Nesmrtelný Josef Váňa má osmou Velkou. Tiumen zvládl hattrick v nejslavnějším českém dostihu

9. 10. 2011 Martin Cáp

Josef Váňa to dokázal a na Velké pardubické triumfoval v neděli odpoledne se svým Tiumenem potřetí v řadě. Měl to ale hodně těžké, protože zaváhal na Taxisově příkopu a do čela se poprvé v celém dostihu dostal až v cílové rovince, kde předběhl Sixteen. "Už jsem myslel, že ji nedoženu," přiznal šťastný vítěz.

Většími favority už nemohli být, tlak před Velkou pardubickou na ně byl obrovský. Přesto žokej Josef Váňa dovedl Tiumena ke třetímu vítězství ve Velké pardubické za sebou a sám v roli jezdce triumfoval poosmé.

Když se v závěrečném oblouku vydal na stíhací jízdu, na tribunách se ozval ohlušující jásot. Několik délek před ním sice bojovala o vedení bělka Sixteen s mladým vyzyvatelem Valldemosem, ale na začátku cílové roviny už byl Tiumen prakticky na úrovni své tréninkové kolegyně.

IHNED.czČlánek dostihového zpravodaje Martina Cápa čtěte na IHNED.cz: Nesmrtelný Josef Váňa má osmou Velkou. Tiumen zvládl hattrick v nejslavnějším českém dostihu

Podobné články
Seznam zprávy

Kníračka Ďula Václava Havla vešla do dějin. Psy měli i prezidenti Beneš, Zápotocký nebo Svoboda.

Idnes.cz

Přibližně 30 minut byla zavřená dálnice D1 na 31. kilometru na Benešovsku. Pobíhali na ní čtyři koně, kteří ohrožovali provoz.