Záplavy 2002 - Kůň přežil hazard svého pána

19. 8. 2002 ČTK Autor fotek: ČTK

I při povodních může existovat trocha spravedlnosti. Obyvatelé Veltrus na Mělnicku našli v neděli koně, kterého opilý majitel ve čtvrtek málem utopil ve Vltavě. Vjel na zvířeti do rozvodněné řeky u Veltrus, strhl ho ale i s koněm proud.

Záchranáři dali přednost životu člověka a muže vytáhli vrtulníkem. "Koně jsme našli hladového a na pokraji sil, zaklíněného ve větvích v zámeckém parku," řekl veltruský veterinář František Pochobradský. "Policejní záchranáři ho dopravili do zdejšího školicího střediska, kde se vzpamatoval," dodal lékař.

Policie majitele nezná
Totožnost majitele policisté podle mělnické mluvčí Niny Kopecké zatím neznají. "Záchrana jezdce probíhala v krizové situaci, kdy se letělo k jinému zásahu. Nikdo to proto nezjišťoval," vysvětlila. Podle ní šlo o zhruba padesátiletého muže prošedivělých vlasů, které měl vzadu sepnuté do culíku.

Kůň musí čekat na svého majitele
Kůň byl zatím ustájen v nedaleké Nové Vsi. I když se k němu majitel zachoval nezodpovědně, zvíře musí čekat, až se jeho majitel přihlásí.

"Zvíře má na hřbetě vyžehnuté číslo 20358 či 20352, což znamená, že je to polokrevník. Jde zhruba o čtyřletou hnědou klisnu, patrně vyřazenou z dostihového sportu," upřesnil veterinář. Zvláštním znakem je bílá lysina na hlavě a tmavé kopyto s černou podkolenkou na levé přední noze. Ostatní nohy mají světlá kopyta s bílou podkolenkou.

Majitel koně či lidé z jeho okolí se mohou obrátit přímo na veterináře Františka Pochobradského na telefonu 0602/126080 či na čísle 0205/78 12 75.

Podobné články
Austrálie, Kosciuszko National Park

Austrálie se znovu ocitla v popředí celosvětového mediálního zájmu a to v návaznosti na drastická opatření, která souvisejí se snižováním stavu…

24. února 2022 byla zahájena ruská invaze na Ukrajinu. 28. února 2022 byla založena UECF – Charitativní nadace Ukrajinské jezdecké federace, která…