Týden v redakci - masakr na poušti

17. 4. 2007 Helena Görnerová

Předpokládám, že název dnešního článku ve vás evokuje všelicos, jen ne jeho obsah. Jak se ale říká, co tě nezabije, to tě posílí (zdravíme kolegu Pepu) a tak i my stále ještě jedeme na vlně stresu, který v obou redakcích v uplynulém týdnu vypukl. Přijměte tento článek jako vlaštovku jarních zpráv a jako informaci, co se u nás děje, co se chystá, jak to u nás vlastně funguje... Zkrátka a dobře buďte více s námi :o)

Nejdůležitější informací minulého týdne se stala strohá noční sms Pepy Malinovského, "jsem v nemocnici a možná půjdu na operaci". Ta následovala rychle a tak už jen sledujeme, jak se nám Pepa vyvíjí a doufáme, že vše půjde v rámci daného stavu hladce. Pepo, držíme palec!
Takže jak se týden vyvíjí dál.

Fotosoutěž
To bude bezesporu věc, která vás asi zajímá nejvíce. Složka "fotosoutěž" v mém mailboxu obsahuje přesně 324 e-mailů. Odhadem 280 jsou fotky do soutěže, zbytek vyřizování kolem. Ještě 10. a 11. dubna jsem některé z vás (desítky lidí) upozorňovala, aby mi doplnili chybějící údaje, případně přiložili zapomenuté soutěžní foto ;o) abych je ještě mohla do prvního kola zařadit. Řada z vás bohužel nereagovala a tak se, prosím, pak nedivte.
Vzhledem k poněkud komplikované situaci v obou redakcích se nám nečekaně navalila spousta práce, která musí být řešena přednostně. Proto se zatím pozdrželo zpracování prvního kola. Předpokládám, že naši porotci se budou moci na vaše snímky podívat již dnes, dáme jim čas na zpracování a komentáře, abyste získali i slibovanou zpětnou vazbu a navíc budu opět cestovat, proto předpokládám nejzašší termín vyhlášení 1. kola příští pondělí. Pokusíme se to samozřejmě urychlit i z terénu, najdu-li připojení.
Fotografie do druhého kola samozřejmě již posílejte. Podmínky jsou uvedeny v tomto článku.
A na četné dotazy ještě potvrzuji, že zúčastnit se může občan ČR nebo Slovenska, který má zároveň v těchto zemích trvalý pobyt. Vítězný box totiž náš sponzor doručí až na místo montáže a montáž je v ceně zahrnuta také. Jistě uznáte, že ho vzhledem k dalším nákladům na dopravu vaší výhry nechceme nechat jezdit třeba do Anglie.
P.S.: Zpracování soutěže také značně protahuje fakt, že 90% soutěžících vůbec nerespektuje zadané podmínky, a tak posílají fotografie ve tvaru, kdy je musím uložit, otevřít, zmenšit, uložit, přenést. Bylo by fajn, kdybyste v druhém kole měli někoho na výpomoc, abych nemusela snímky začít odmítat pro špatný formát.

Jean-Francois Pignon poprvé v ČR - 20. května!
To je událost, která teď zaměstnává především osazenstvo redakce Jezdectví a jmenovitě Markétu Vosátkovou. Celou akci vymyslel, jako již obvykle, "Žofínem nepoučený" Pepa Malinovský. A paradoxně mu náhlá nemoc znemožnila pokračovat v realizaci věci, na kterou se "těší jak malý". Oč jde? Při své cestě přes Českou republiku vystoupí známý Jean-Francois Pignon, skromný muž s koňskou duší, na jediné show v Praze, v uvedenou neděli večer v hale na Císařském ostrově. Více si budete moci přečíst v nejbližší době v článku Christiane Slawik, prozatím můžete dotazy a objednávky klást na mail pignon@jezdectvi.cz.

Akce na tento týden
Ve čtvrtek začínají v Kladrubech nad Labem historicky největší mezinárodní závody spřežení (viz pozvánka "Již příští týden největší závody spřežení v ČR") a bohužel v souběhu je od pátku mezinárodní všestrannost v Pardubicích. Pokusím se absolvovat pro vás obě akce, ale vzhledem k únavě lidského materiálu nic neslibuji - a rozhodně ne on-line :o) Výsledkové listiny by každopádně zajištěny být měly, z obou akcí. Pokud by se někdo z vás pohyboval souběžně, vybaven notebookem a připojením, tak ho mileráda zapojím do činnosti.. Pojďte si to se mnou vyzkoušet, jaké to je ;o)

