Miliony žerou mrkev. Odsouzený Kalouskův poradce Šnábl buduje prestižní hřebčín

30. 11. 2011 Miroslav Kynčl

Radek Šnábl, poradce ministra financí Miroslava Kalouska pro arbitráže, uspořádal v sobotu den otevřených dveří ve svém hřebčíně. Vybudování chovu plnokrevníků údajně stálo 10 milionů korun.

Rozsáhlé pastviny, na kterých se prohání koně a stáda krav, ovcí a koz, jsou vidět už zdálky. Na hřebčínu Křenek vzdáleném zhruba dvacet minut od Prahy byl v sobotu den otevřených dveří.

Pyšný majitel, vlivný poradce ministra financí Radek Šnábl, stojí uprostřed a divákům představuje největší poklady svého chovu. "Podívejte se, jak miliony žerou mrkev," hlasitě říká jednomu z návštěvníků.

Do Šnáblovy stáje právě přibyl poklad z Normandie - desetiletý hřebec Darsalam, nejúspěšnější kůň v historii českých rovinových dostihů. Šnábl ho získal do pronájmu a slibuje si od něj, že dodá jeho chovu mimořádně kvalitní geny.

iHNED.czCelý článek čtěte na iHNED.cz: Miliony žerou mrkev. Odsouzený Kalouskův poradce Šnábl buduje prestižní hřebčín

Podobné články
Novinky.cz

K neuvěřitelné dokonalosti dotáhl 24letý Jamie Duff proměnu vysloužilého karavanu pro přepravu koní v minidomek stojící v irském hrabství Meath.…

V první polovině 19. století to byli černošští žokejové, kdo vládl závodům koní, vydělávali nejvíc peněz a stali se prvními profesionálními sportovci…