Komentátor BBC označil mrtvé koně za překážky

Miliony diváků, obrovské peníze, veliká popularita a sledovanost. To vše nabízí slavný britský dostihový závod Velká národní. Bohužel nejen to. Během 174. ročníku tohoto slavného dostihového závodu byly k vidění i situace, které vyvolaly velký odpor mezi ochránci zvířat. Diváky pobouřila i televizní stanice BBC. Její komentátor omylem označil mrtvé koně za překážky.

Záběry britské televizní stanice vzbudily obrovské emoce. BBC odvysílala, jak závodníci v průběhu dostihu obíhají přikryté mrtvé tělo jednoho z koní.

Devítiletý Ornais si zlomil krk již na čtvrté překážce, a to zdaleka nebylo vše. O dvě překážky dál ukončil svůj závodnický život desetiletý Dooneys Gate, jenž si zlomil hřbet.

Smrt nešťastného zvířete ne šesté překážce vyvolala mezi jezdci takovou paniku, že překážku, která byla v závodu v kurzu ještě jednou, následně raději objížděli.

Diváky pořádně naštvalo i cynické prohlášení jednoho z komentátorů, který nebohé mrtvé zvíře označil za překážku. „Věděli jsme o tom, co se stalo a snažili jsme se být citliví," snažila se žehlit neomalené výrazy svého komentátora v omluvném prohlášení stanice.

Že úmrtí koní na Velké národní v letošním roce není jen dílem shody nešťastných náhod, ukazuje fakt, že od roku 2000 zde našlo smrt již třiatřicet koní, jen loňský rok zde uhynuli čtyři zvířata.

Ve stínu tragických událostí tak poněkud zůstává vítězství koně Ballabriggse se žokejem Maguirem.

Celý článek přinesl server iSport.cz a můžete si jej přečíst zde.

Podobné články

Volně pobíhající koně ve středu ráno způsobili v centru Londýna chaos. Podle médií se srazili nejméně s pěti lidmi, došlo i k několika kontaktům s…

Idnes.cz

Centrem Londýna pobíhalo ve středu pět splašených koní královské kavalerie. Způsobili velký chaos v dopravě. Jedno ze zvířat narazilo do automobilu,…