Přijďte o víkendu obdivovat chladnokrevníky na MČR!

3. 10. 2014 EQCH redakce Autor fotek: Helena Görnerová

První říjnový víkend máme za sebou a co provedeme s tím dalším? Pojedeme na Šumavu na Mistrovství ČR chladnokrevných koní, co vy na to? Koná se tedy již tento víkend 11. a 12. října v Olšině u Horní Plané. Podívejte se, kdo je nominovaný, a přijďte fandit!

Jak už padlo v úvodu, MČR letos proběhne v areálu rekreačního zařízení vojenských lesů a statků Olšina u Horní Plané. Pořadateli jsou ASCHK ČR ve spolupráci s Vojenskými lesy a statky, s.p. Praha, divize Horní Planá. Ředitelem závodů je MVDr. Jaroslav Dražan, hlavním rozhodčím Tomáš Janda.

Seznam kvalifikovaných účastníků naleznete v příloze pod článkem.

Program víkendu:

V sobotu 11. října

...po slavnostním zahájení v 9:30 začnou síly měřit chladnokrevníci a jejich kočí v soutěži jednospřeží.

Logo Lesy ČRNejprve proběhne zahajovací soutěž vozatajského parkuru přístupná všem účastníkům, navazovat budou všechny tři části kombinované soutěže: vozatajský parkur, ovladatelnost v kládě a těžký tah.

V neděli 12. října

...čeká stejné pořadí soutěží na dvojspřeží.

ASCHK chovatelům

Asociace svazů chovatelů koní bude na místě ve svém stánku také připravena poskytnout chovatelům či zájemcům o chov koní:

  • starší čísla seznamu hřebců, časopisu Koně a ročenek
  • reklamní a upomínkové předměty
  • na místě lze vyřídit i změnu majitele koně zdarma
  • kromě toho samozřejmě na místě poskytne veškeré možné informace k plemenářské evidenci, právům a povinnostem, vyplývajícím z legislativy, k dotačním programům ad.

Skokem přes vodu

Rozpis MČR v kombinovaných soutěžích chladnokrevných koní najdete přiložený pod článkem.

Plakát na MČR chldr 2014

Foto na plakát poskytla Helena Görnerová, www.helenag.cz.

Podobné články

Možná si někdo vzpomene na můj text z roku 2017, kdy se v Lučině konala akce premiérově současně s výstavou trofejí a soutěží trubačů. Tentokrát se v…

Deník

Mistrovství, na němž se představilo devětatřicet koní z Německa, Rakouska a Čech, se na konci července konalo v Hinterwies-Sankt Englmar. Svůj A tým,…