Seznamte se... udidla Poponcini

4. 3. 2019 tým Equiservisu

Giuseppe Poponcini je známý a šikovný řemeslník, zejména v oblasti mechaniky. A také milovník koní. Když koupil prvního koně svému synovi, velmi záhy si všiml, že zvíře není spokojené na žádném udidle, které zkusili. Začal tedy zkoumat jednotlivá udidla a materiály a jejich působení s cílem vyrobit to nejlepší pro svého koně.

Výsledkem je zcela jedinečné, maximálně jemné a koňmi skvěle přijímané udidlo, které by mělo napomoci harmonii mezi jezdcem a jeho koněm. Proto název Harmony.

Udidla jsou vyrobena z inovativního materiálu, který je hypoalergenní, hladký a velmi flexibilní. Udidla jsou také originální díky svému specifickému čtvercovému tvaru.

K dispozici jsou 4 typy:

  • Harmony A
  • Harmony 1
  • Harmony 2
  • Harmony 3

Ty se liší svou konzistencí a zejména pružností. Nejměkčím udidlem je Harmony A, nejtužším pak Harmony 3.

Stupňovaná tuhost, která je ovlivněna různou konzistencí materiálu, umožňuje vybrat to nejvhodnější udidlo pro různé typy koní. Tato udidla efektivně pomáhají řešit ty nejčastější problémy, se kterými se jezdci potýkají při každodenní práci se svými koňmi – nedostatečné žvýkání a ztuhlá čelist, která má většinou za následek ztuhlého také celého koně.

Koně tato udidla většinou velmi dobře přijmou, je pro ně snazší najít si s udidlem kontakt, nebrání se mu, dobře na něm sliní, přežvykují, čelist je uvolněná a to napomáhá celkovému uvolnění koně.

Dá se říci, že jsou to udidla nápravná. Použití udidel Harmony 3 se velmi osvědčilo u koní, kteří byli zrazeni příliš ostrými udidly a tvrdou rukou a získali vlivem toho špatné a ztuhlé držení krku i celého těla a nebyli schopni správně pracovat.

Díky kombinaci jemného materiálu a tvaru udítka s tužší výztuhou, se koně na Harmony 3 naučí nebát se o hubu a jsou opět schopni nalézt dobrý kontakt s udidlem, uvolnit se, a korektně pracovat.

Na druhou stranu Harmony A, 1 a 2 jsou doporučovány pro takové koně, kteří mají potíže se stálým přilnutím, bojí se trochu opřít o udidlo a přenést váhu dopředu, čímž získají vyšší hybnou sílu a jsou pak schopni podávat lepší výkony, nebo zkrátka jen spokojeně a korektně pracovat a důvěřovat lidské ruce.

Filozofií udidel Harmony je najít správné spojení mezi koněm a jeho jezdcem, umožnit jezdci dobré vedení svého koně při současném zachování respektu k vysoké citlivosti koňské tlamy, která může být velmi snadno zraněná přehnaným působením standardních udidel na jazyk a čelisti.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Společnost Equiservis spol. s r.o. byla založena v roce 1993 jako jedna z prvních prodejen jezdeckých potřeb v České republice. Nyní můžete nakupovat ve třech kamenných prodejnách (Rudná u Prahy, Praha 9 - Letňany a Brno - Jih (Vídeňská 327/112)) a v e-shopu.

Otevírací doba kamenných prodejen:
Po - So: 9 - 20 hod

Podobné články

Kdyby koně uměli mluvit, tak bychom se jich zeptali, jak jsou spokojení s naší podestýlkou Miskantus. Ale to nejde! Zeptali jsme se tedy jejich…

Když se nám dostalo možnosti vyzkoušet podestýlku Miskantus, tak jsme chvilku váhali, ale nakonec nelitovali. A naše holštýnská dáma má konečně kde…