Do Hřebčína Slatiňany zavítalo 34 spřežení

8. 4. 2024 Tisková informace Autor fotek: Michaela purnochová Zdroj: NHK

V sobotu 6. dubna hostil hřebčín Slatiňany již tradiční jednodenní závody spřežení CAN1*, jimiž byla zahájena venkovní sezóna závodů spřežení roku 2024. Závodníci začínali drezurní úlohou na kolbišti Na Rembáni a pokračovali překážkovou jízdou mezi kužely v zámeckém parku Slatiňany.

V kategorii jednospřeží 2* se nejlépe vedlo Josefu Kolářovi se starokladrubským hřebcem Generale Albuza VII – 13. Samuel Sluka z národního hřebčína se v této kategorii umístil na čtvrtém místě se Siglavi  Pakra Mantada X – 12 a šestém místě s Generalissimus Montilla XLIX – 6, páté místo obsadila Kateřina Neumannová se Sacramoso Capeta XVII. Soutěž jednospřeží 3* ovládl David Soukup s Cortina – 13. V kategorii s nejmenším počtem závodníků dvojspřeží pony nejlepší výsledek předvedla Monika Pospíšilová. Vítězem soutěže dvojspřeží se stal Petr Kafka, druhé místo obsadil Alexandr Soukup a třetí byl závodník národního hřebčína Vladimír Moudrý se Sacramoso Secada XX a Sacramoso Selandia X - 44. Soutěž čtyřspřeží ovládl Jiří Nesvačil jun., druhou příčku obsadil Radek Nesvačil a třetí skončil opět závodník národního hřebčína Petr Novák. 

Výsledkové listiny - P2H1-2H1H2H4

Podobné články

Devatenáctý ročník mezinárodních závodů spřežení Rudolfův pohár započal přesně v den, kdy slaví svátek Rudolf, tedy 17. dubna a trval až do 21. dubna…

Devatenáctý ročník Rudolfova poháru má své vítěze.