Prague Lions vyhráli GCL v New Yorku. Před posledním kolem jsou třetí

25. 9. 2022 Tisková zpráva Autor fotek: GLC Zdroj: Prague Playoffs

Tým Pražských lvů má nakročeno k nejlepšímu výsledku v Global Champions League za dobu jeho existence. Jeho členové v New Yorku již potřetí za letošní sezonu zvítězili a posunuli se v průběžném pořadí na třetí řádek.

Prague Lions jsou doslova krůček od přímého postupu do semifinále Super Cupu Global Champions League, který se pojede v rámci listopadové galashow světového parkuru GC Prague Playoffs v libeňské O2 areně. 

Ve čtrnáctém kole si zásluhou Pietra Devose s koňsmi Nascar van´t Siamshof a Mom´s Toupie de la Roque a Nielse Bruynseelse na Matadorovi připsali letos již třetí vítězství, když jako jediný tým nezaznamenali ve dvoukolové soutěži s výškou překážek 155 centimetrů žádnou penalizaci. Do tabulky GCL si tak připsali dalších třicet bodů a s celkovými 239 body se posunuli na třetí řádek před Shanghai Swans s 234 body. Tento celek skončil v New Yorku po třech chybách pátý. 

O jedno shození méně měli zástupci Valkenswaard United – Marcus Ehning na valachovi Priam du Roset a John Whitaker v sedle Equine America Unick du Francport. Jen kvůli součtu časů 154,06 skončili čtvrtí za Miami Celtics se stejným bodovým skóre. Co je však pro ně podstatnější, v týmové tabulce mají 217 bodů a jsou stále ve hře o umístění mezi elitní čtveřicí, která získá výhodné postavení pro playoff. V tuto chvíli jsou pátí, ale další tři týmy jim doslova dýchají na záda. 

Šestí London Knights mají 216 bodů, o bod méně Paris Panthers stejně jako Madrid in Motion, kteří díky Maikelovi van der Vleutenovi a Angelice Augustsson Zanotelli vybojovali v aréně na Governors Island na dohled od Manhattanu druhé místo, když jedinou chybu udělal v sobotu Maikel van der Vleuten na jedenáctileté klisně Dywis HH. Jeho kolegyně v sedle Kalinky van de Nachtegaele při obou startech dojela do cíle s čistým štítem. 

Ačkoliv družstva Berlin Eagles a Stockholm Hearts v New Yorku předvedla průměrné až podprůměrné výkony, které je řadily na desáté, respektive sedmé místo, na vrcholu žebříčku jsme se dočkali změny. Stačil totiž tříbodový rozdíl a Stockholm Hearts o jediný bod předstihli své největší soupeře a stali se novými lídry. Za necelé čtyři týdny se tak dá v Rijádu očekávat strhující souboj o titul šampionů základní části Global Champions League, kdy každá dílčí příčka bude měnit konečné pořadí. 

Miami Beach
Podobné články
iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…

ČTK České noviny

Praha - Parkurovou Super Grand Prix v pražské O2 areně vyhrál Daniel Deusser s koněm Scuderia 1918 Tobago Z. Blízko k triumfu ve vrcholné…