Back On Track – terapie infračerveným zářením

29. 1. 2019 tým Equiservisu Autor fotek: archiv Equiservisu

Back On Track je v sortimentu Equiservisu již velmi dlouho a těší se mezi zákazníky obrovské oblibě. Důvod je jednoduchý – opravdu funguje. Prohřívá, ulevuje od bolesti, uvolňuje napětí…

Ať už se jedná o bolavá kolena po náročném výšlapu, dlouhém dogtrekku nebo běhu, různé nespecifikované bolesti v oblasti beder či krční páteře, revmatické bolesti kloubů, výrony spojené se zánětem a mnoho dalších akutních i dlouhodobých nepříjemností.

Za ty roky máme od našich zákazníků nespočet kladných referencí a velmi intenzivně Back On Track testujeme také na sobě a svých koních a psech :)

Deky na psy Back On Track jsou k dostání v mnoha variantách. 

Princip, na kterém výrobky Back On Track (BOT) fungují, je kombinací tradiční čínské medicíny a nejmodernějších poznatků medicíny západní a je vlastně velmi jednoduchý.

Do materiálu Welltex jsou hustě vetkaná tenoučká keramická vlákna, která jsou vybrána podle toho, jaké absorpční a emisní spektrum obsahují. Zjednodušeně řečeno – z jakých zdrojů (a jak teplých) a v jaké podobě jsou schopny teplo přijmout, zda jej absorbují, nebo (a v jaké formě) ho odrážejí.

Výsledkem je, že když tato konkrétní vlákna absorbují tělesné teplo, odrážejí potom zpět teplo o specifické vlnové délce, která odpovídá spektru infračerveného záření.

Dlouhodobými výzkumy bylo dokázáno, že infračervené záření má blahodárný vliv na snižování bolesti a také na zlepšení prokrvení v oblasti, která je jeho působení vystavena.

Stejně jako všechny ostatní materiály i tělesné tkáně mají své vlastní absorpční spektrum. Buňky pohltí infračervené záření a mozek obdrží signál, že se zvýšila tepelná energie a žíly se roztáhnou. K absorpci tepla nedochází jen na povrchu, ale také hluboko ve tkáních, svalech a kolem kloubů.

Zvýšený krevní oběh ve tkáních výrazně snižuje svalové napětí, zvyšuje schopnost těla potlačovat záněty a léčit zranění. Výrobky se proto velmi dobře osvědčily v případech, kdy je součástí problému zánět.

Prádlo, regenerační návleky a další doplňky Back On Track jsou skvělým tipem na dárek. 

 

Další důležitou vlastností je ta preventivní – dobře prokrvené tkáně a klouby nejsou tak náchylné k úrazům ať už během tréninku či při soutěži. Není třeba mít obavu z používání Back On Track pomůcek během každodenních aktivit, ani během sportu. Naopak – při pohybu se uvolňuje více tepla, které se potom odráží zpět do těla, takže se působení zvyšuje.

Back On Track jsou celosvětově známé produkty – tisíce spokojených uživatelů najdete v USA, Austrálii i Evropě. Používají ho lidé, kteří jednoduše hledají úlevu od bolesti, rekreační sportovci i špičkoví sportovci napříč různými disciplínami. 

Je velmi důležité tělo nejdříve na používání pomůcek Back On Track navyknout. Správný postup se dočtete v informačním letáku, který je přiložen u všech produktů BOT.

Novinkou v sortimentu Back On Track je řada PHYSIO, která samozřejmě obsahuje jedinečný Welltex materiál, ale oproti klasické řadě BOT pomůcek je vyrobena z tenčího, výrazně pružnějšího (4-way-stretch) a přizpůsobivějšího materiálu, který má zároveň velmi dobré podpůrné vlastnosti, takže výrobky z řady PHYSIO jsou naprosto skvělé pro aktivní uživatele, kteří hledají ochrannou a zároveň regenerační pomůcku pro celodenní nošení. 

Udělejte svým blízkým radost a nadělte jim Back On Track. Pomůžete jim úlevu od bolesti a to je přeci krásný dárek :)

 

Podsedlové dečky Back On Track mohou zlepšit uvolnění vašeho koně při práci.

 

Deky Back On Track mohou významně přispět k uvolnění svalů vašeho koně před ježděním a následně k jejich regeneraci. 

 

Pracovní i stájové kamaše Back On Track pro ochranu a regeneraci koňských nohou. 

 

Společnost Equiservis spol. s r.o. byla založena v roce 1993 jako jedna z prvních prodejen jezdeckých potřeb v České republice. Nyní můžete nakupovat ve třech kamenných prodejnách (Rudná u Prahy, Praha 9 - Letňany a Brno - Jih (Vídeňská 327/112)) a v e-shopu.

Otevírací doba kamenných prodejen:
Po - So: 9 - 20 hod

 

 

 

Podobné články

Kdyby koně uměli mluvit, tak bychom se jich zeptali, jak jsou spokojení s naší podestýlkou Miskantus. Ale to nejde! Zeptali jsme se tedy jejich…

Když se nám dostalo možnosti vyzkoušet podestýlku Miskantus, tak jsme chvilku váhali, ale nakonec nelitovali. A naše holštýnská dáma má konečně kde…