II. Moravské derby Loučany


První zářijovou sobotu uspořádal JO Pegas Loučany již druhý ročník Moravského derby, který se konal v nádherném prostředí areálu v Náměšti na Hané. Počasí se mračilo, ale naštěstí celý den nepršelo. Na programu byl jako první zařazen parkur st Z, který vyhrál Milan Smékal s Athosem a se Zutterfly byl na 2. místě. Následoval parkur ZL. Ten byl opět kořistí Milana Smékala s Athosem.

Vrcholem celého dne bylo samozřejmě Derby. Loňské vítězství obhajovala domácí Ivana Konečná. Byla to strhující podívaná na obtížný terénní parkůr, kde koně a jezdci podávali fantastické a mnohdy riskantní výkony, které diváci právem odměňovali bouřlivým potleskem.
I tentokrát opět suverénně zvítězila Ivana Konečná s klisnou Flejta. Druhá byla Kateřina Kočková s Klér (JK Mohelnice), na 3. místě dojel Pavel Vereš na Darii ze SOUZ Horní Heřmanice. Čtvrté místo patřilo stájovému kolegovi Vlastimilu Pavlíkovi s Heliosem a páté Lubomíru Vrtkovi s Beautym, taktéž z Horních Heřmanic.
Příjemným zpestřením potom byl pochod mažoretek a vystoupení malých tanečníků ze skupiny Free Dance. Na závěr předvedli své výkony na koních nejmladší jezdci a jezdkyně v maskách. Karneval na koních byl samozřejmě s vybranou hudbou.
Soutěže byly velmi dobře dotovány různými sponzory a první tři umístění si odnesli na památku krásný pohár. Úsilí členů pořadatelského klubu bylo odměněno spokojeností všech účastníků a návštěvníků tohoto jezdeckého dne.
Vítězné duo Ivana Konečná - Flejta

Vítězné duo Ivana Konečná - Flejta


Podobné články

Na konci června se v pražské Chuchli uskuteční pátý ročník mezinárodních parkurových závodů CSIO3* C-E-T Prague Cup, které navázaly na téměř padesát…

Pro první vítězství v Longines Global Champions Tour si na Miami Beach dojel Ir Michael Duffy s dvanáctiletým valachem Claptonn Mouche. V…