LÍŠEŇ 2001

27. 9. 2001 Dalibor Prokop

VII.ročník Ceny zámku Belcredi byl podle očekávání ovlivněn souběhem termínů a také sobotní nepřízní počasí.
Po slušně obsazených soutěžích v pátek, se v sobotu v prořídlých polích startujících nejlépe dařilo K. Diringerovi s koněm PRIMO z JK MZLU Brno, který získal vítězství v honebním "L" a druhé místo ve stupňované obtížnosti do 120 cm s koněm AMICUS-K. V následujícím parkuru stupně "S" K. Diringer s PRIMEM předstihl P. Vachutku na LUGANO z TJJ Pegas Lázně Bohdaneč. Třetí místo obsadil L. Sojka na GALIA z JS Hippo Topol. Sobotní program vyvrcholil soutěžní mohutností, kde se z vítězství ex equo radovali ing. M. Slezák (UNIE A) a Vladimír Tretera (ASTOR) výkonem 160 cm, když chybovali až na 180 cm.
V neděli již bylo počasí i povrch kolbiště ideální. Volba překážek do 130 cm patřila L. Sojkovi, který zvítězil s GALIÍ a druhé místo získal s NIKITOU. K premiovanému "ST" nastoupilo celkem 11 dvojic. Poté co P. Vachutka (LUGANA), V. Tretera (ASTOR) a L. Sojka (GALIA) absolvovali se dvěma chybami, se vedení ujmul domací I. Přibyl s KORIANDREM (7,25 tr. b.). Toho o vítězství připravila až poslední dvojice v pořadí V. Tretera s LUSSI. Ten zvládl rafinovanou jízdou překonat parkur bez trestných bodů jako jediný a zaslouženě se radoval ze zisku "Ceny zámku Belcredi".
Za přípravu závodů byli pořadatelé odměněni především nedělní návštěvou diváků, která jezdcům připravila důstojnou kulisu.

Podobné články
iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…

ČTK České noviny

Praha - Parkurovou Super Grand Prix v pražské O2 areně vyhrál Daniel Deusser s koněm Scuderia 1918 Tobago Z. Blízko k triumfu ve vrcholné…