Chladnokrevně: Chlaďas 2014 se blíží

14. 5. 2014 Tisková informace

V sobotu 7. 6. 2014 proběhne již 10. jubilejní ročník soutěží pro chladnokrevné koně Chlaďas 2014 opět pod záštitou senátora Ing. Petra Šilara. Tradičně se koná v areálu lanškrounské SZeŠ na kolbišti pod seníkem.

chlaďas 2014Je to jedna z mnoha akcí, kterou pořádá Střední škola zemědělská a veterinární Lanškroun ve svém stále modernějším areálu. Tato akce podporuje tradice tohoto regionu, a to chladnokrevní koně na Orlickoústecku rozhodně jsou.

Diváci uvidí klasické disciplíny - ovladatelnost v kládě, vozatajskou soutěž a těžký tah, možná budou soutěžit i ženy - amazonky. Pro studenty a kočí začátečníky je tradičně připravena i speciální soutěž, pro diváky kromě občerstvení také ankety o ceny. Možná nás opět navštíví čtyřspřeží chladnokrevných koní. Připravujeme i program pro děti.

Srdečně zveme všechny milovníky koní. Akce bude plakátována, bližší informace pro diváky i závodníky (propozice, přihláška) najdete přiložené pod článkem nebo na www.szes-la.cz.

Podobné články

Možná si někdo vzpomene na můj text z roku 2017, kdy se v Lučině konala akce premiérově současně s výstavou trofejí a soutěží trubačů. Tentokrát se v…

Deník

Mistrovství, na němž se představilo devětatřicet koní z Německa, Rakouska a Čech, se na konci července konalo v Hinterwies-Sankt Englmar. Svůj A tým,…