Při dostizích v Austrálii se zabily dvě dívky

29. 9. 2015 Redakce

V Austrálii tragicky zemřela už druhá dostihové jezdkyně. Šéf Australské dostihové rady nicméně tvrdí, že bezpečnostní standardy na závodištích jsou v zemi lepší než kdykoli dříve.

První fatální nehoda se stala v pondělí, kdy po po pádu z koně během tréninkové jízdy zemřela šestadvacetiletá Carly-Mae Pyeová. Druhá tragédie se odehrála ve středu přímo v dostihu, v němž se stal osudným pád z koně devatenáctileté žákyni Caitlin Forrestové.

Šéf Australské dostihové rady Peter McGauran dnes uvedl, že stále pokračuje snaha o maximální vylepšení bezpečnosti na dostihových drahách, nicméně podle něj je sport mnohem bezpečnější než v minulých letech. Přispívají k tomu například plastové zábrany kolem tratí.

"Bezpečnost je lepší než kdykoli dřív, ale s rychle běhajícími koni, kteří váží 500 až 600 kilogramů, jsou žokejové prostě stále v ohrožení," uvedl McGauran.

Zprávu přinesl NOVA Sport.cz

Podobné články
Novinky.cz

K neuvěřitelné dokonalosti dotáhl 24letý Jamie Duff proměnu vysloužilého karavanu pro přepravu koní v minidomek stojící v irském hrabství Meath.…

V první polovině 19. století to byli černošští žokejové, kdo vládl závodům koní, vydělávali nejvíc peněz a stali se prvními profesionálními sportovci…