Finále světového poháru v Lipsku - výsledky

Za bouřlivých ovací publika vyhrál v neděli 5. května 2002 německý skokový reprezentant Otto Becker 23.ročník FEI Weltcup-Finale v Lipsku.

Se zkušeným 13letým bílým hřebcem Dobel´s Cento (po Capitol I.) získal tak tento 43letý člen vítězného olympijského týmu ze Sydney jako druhý německý jezdec v historii vůbec, po Ludgeru Beerbaumovi (1993), vítězství v nejvýznamnějsích halových závodech světa. Za první místo obdržel závratných 68.000 Euro. Celkově byl finálový "Emirates Airlines-Weltcup" dotovaný částkou 216.000 Euro a skákalo se na čtyři kola (dvě kvalifikace + dvě kola finálové soutěže), v nichž nasbíral Otto Becker s Cento až do třetího kola pouze 3 trestné body. V posledním kole získal za jedno shození 4 tr. body a celkově 7.
Po třetím kole byl dlouhou dobu ve vedení Američan McLain Ward s koněm Viktor. V rozhodující poslední rundě zřejmě zapracovaly nervy a po několika shozeních a celkově s 14 tr. body skončil McLain Ward nakonec až na čtvrtém místě. Z jedenácté pozice si naopak poslední jízdou polepšila Američanka Leslie Howard s koněm Priobert de Kalvarie a se stejným počtem 14 tr. bodů obsadila také 4. místo. Oba získali odměnu ve výši 16.600 Euro.
Spokojený byl nakonec i Ludger Beerbaum s 10letou westfálskou klisnou Gladdys S (po Grandeur), na kterého zbylo s 8 tr. body "pouze" druhé místo a částka 33.800 Euro. Třetí místo obsadil mistr světa v parkurovém skákání Rodrigo Pessoa s 13letým francouzským hřebcem Baloubet Du Rouet (po Galoubet). (21.800 Euro)

Švéd Rolf-Göran Bengtsson s klisnou Gold du Talis se stal vítězem "Velké ceny" (40.000 Euro). Na druhém místě skončil Holanďan Jan Tops s Roofs a na třetím Ital Jerry Smit s Jamiro.

Celkově pozitivní bilanci zaznamenali pořadatel Volker Wulff (En Garde Marketing) a hlavní organizátor Josef Rahmen (ředitel Leipziger Messe GmbH), kteří byli s účastí 72.000 návštěvníků velmi spokojeni.

Podobné články

Jen necelé dva týdny po zakončení parkurové Global Champions 2022 jsou známy termíny a místa konání dalšího ročníku. Ten nabídne jednu zbrusu novou…

iRozhlas

Anna Kellnerová měla první den Prague Playoffs napilno. V úvodní pětihvězdičkové rámcové soutěži zvládla hned dvě jízdy. S hřebcem Joyridem si…