Týden v redakci - s výživářem na cestách

7. 3. 2010 Helena Görnerová Autor fotek: Helena Görnerová

Už ten minulý týden (co začal vlastně předminulým, když nám Hladovku odvezli do nemocnice) byl výživný sám o sobě. A ten, co právě začíná, bude fyzicky ještě výživnější. S výživářem se totiž vydáváme na cesty za prvními výherci naší soutěže...

Stejně jako v předminulém roce, ani tuhle zimu se v redakci žádná zimní pauza nekonala (k naší velké lítosti). Naopak přišla (konečně) spousta nových podnětů, nabídek dlouhodobé spolupráce a vůbec to vypadá pro obsah EQUICHANNELu (tedy i pro vás) dosti nadějně. Takže jsme posílili tým a v nejbližší době (až ji stoprocentně zaučíme v samostatném vkládání materiálů) vám představíme další členku redakce. A dost možná nezůstane u jedné.. Rozradostněni touto zprávou vám tentokrát přinášíme občasník "z redakce" nikoliv ex-post, ale absolutně aktuálně! :o)

Společný projekt: EQUICHANNEL.cz a Dibaq a.s.A teď k události největší - naše soutěž o krmení (ale také výživářskou péči) zdarma.

V pátek, 5.3., do zelené kanceláře EQUICHANNELu doklouzal pan Novák z Fitminu. Jako vždy připraven (na rozdíl od nás :o) se jal probírat prvních 10 příběhů, které přišly do soutěže, a to jak z pohledu své profese, tak z pohledu lidského (nebo chcete-li wellfare). Mluvili jsme hlavně o tom, v čem na první pohled dělají majitelé dle našich názorů chybu, kde jsme schopni rozbory sena, radou, krmivem či zvýšenou veterinární péčí pomoci a kde už bohužel třeba i ne... a protřídili jsme tak adepty k prvním čtyřem koním, na které se pojedeme ve složení ing. Jan Novák, MVDr. Dominika Švehlová a Helena Görnerová tento týden podívat.

Hned v pondělí, tedy 8.3., oslavíme MDŽ cestou do Frýdku Místku a Uherského Hradiště. Jedním z vybraných koní je šestiletý hřebec plemene furioso, kterého by podle úvodních informací majitele měla čekat sportovní sezóna. Ten druhý, teplokrevný valach, byl zachráněn z poměrně šílených podmínek, nyní je vůdcem stáda a čeká ho zřejmě za odměnu již jen zasloužený odpočinek. Protože počítáme s návratem z takové cesty až v nočních hodinách, až v průběhu úterka vám přineseme krátkou informaci k tomu, co se dělo přímo na místě u obou koní.

Více o soutěži a JAK SE PŘIHLÁSIT najdete zde!

V úterý nás také čeká několik jednání s inzerenty (v loňském roce nebyla dost dlouho vážná objednávka a to jednoho i značně odolného poněkud znejistí...) a jedno k dostihové sezóně. (Což mi připomíná, že také zanedlouho proběhne první letošní schůzka organizačního výboru výstavy Koně v akci v Pardubicích a její termín poněkud koliduje s výstavou TechAGRO, které se tou dobou účastníme v Brně...). Budeme také "investigativně pracovat", ale to se všechno ještě včas dozvíte...

Středu, 10.3., zahájí EQUICHANNEL opravdu netradičně, a to finanční kontrolou :o))) Nakonec jsem ale "neznámému udavači" docela vděčna, je to sice drobné zdržení, ale člověk si alespoň osvětlí, jak na tom je. (Málem bych zapomněla, úterý - schůzka i s účetní!) Hned po ní vyrazíme na další výherce soutěže, tentokrát to bude Most a Chomutov. Vzhledem k charakteru dne a délce výjezdu z VČ - nečekejte nás večer. Články přes den na EQUICHANNELu budou, v systému jsou pro vás již připravené, ale my nebudem...

kancelář v roce 2008Čtvrtek - soukromý den, rehabilitace Vysoké Mýto. Soukromý řádek čtou jen ti, kteří k nám mají pozitivní vztah. (Ostatním není určen a nemusí se tedy kvůli němu nezdravě rozčilovat :o))

No a v pátek 12.3. si konečně můžeme sednout na práci na webu, psaní či vkládání článků, obrázků z proběhlých akcí, připravíme vám představení dalších časopisů, jejichž obsahu se začneme pravidelně věnovat, .. jo a vlastně k polednímu bude schůzka s německým vydavatelstvím. S žádostí o spolupráci k nám totiž na sklonku loňského roku přišla hned dvě nová vydavatelství, jedno z Německa, druhé z Čech. Obojí se chtějí zabývat (či již zabývají) knihami o koních, v pátek nás čeká první osobní jednání. Vydavatelka mimochodem již v Čechách učinila nepěknou zkušenost se zaměstnanci, takže se firma zřejmě odsune zpět do Německa s veškerou prací (= financemi), která mohla zůstat Čechům. Škoda. Po jistých předchozích nedobrých zkušenostech s Montanexem budeme samozřejmě trošičku opatrnější i my. Ale na knihy, které zde k vydání navrhuje, se podíváme určitě - a to i z pohledu vašich dotazů v diskuzích. A uvidíme, co se pro to dá dělat.

No a hurá do víkendu, kde na nás čeká cesta do jednoho významného koňského centra kvůli spolupráci, zřejmě nějaké to domácí focení koní v lese, možná i focení úplně mimokoňské, protože i redaktorky potřebují oddech ;o) Do konce března totiž už bude jen šrumec a střídání stráží v redakci. Nejdřív odjede Dominika na 4 dny (15.-18.) na Philippe Karla do Rakouska, po jejím návratu povezu EQUICHANNEL a také chladnokrevné plachty na výstavu TechAGRO v Brně (20.-25.), pak má Dominika seminář (27.-28.) no a po něm musíme stihnout ještě přípravu a natáčení pro HorseTV (30.) A pak, pokud se nic nezmění, Rumunsko, Banát a šest dní s toulavým foťákem či kamerou bez civilizace... Úžasná příprava pro dubnové soustředění s dámami v sedlech, co myslíte? Ale to už fakt předbíhám až až... až :o)

Za dočtení tak dlouhého článku nabízíme nahlédnutí do redakce, které už se vám nikdy nepoštěstí vidět. Ta oranžová kancelář fungovala do našeho osamostatnění v roce 2009. Pak jsme se museli přemístit do trošičku větších prostor a ty vznikly z bývalé dílny. Vše v budově bývalé Tesly, ve skleňáku v Lanškrouně. Dnes se mrkněte, jak to tedy vypadalo "předEQUI" a v týdnu vám uklidíme a nafotíme stav aktuální. Ten pak můžete vidět (tedy přijít za námi osobně) každou středu po předchozí dohodě :o)

Prostory nové kanceláře - leden 2010PeS: Zvažujeme, zda vůbec zveřejňovat inzerci výrobcům sportovních hal. Jejich práce totiž absolutně kazí redakční ideu klidné, ladovské zimy s duchnou na peci! ...

Kočka: Taky nesnášíte příliš mnoho závorek v textu??! :o)

Podobné články

Časopis Jezdectví dnes vydal tiskové prohlášení o změně na postu šéfredaktora, které níže otiskujeme v plném znění.

/data/imgs/00313045l.jpg

Milí přátelé, zpráva měsíce května pro všechny naše fanoušky je tu! Portál EQUICHANNEL a časopis Jezdectví se spojují pod křídly nové mediální…