V Dubí zakáže dopravní značka chovatelům koní vjezd do některých ulic

17. 11. 2011 Artur Janoušek

Dubí na Teplicku zakáže do některých ulic jezdit na koni. Využije k tomu dopravní značku 'Zákaz vjezdu pro jezdce na zvířeti', která se jinak na českých silnicích téměř nevyskytuje. Radnice tím chce "umravnit" hlavně chovatele koní, kteří ničí chodníky a znečišťují cesty ve městě.

Značky radnice rozmístí mezi částí Mstišov a silnicí na Hrob. "Jsou to dva asi tříkilometrové úseky v okrajových částech města, na kterých je rozmístěno jedenáct značek," říká starosta Petr Pípal.

Vedení města nejprve zvažovalo, že nechá vyrobit vlastní zákazové značky, které by se týkaly přímo koní.

"Museli jsme být opatrní, aby to nebylo v rozporu s lesním zákonem. Podle něho se nesmí jezdit na lesních pěšinách, ale po zpevněných cestách ano. Někdo by mohl namítat, jestli naše vlastní značka vůbec platí. Proto jsme využili standardní schválené dopravní označení na tyči," popisuje Pípal.

iDNES.czCelý článek čtěte na iDNES.cz: V Dubí zakáže dopravní značka chovatelům koní vjezd do některých ulic

Podobné články
Novinky.cz

Policisté v polském městě Wejherowo zasahovali u neobvyklého případu, kdy místní mladík ukradl koně a snažil se ho odvést do svého bytu ve třetím…

Novinky.cz

Třicet plemenných hřebců se v sobotu představilo veřejnosti na jarní přehlídce koní v píseckém zemském hřebčinci. Ten nabízí chovatelům plemenné…