Mezinárodní turnaj koňského póla TAXIS SNOW POLO míří do Pardubic

22. 2. 2019 Tisková informace

Jen pár dní zbývá do startu unikátní sportovní události. První březnový víkend odehrají týmy z České republiky i zahraničí turnaj koňského póla na sněhu TAXIS SNOW POLO. Zázemí mu poskytne nejen dostihové závodiště, ale také ledová plocha Zimního sportovního parku Nadace pro rozvoj města Pardubic. Právě ta se totiž stane centrálním dějištěm a hřištěm pro mezinárodní turnaj.

Zimní koňské polo se hraje například v St. Moritz nebo v Kitzbühelu, v Čechách jde o unikátní událost. V Pardubicích se představí týmy reprezentující Českou republiku, Slovensko, Maďarsko a tým složený z hráčů z několika evropských zemí. Profesionální rozhodčí přijede až z Velké Británie. V rámci doprovodného programu nebudou chybět ani zápasy dětí. To vše pod záštitou České asociace hráčů koňského póla, hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a díky vstřícnosti města Pardubice.

„Turnaj TAXIS SNOW POLO je pro nás velká výzva. Takový sportovní podnik se u nás ještě nekonal. Nechceme ale zůstat jen u zimního turnaje, během roku plánujeme další dva turnaje – Taxis Polo Cup na trávě a Taxis Beach Polo na písku,“ prozradil místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Ledová plocha kluziště musí být pro potřeby zimního póla upravena. Díky partnerům a sněhovému dělu bude pokryta vrstvou sněhu. „Znamená to pro nás náročnou přípravu, ale jsme odhodlaní a připravení bojovat nejen na hřišti, ale také s počasím,“ řekl viceprezident České asociace hráčů koňského póla Jan Průcha a dodal: „Připravujeme online stream na stránkách EquiTV a Česká televize odvysílá čtvrthodinový sestřih turnaje. Ovšem cítit atmosféru zápasů a celého doprovodného programu na vlastní kůži je nenahraditelný zážitek. Proto vyzýváme všechny fanoušky – držte nám palce a přijďte za námi přímo na závodiště.“

Kromě sportovní stránky čeká na diváky i doprovodný program. Budou si moci nejen prohlédnout stáje a setkat se osobně s hráči, ale také se třeba na koně posadit nebo si dokonce i zkusit pólo zahrát.

Turnaj TAXIS SNOW POLO se koná ve dnech 1. – 3. března 2019. Stěžejní program se odehraje v sobotu 2. března, zahájení je plánováno na 14:00 hod. Finálový zápas začne v 17:00 hod.

Podrobnější informace o turnaji a časový harmonogram všech tří dnů turnaje jsou k dispozici na www.TaxisSnowPolo.com. Vstupné v pátek a v neděli je zdarma, vstupenku na sobotu lze zakoupit v síti Ticketstream nebo přímo na místě konání turnaje.

Hlavními pořadateli turnaje jsou Aviator Polo Club a Dostihový spolek a.s.

Podobné články

Závodiště ve Velké Chuchli, které v posledních letech oživuje miliardář Radovan Vítek, dostane nové využití. Po dostihových a parkurových jezdcích se…

Koňské pólo patří mezi sportovní aktivitu, která se těší oblibě zejména v Jižní Americe a mezi šlechtou. V poslední době ale přichází na chuť…