Josefovské louky budou spásat divocí koně

V ptačím parku Josefovské louky se má v příštím roce prohánět a pást stádo divokých koní. Pokud se to podaří, bude park společně s rezervací Na Plachtě v České republice teprve druhou lokalitou, kde se tito původní evropští kopytníci opět začlení do ekosystému.

„Poníci se využívají k údržbě různých přírodovědně hodnotných lokalit. Především ve své zemi původu, ve Velké Británii, spásají trávu a drobné dřeviny v přírodních rezervacích, které tím udržují,“ vysvětluje správce ptačího parku Břeněk Michálek. Tento způsob pastvy umožňuje život celé řadě rostlin a na nich vázaných druhů hmyzu.
Zdroj: https://rychnovsky.denik.cz/z-regionu/josefovske-louky-budou-spasat-divoci-kone-20171124.html V ptačím parku si od pořízení nových obyvatel slibují velkou pomoc s údržbou josefovských luk, která bude mnohem šetrnější, než když se na louku vrhnou sekačky.
Zdroj: https://rychnovsky.denik.cz/z-regionu/josefovske-louky-budou-spasat-divoci-kone-20171124.html..

Celý článek si můžete přečíst na https://rychnovsky.denik.cz/z-regionu/josefovske-louky-budou-spasat-divoci-kone-20171124.html.

 

Celý článek si můžete přečíst
Zdroj: https://rychnovsky.denik.cz/z-regionu/josefovske-louky-budou-spasat-divoci-kone-20171124.html

Podobné články
Deník

/FOTO/ V druhé polovině února uplynou dva roky od chvíle, kdy se v bývalém kravíně v Rabštejnské Lhotě na Chrudimsku zabydlel Princ. První obyvatel…

Přistihli ho při činu. Desetiletý trest zákazu působení v dostihovém sportu padl v bizarním případu skandálu na Novém Zélandu. Zkušený trenér Phillip…