Posily na Equichannelu
Tím se dostávám k novinkám, které nás postihly v tom dobrém slova smyslu. Před nějakým týdnem nás, téměř v jeden den, oslovily dvě dobré duše, zda bychom nechtěli s něčím pomáhat. A protože celý moloch EQCH by zaměstnal hned několik lidí, ráda jsem pomoc přijala, i když ani jedna není členkou našeho občanského sdružení. Nezáleží na tom. Výsledky jsou zatím, z našeho pohledu, skvělé :o) Hanka Šmerdová (znáte jako Hanzy - hanka@equichannel.cz) se pustila do údržby vašich uživatelských profilů, což znamená, že rozesílá stovky e-mailů na vás, kdo nemáte vyplněny povinné údaje v medailonku a snaží se s vámi dát věci do pořádku. Podle našich pravidel bychom je sice mohli rovnou smazat, ale tato cesta (na kterou já jinak už nemám kapacity), nám přišla vhodnější. Druhou, výrazně mladší osobou, je Lucka Hladová (znáte jako Alex-Sandra - Lucie.207@seznam.cz), která se věnuje procházení a aktualizaci záznamů našich adresářů. Obesílá tak jízdárny, chovy a prodejce a buď dle mailů nebo webu dopisuje aktuální údaje.
Moc vás prosím, abyste oběma vyšli, budete-li dotázáni, maximálně vstříc. Určitě je zájmem nás všech, aby tento web, který pro vás děláme už desátým rokem, sloužil všem ku spokojenosti. Zároveň jim samozřejmě můžete přímo i napsat, máte-li problém.

Co bude dál
Chystáme pro vás fotogalerii z Equitany, článek o JF Pignonovi a reportáž z víkendové výstavy na Císařském ostrově. Očekáváme fotografie víkendové všestrannosti od Jirky Bělohlava. Připravuji vám medailonky porotců naší soutěže a také dlší on-line rozhovor, tentokrát s manažerem komise spřežení, ing. Jiřím Kunátem.
V nejbližší době nás dále čeká vyhlášení letošního Putovního poháru Mistra pracovních koní, před kterým je samozřejmě nutné ještě absolvovat další jednání se sponzory a mediálními partnery, ale již nyní mohu prozradit, že pokud pohár bude, máme přislíbenu velmi výraznou finanční dotaci pro výherce všech soutěží ve všech kolech od soukromého sponzora a tak by byl přímo hřích se letos nezúčastnit! Podrobnosti až budu mít smlouvy v ruce :o)
Je potřeba také přetestovat chyby, které pociťujete vy i my zde na serveru a které máme nyní na vývojovém prostředí opravené, abychom je mohli co nejdříve nasadit "do živého" a konečně se věnovat dalšímu rozvoji tohoto webu po stránce technické. Čeká nás také nový stroj (server) a další stěhování všech domén. Hned poté bych ráda navrhla nový systém inzerce zde, aby nám ubyla práce se "slíděním a mazáním" :o) a vám starosti, zda můžete nebo nemůžete svůj inzerát zveřejnit. Všichni víme, že aktuální stav není ideální a řešit ho je po provozních věcech a soutěži prioritou jedna.
K tomu se váže nutnost dořešit také objednávky inzerce a především bannerů, neboť právě díky objednávkám reklamy tento web může existovat, jak existuje - a bohužel též nutnost honit dlužníky, kteří si rádi reklamu v loňském roce objednali, ale nějak ji nechtějí platit. Bohužel, i o tom současný web je.
V květnu odlétám nafotit něco chladnokrevníků do Anglie a také proběhne známý soutěžní den chlaďasů, BEGAN (26.5.). Po návratu hned druhý den (9.6.) se uvidíme na Chlaďasovi 2007 v Lanškrouně. Alespoň doufám!

No a dál už jen samá pozitiva a sociální jistoty, chtělo by se říci. Jenže bohužel praxe vždy ukáže zoubek a rána přijde vždy tam, kde ji nečekáme a když se nejméně hodí.
Takže přeji vám i naší řídnoucí redakci co nejvíce síly, tolerance(!) a vstřícnosti na obou stranách a s tou trochou sluníčka se snad budeme mít lépe a radostněji :o)
Pokud vás napadne dotaz, pište pod článek. Pokusíme se zodpovědět jak nejdříve to půjde.

Pes: Mimochodem, tento článek jsem začala psát dnes v 09:52:41..

Podobné články

Časopis Jezdectví dnes vydal tiskové prohlášení o změně na postu šéfredaktora, které níže otiskujeme v plném znění.

/data/imgs/00313045l.jpg

Milí přátelé, zpráva měsíce května pro všechny naše fanoušky je tu! Portál EQUICHANNEL a časopis Jezdectví se spojují pod křídly nové mediální…