Stoprocentní Daniel Deusser nebude v pražské Super GP chybět ani letos

5. 10. 2022 Tisková informace Autor fotek: Josef Malinovský Zdroj: Prague Playoffs URL zdroje: www.pragueplayoffs.com
Daniel Deusser
Daniel Deusser

Německý reprezentant Daniel Deusser ještě nikdy nechyběl v Super Grand Prix, která se v listopadu už počtvrté pojede v rámci galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs. Kvalifikovaný je i letos, vyhrál dokonce už dvě Velké ceny LGCT.

Není mnoho jezdců, kteří doposud nechyběli v žádné Super Grand Prix. Ta bude letos již počtvrté během GC Prague Playoffs absolutním vrcholem prestižního seriálu Longines Global Champions Tour. V předešlých ročnících jsme pokaždé viděli například Bena Mahera, ten však v tomto roce ještě kvalifikaci zajištěnou nemá a poslední šanci to změnit bude mít v druhé polovině října v Rijádu.

Jediným, kdo je zatím stoprocentním účastníkem této soutěže, je Němec Daniel Deusser. Ten se letos kvalifikoval vítězstvím v Cannes, a navíc si připsal před několika málo dny druhý triumf při mítinku v New Yorku. V průběžném pořadí jednotlivců je před posledním kolem základní části série na osmém místě bez šance stát se letošním šampionem. Určitě však pomýšlí na prvenství ve zmíněné Super Grand Prix.

Vy jste soutěžil ve všech třech předešlých Super Grand Prix. Jaké na ně máte vzpomínky?
První věc, na kterou si vzpomenu, je to, jak na mě GC Prague Playoffs udělalo dojem, obzvláště Super Grand Prix. Byla tam spousta lidí, skvěle připravená aréna i organizace celé akce. Každý rok se na tuto událost od té doby těšíme.

Je pro vás důležitá účast i v té letošní Super Grand Prix?
Naprosto. Vyvinula se z toho za poslední roky jedna z nejdůležitějších soutěží roku. Je omezený počet možností se do ní kvalifikovat. Všichni dobří jezdci se o to snaží. Mně se podařilo kvalifikovat v Cannes, díky čemuž mi spadl kámen ze srdce. Jsem opravdu šťastný, že tam budu moci letos opět soutěžit.

Jaký byl váš největší zážitek letošní sezony Longine Global Champions Tour?
Jak jsem již zmínil, mám kvalifikaci z Cannes. V rozeskakování se mi podařilo předvést skvělou jízdu až do poslední překážky. To je definitivně ten největší letošní zážitek letošního roku.

Který kůň bude pro GC Prague Playoffs vaší stájovou jedničkou?
To je těžká otázka. Řekl bych, že Scuderia 1918 Tobago Z. Velmi dobře skákal před třemi lety v Super Grand Prix. Minulý rok jsem ho nemohl přivézt, ale doufám, že letos bude na Super Grand Prix připraven.

Jakou má váš tým Saint Tropez Pirates šanci uspět v GCL Super Cupu?
Určitě máme silný tým. Během sezony jsme měli trochu potíže, ale jinak jsme zdatným týmem. Pokud budeme v dobré formě, tak máme určitě šanci se umístit na prvních třech místech při Prague Playoffs.

Čím je pro vás Global Champions Prague Playoffs unikátní a čím je podle vás unikátní pro fanoušky parkurového skákání?
Je to plnohodnotný zážitek. Zaprvé je to skvělý prostor, atmosféra se spoustou lidí. Je to vše skvěle zorganizováno. Pro nás jezdce je samozřejmě velmi důležitá i ta finanční dotace soutěží. Ta akce je prostě vše v jednom.

Celková finanční dotace galashow světového parkuru GC Prague Playoffs, která se v libeňské O2 areně uskuteční od čtvrtka 17. do neděle 20. listopadu, je 8.250.000 eur pro soutěže kategorie CSI5*. Dalších 60.000 eur bude rozděleno na výhrách v soutěžích na úrovni CSI2*. 

Pro samotnou Super Grand Prix je přidělena částka 1.250.000. Jejími jistými účastníky jsou v tuto chvíli Ludger Beerbaum Katrin Eckermann, Denis Lynch, Sanne Thijssen, Malin Baryard-Johnsson, Christian Ahlmann, Daniel Deusser, Henrik von Eckermann, Marlon Modolo Zanotelli, Max Kühner, Pieter Devos, Michael Pender, Christian Kukuk a Shane Sweetnam.

V nedělním finále Super Cupu GCL se šest nejlepších celků utká o 4.510.000 eur. Nejprve se však do něj budou muset probojovat kvalifikačním sítem přes čtvrteční čtvrtfinále a páteční semifinále.

Podrobnosti o programu a prodeji vstupenek Global Champions Prague Playoffs najdete na webu www.pragueplayoffs.com.

Miami Beach
Podobné články
iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…

ČTK České noviny

Praha - Parkurovou Super Grand Prix v pražské O2 areně vyhrál Daniel Deusser s koněm Scuderia 1918 Tobago Z. Blízko k triumfu ve vrcholné…