Fotoreportáž z CAI Topoľčianky 2008

18. 9. 2008 Jozef Ornth Autor fotek: Jozef Ornth

Tri dni posledného víkendu sa v Topoľčiankach stretli záprahári z ôsmich krajín na tradičnej medzinárodnej súťaži CAI. Jazdili sa všetky tri disciplíny - v piatok prebehli drezúrne jazdy, sobotnému maratónu prialo aj počasie. V nedeľu sa podujatie ukončilo parkúrom a slávnostnou dekoráciou. Pre malý počet prihlásených bola súťaž štvoriek zrušená a súťažili len jedno a dvojzáprahy. Súčasne bola súťaž dvojzáprahov vyhodnotená aj ako Majstrovstvá SR. Organizátori z NŽ Topoľčianky tradične zabezpečili súťaž na profesionálnej úrovni.

Zrekonštruovaná budova jazdiarne NŽ Topoľčianky

Národný žrebčín Topoľčianky

Českým reprezentantom sa tentoraz príliš nedarilo. Na štart dvojek nastúpil Marek Jirgala, bol však vylúčený.

Lepšie sa umiestnil Josef Hrouda, obsadil v celkovom poradí 11. miesto:

Celkovým víťazom jednozáprahov sa stal poľský reprezentant Bartolomiej Kwiatek...

... a v dvojzáprahoch si víťazstvo odniesol domáci jazdec Miroslav Matuška.

Krásne poháre pre najlepších jazdcov v jednotlivých kategóriách venovali ako sponzorský dar vynikajúci maďarskí záprahári bratia Lázárovci. K dekorácii ich prinášali tieto dve sympatické mladé dámy.

Posledným ceremoniálom bolo vyhodnotenie Majstrovstiev Slovenskej republiky v záprahovom jazdení. Majstrom Slovenska pre rok 2008 sa stal Miroslav Matuška z domáceho jazdeckého klubu. Jeho úsmev pri preberaní trofeje je oprávnený.

Na druhom mieste sa umiestnil taktiež topoľčiansky jazdec, mladý Martin Zákršmíd