Odyssea mého koně: Uzavíráme pátého soutěžícího

15. 9. 2011 EQCH redakce Autor fotek: Veronika Hlávková, Helena Görnerová

Před rokem a půl jsme zahajovali naši zvláštní "výživářskou" soutěž, jejímž partnerem nám byla firma Dibaq a.s. a hlavními aktéry ti z vás, kteří si se svými koňmi prošli nějakým strastiplným obdobím. Pátého výherce vybírali všichni čtenáři Equichannelu a stala se jím Veronika Hlávková, majitelka slepého Zipa. Jak jim naše soutěž pomohla?

Dříve, než se podíváme, jak se Zipovi daří nyní, zkusme trochu zavzpomínat. Obsahem soutěže Odyssea mého koně bylo sepsat příběh svého "výživářsky problémového" koně tak, aby porotu - redakci EQUICHANNEL.cz a zástupce firmy Dibaq a.s. - natolik zaujal, že se za ním vydají na návštěvu, specifikují výživářský problém a výživář fy Dibaq a.s. Ing. Jan Novák podle toho sestaví vhodnou krmnou dávku, dodá krmiva a o koně se bude starat tak, aby tento problém vyřešil. Přesné zadání soutěže najdete ve článku Velká soutěž Equichannelu a Fitminu: Odyssea mého koně.

Čtyři první výherci, Klára Tajčmanová a Klod, Petra Roszková a "šimlík" Spike, Petra Šantrůčková a Ustulina, Kristýna Trnková a Red Valmont, již "mají vše za sebou" - na jejich soutěžní příběhy, naše návštěvy i na to, jak jim soutěž pomohla, se můžete podívat ve článku Odyssea pokračuje: Čtyři příběhy jsou uzavřené, vyberte pátého výherce!

Pátý příběh Veroniky Hlávkové a jejího slepého Zipa ukončujeme právě teď:

Přestože v tomto případě se výživář Dibaq a.s. snažil pouze o subjektivní změnu výživného stavu koně - zlepšení kvality srsti a zvýšení imunity - již koncem dubna 2011 byly výsledky dobře viditelné; kůň, který celý rok "držel" starou srst, na jaře překvapivě dobře přelínal. Posuďte sami:

srst Zipa v průběhu času

Vlevo nahoře: v létě 2010 byla srst vyholena kvůli přehřívání koně. Vpravo nahoře: koncem ledna 2011 je srst od léta téměř nezměněná. Dole: koncem dubna je Zip již přelínalý, střih už není vidět.

Ostatně slovy majitelky: "Musím říct, že je na něm znát obrovská změna. Letos na jaře krásně přelínal tak jako nikdy před tím a narostla mu krásná a lesklá srst. I když ji má o kousek delší než ostatní koně, tak je to úspěch, protože nikdy před tím takhle pěkně nevypadal. Nezbývá než prohlásit, že něco na tom krmení přeci jenom bude (-:"

Zip koncem září 2011Vyhodnocení soutěže slovy Veroniky Hlávkové, majitelky Zipa:

Zipa jsem do soutěže přihlásila hlavně proto, že to v životě neměl jednoduché a říkala jsem si, že takovou výhru by si jistě zasloužil. Ale rozhodně jsem nepočítala s tím, že Zip vyhraje. O to větší jsem měla radost, když se tak stalo. S průběhem celé soutěže jsem byla moc spokojená. Výrobky od firmy Fitmin Zipovi moc chutnaly. Co musím ale ocenit na prvním místě, byly cenné rady ohledně výživy koní, které jsem získala. Musím poděkovat týmu z redakce Equichannelu a panu Ing. Novákovi, kteří byli ochotni zodpovědět všechny mé dotazy a pro Zipa udělali v rámci soutěže maximum.

Hlavní problém, který Zip měl, byl problém s přelínáním a kvalitou srsti. Na jaře se však hodně změnilo a Zip krásně přelínal a srst se mu začala krásně lesknout. Bohužel mu ale na léto narostla zase delší srst než by měla. Nyní zase řeším opačný problém. Zipova srst je nyní krásná a lesklá, ale po podzimním přelínání ji má zase krátkou. Skoro to vypadá, že to má Zip celé nějaké domotané a na jaře mu roste srst dlouhá a na podzim zase krátká. Pokud mu nyní srst ještě trochu nepovyroste, zvažuji, že ho za velké nepřízně počasí budu dekovat lehkou nepromokavou dekou. Ještě jednou tedy děkuji všem, kteří se na soutěži podíleli. Byla to pro mě cenná zkušenost a pro Zipa příjemná výhra.

Zip začátkem května 2011

velká soutěž EQUICHANNEL.cz a Dibaq a.s.Všechny došlé příběhy mají otevřený konec. Na nás a na vás je, vzít si z nich poučení, zamyslet se nad tím, co jste právě dočetli a korigovat své kroky vždy tak, aby se naši koně měli lépe. Můžete také samozřejmě využít diskuzi pod jednotlivými články k přidání názoru či rady.

My všem soutěžícím děkujeme za účast a jejich koním přejeme spokojené dny a milující majitele, kteří si budou vždy vědět rady (a pokud ne, budou vědět, na koho se obrátit)!

redakce EQUICHANNEL.cz a zástupci Dibaq a. s.

Podobné články

SOUTĚŽ KONČÍ V NEDĚLI! // Knižní dárečky – a hlavně ty s koňskou tematikou – jsou u vás Equichanneláků velice oblíbené. A my to víme, proto jsme si…

AKTUALIZACE: Soutěž ukončena // Chcete krásný vánoční dárek a ještě se něco dozvědět o jedné z legend mezinárodní drezurní scény? To jste tu správně!…