Triumf i s chybou. Králem Prahy je Epaillard, slavil jako Funes

20. 11. 2023 Martin Hašek Zdroj: iSport.cz URL zdroje: isport.blesk.cz
Sport
Sport

Šampionem Super Grand Prix, individuálního vrcholu parkurového Prague Playoffs, se stal francouzský jezdec Julien Epaillard s koněm Dubai du Cedre. S jednou chybou vyhrál díky o 1,27 sekundy lepšímu času, před Švédem Henrikem von Eckermannem s hvězdným King Edwardem.

Epaillard byl mezi sedmičkou jezdců, kteří v prvním kole zajeli čisté kolo. Finálový parkur ale rozčísnul Von Eckermann jízdou bez chyby a rychlým časem. Po prvním kole útočil s jednou chybou až s devátého místa, perfektní druhá jízda ho ale poslala do vedení, a protože v případě stejného počtu trestných bodů rozhodoval čas finálového kola, soupeře dostala pod tlak.

Epaillard byl po prvním kole třetí, ve finále udělal jednu chybu, ale předvedl svou tradiční rychlou jízdu, kvůli níž se mu přezdívá Master of Faster. Dosud suverénní čas Von Eckermanna pokořil o víc než sekundu. A když se vítěz prvního kola Andreas Schou pořadím propadl, mohl slavit.

Celý článek přináší iSport.cz: Triumf i s chybou. Králem Prahy je Epaillard, slavil jako Funes

TN.cz
Podobné články
Idnes.cz

Mistři opratí Jiří Nesvačil junior a Jakub Mack dnes poprvé zapřahali starokladrubské bělouše do saní. Pro hřebce a valachy je tento jiný druh…

Již tradičně přijede Mikuláš do Kladna na koni. Jeho cesta započne v 15.00 a v 15.30 dorazí se svou družinou na náměstí. Po něm vystoupí Yveta…