Těsný doběh Velké národní pro sebe rozhodl Neptune Collonges

14. 4. 2012 ČTK

Liverpool (Británie) - Těsný doběh Velké národní steeplechase rozhodla až cílová fotografie a koňský nos, o který byl v cíli dříve Neptune Collonges v sedle s žokejem Darylem Jacobem. Na druhém místě v cíli slavného překážkového dostihu v Liverpoolu byl s minimálním odstupem Sunnyhillboy, třetí skončil Seabass. Favorizovaný Synchronised závod nepřežil.

Devítiletý Synchronised přicestoval na závodiště do Aintree jako vítěz Zlatého poháru z Cheltenhamu. V případě triumfu se mohl stát prvním koněm od roku 1934, který by vyhrál oba dostihy po sobě. Jenže už cestou na start z něj slavný žokej Tony McCoy spadl a při pádu na Beechers Brooku si pak kůň přivodil vážné zranění, kvůli němuž musel být utracen. Dostih nepřežil ani According to Pete, dva koně v Liverpoolu zahynuli i před rokem.

Článek přinesly Sportovní noviny.cz: Těsný doběh Velké národní pro sebe rozhodl Neptune Collonges

Podobné články
Český rozhlas

Na konci dubna 1945 osvobozovali Američané zajatecký tábor v Bělé nad Radbuzou. Při akci jedna bojová skupina navíc zachránila v Hostouni stádo 650…

Deník

Kuriózní nehoda se stala v neděli 21. dubna večer ve Velkých Losinách. Splašeného koně srazilo nákladní auto. Zvíře museli utratit.