SOUTĚŽ „Hledejte na EQUICHANNELu“ zná první dva vítěze!
Jste napnutí, kdo vyhrál v prvním kole, případně jaké byly správné odpovědi? Odpovědělo vás opravdu hodně a drtivá většina odpovědí byla správná, vítěze jsme proto spravedlivě vybrali losováním. A vy, co jste nevyhráli, nevěšte hlavu, protože další kolo je tu!
A vítězi se stávají a knížku vyhrávají.... ba ne, tak rychlé to nebude, nejprve se podíváme na správné odpovědi.
1. Jak se jmenuje metoda, o níž je v článku řeč?
Bowenova metoda (resp. technika, akceptujeme obojí)
2. Jak funguje fascie (tj. na jakém principu je založena tato masáž)?
Fascie, neboli povázka, je svalový obal, na němž se nachází jemná vlákénka, která sval obalují. Jedna z teorií říká, že po těchto vlákénkách jsou přenášeny informace ze svalu do mozku a obráceně. Fascie při velikém zvětšení připomíná jemnou hedvábnou punčochu a v jejích kličkách a smyčkách vědci eliminovali krystalicko-kolagenní hmotu a buňky, u kterých se podařilo prokázat, že mají svoji vlastní buněčnou paměť. Pokud si buňky pamatují „špatné impulzy", také je vysílají. Díky této metodě, takzvaným "rozbrnkáním", je možné „resetovat" buněčnou paměť a nastartovat procesy, které vedou k uzdravení, tedy k tomu, že buňky začnou opět vysílat impulzy správné.
3. Na které straně se začíná s touto masáží a proč?
Problémové partie se ošetřují vždy nejprve na lepší, zdravější straně. Prací na párovém svalu buněčná paměť „zaregistruje", že tak je to správné, že tak to má být. Pak se přejde na druhou stranu, aby se brnknula tužší strana, která má následně snahu svá zatuhlá vlákénka uvolňovat a co nejvíce se přiblížit situaci své druhé poloviny.
Jednalo se o článek Koně si nabrnkám Lenky Kerumové z roku 2003.
A komu přálo štěstí?
První výherkyní knihy Masáže koní je Hanka Čežíková, tou druhou Barbora S (esBajinka).
Gratulujeme a obě dvě prosíme, aby nám na redakční mail (info@equichannel.cz) zaslaly své poštovní adresy, aby mohla knížka vyrazit.
Vy, kdož jste neuspěli, nevěšte hlavu, protože je tu další kolo!
Tentokrát budeme hledat články hned dva, oba související s podpůrnou léčbou při zraněních, oba napsané Dominikou Švehlovou. Články jsou dva, protože jsou tak trochu bratr a sestra, mají něco společného: v obou případech se velmi často zmiňuje voda, ale také něco protikladného. Další nápověda nebude, protože jste šikulové šikovní a jsme si naprosto jistí, že je opět najdete bleskově.:-)
Opět nám zašlete správné odpovědi na čtyři soutěžní otázky (protože se jedná o dva články, otázky necháme pouze dvě, ať se nám neupíšete) na vám dobře známý redakční mail (info@equichannel.cz) a nezapomeňte na název článku!
Zato jsou otázky, podle kterých také poznáte, zda jste našli správný článek:
Článek 1:
- 1. Jaký je „odbornější" název pro léčbu využívající vodu a jaké jsou její nejběžnější přínosy?
- 2. Jaká jsou rizika plavání koní?
Článek 2:
- 1. Při podpůrné terapii, o níž pojednává tento článek, je přímé působení vodou jen jednou z možností aplikace - které další jsou ve článku zmíněny?
- 2. Zatímco terapie studenou vodou se používá v případě akutních zranění, tato terapie přichází na řadu v chronickém stadiu - proč, jaké jsou její přínosy?
Už víte? Potom sem s odpověďmi, uzávěrka je v pátek, 8. 2. v 8 hodin ráno.
PS: A nebojte, nebudeme už zvyšovat počet článků v dalších kolech, slibujeme.:-)
Galerie
Je čas šířit vánoční náladu! Equichannel má pro vás dárky! A jdeme o ně soutěžit!
Hlasujte v soutěži o stavbu roku
O tom, že celková stavební obnova areálu výcvikových stájí v Heřmanově Městci je opravdu výjimečná nelze pochybovat. Proto se Národní hřebčín…