V Dubí zakáže dopravní značka chovatelům koní vjezd do některých ulic

17. 11. 2011 Artur Janoušek

Dubí na Teplicku zakáže do některých ulic jezdit na koni. Využije k tomu dopravní značku 'Zákaz vjezdu pro jezdce na zvířeti', která se jinak na českých silnicích téměř nevyskytuje. Radnice tím chce "umravnit" hlavně chovatele koní, kteří ničí chodníky a znečišťují cesty ve městě.

Značky radnice rozmístí mezi částí Mstišov a silnicí na Hrob. "Jsou to dva asi tříkilometrové úseky v okrajových částech města, na kterých je rozmístěno jedenáct značek," říká starosta Petr Pípal.

Vedení města nejprve zvažovalo, že nechá vyrobit vlastní zákazové značky, které by se týkaly přímo koní.

"Museli jsme být opatrní, aby to nebylo v rozporu s lesním zákonem. Podle něho se nesmí jezdit na lesních pěšinách, ale po zpevněných cestách ano. Někdo by mohl namítat, jestli naše vlastní značka vůbec platí. Proto jsme využili standardní schválené dopravní označení na tyči," popisuje Pípal.

iDNES.czCelý článek čtěte na iDNES.cz: V Dubí zakáže dopravní značka chovatelům koní vjezd do některých ulic

Podobné články
Idnes.cz

Návštěvníci většiny dostihů ve Velké Británii už se nebudou muset odít do formálního oblečení. Dosavadní dress code nebude vyžadován na všech 15…

Deník

/FOTO/ V druhé polovině února uplynou dva roky od chvíle, kdy se v bývalém kravíně v Rabštejnské Lhotě na Chrudimsku zabydlel Princ. První obyvatel…