hřbetem, taky nevím jak. Pasoval pan Hakr, ten to snad ví :-). Druhý má sedlo ještě od bývalé majitelky, které mu teoreticky sedět nemůže, ale chodil pod ním 5 let u ní a pokračuje u nás, nemá ani chlup nakřivo, pravidelně dopocuje, diskomfort taktéž neprojevuje, tak ho bude mít nadále. Zkusila bych se domluvit třeba s paní Dohnalovou a pár sedel vyzkoušet. Pokud by žádné nepasovalo, získáš alespoň představu o velikosti a můžeš hledat třeba na ebay.

Martina S

Vloženo 9.6.2014 - 15:31
přesně tak, všechno na míru.. ohlávek už je docela dost k mání i u nás řekla bych, případně ten německý Kramer. Uzdečku mám šitou na míru, je levnější než z obchodu a ještě jsem si mohla zvolit barvu a kování :) sedlo je peklo, zrovna se s tím potýkám. Opět, jelikož první sedlo dělané kobyle na míru jí prostě nesedí. Respektive na pohled vypadá že sedí dobře, jenže po intenzivnějším užíváním jsem zjistila, že je příliš dlouhé, jezdce posazuje mimo těžiště, takže jí tlačí do hřbetu. Ale na některé chlaďase pasují i trojkové komory, prostě záleží na uspořádání kohoutku a lopatky, já mám bohužel tu smůlu, že kobyla kohoutek nemá a tam kde by mělo sedět sedlo, je jedna velká rovina (a dopředějc ho dát nemůžu kvůli lopatce..). Takže nám prosím není ani nejširší komora od wintecu wide, což odpovídá komoře cca 6. speciální sedla na široké koně dělají v německu : http://www.massimo-the-saddle.com/index.html

Daniela Netíková

Vloženo 10.6.2014 - 18:02
A co takhle westernový sedlo? Mám tedy zkušenost, že kupovaná též nesedí, ale zrovna tu jedno na prodej mám a je hodně široký. Je dovezené z USA a zatím jsem do něj koně nenašla.

ponka

Vloženo 18.6.2014 - 13:03
Reakce na 1541458: barelovka......

Daniela Netíková

Vloženo 18.6.2014 - 20:49
Barelka to není, na to je moc dlouhý s nízkým cantlem. Spíš něco na styl cuttera, ale použitelný na cokoliv...

Tereza Hurtíková

Vloženo 26.4.2015 - 8:31
Reakce na 1541458: dobrý den, takže sedlo je vhodné na chladnokrevníka? a cena? je nádherné :)