Nejlepší jezdci pardubického závodiště 2009 byli oceněni

10. 12. 2009 Dušan Korel Autor fotek: archiv Dostihového závodiště Pardubice

Nejúspěšnější jezdci ve všestrannosti a v překážkových dostizích pardubického závodiště v letošním roce byli dnes odpoledne oceněni při slavnostním zakončení celoroční soutěže. Vítězi hlavních kategorií se stali Jaroslav Hatla a Jan Faltejsek.

Účastník posledních dvou olympijských her Jaroslav Hatla zvítězil v absolutním pořadí jezdců ve všestrannosti. V letošní sezoně se mu na pardubickém závodišti dařilo. Vybojoval zde celkem čtyři prvenství. Při zahajovací dubnové Ceně hejtmana Pardubického kraje vyhrál soutěž stupně ZL s Eileen 1. O týden později zvítězil hned dvakrát. S Alvarem byl nejlepší v kvalifikaci Zlaté podkovy a se Second Supremem byl nejlepší ve Stříbrné podkově. A při Rozlučkové všestrannosti - Prostata Cupu byl nejúspěšnější v soutěži stupně Z se Sanchem.

„Musím říct, že letošní sezona se mi povedla. Bylo to i díky tomu, že jsem měl ve stáji strašně moc koní. A byli to samí dobří koně, takže musím poděkovat majitelům, že si je ke mně dali do tréninku. Podávali dobré výkony," pronesl Jaroslav Hatla. „Díky tomu se mi dařilo i v Pardubicích. Vždy jsem tady startoval s více koňmi a aspoň s jedním jsem uspěl. Překvapen jsem byl snad jen posledním vítězstvím, protože na Sanchovi jsem předtím nikdy neseděl."

Hatla byl suverénem letošního ročníku soutěže o nejúspěšnějšího jezdce ve všestrannosti na pardubickém závodišti. V pěti hodnocených soutěžích nasbíral celkem 229 bodů. Druhý skončil Petr Myška se 153 body a třetí se umístila Lucie Příhodová se 144 body.

Při slavnostním zakončení soutěže v tiskovém středisku pardubického závodiště byli oceněni i vítězové dalších kategorií. Mezi dětmi vyhrála Markéta Matoušková, mezi juniory byla nejlepší Lucie Příhodová a mladým jezdcům vládl Miloslav Příhoda.

Cena v podobě nového sedla od hlavního sponzora soutěže, Sedlářství Jan Hauzr, kterou dostal Jaroslav Hatla, byla připravena i pro nejúspěšnějšího jezdce letošních překážkových dostihů na pardubickém závodišti. Tím se stal žokej Jan Faltejsek, který v tomto roce vybojoval 13 vítězství. Prvenství si definitivně zajistil vítězným hattrickem při Závěrečných dostizích. Na rozdíl od Jaroslava Hatly a všech jezdců ve všestrannosti si však vítěznou cenu nemohl převzít osobně kvůli svému angažmá na britských ostrovech.

nejlepší jezdci

Podobné články
ČJF

Přinášíme skvělou zprávu pro všechny příznivce parkurového skákání! Zástupci ČJF si z právě končící General Assembly FEI 2022 odváží výbornou zprávu,…

ČJF

Antidopingový výbor ČR zve na webinář s názvem ,,Pozitivní dopingový test, a co teď?“, který se uskuteční 3. 8. 2022 od 18:00 - 19:30. Během webináře…