Herec Vydra: Chtějí mě zlikvidovat. Na milionech od Bendla jsem závislý

28. 2. 2012 Jana Šulcová

Institut pro celostní péči o chov koní vedený hercem Václavem Vydrou si přijde díky štědrosti ministra zemědělství Petra Bendla (ODS) na pět milionů. Exšéf Vydrovy společnosti, veterinář Pavel Mádr, je zděšen. Pětimilionová dohoda prý vznikla jako kamarádšoft ještě v době, kdy společnosti šéfoval on. A to aniž by o ní věděl. Sám Vydra ale kontruje. Tvrdí, že je obětí "likvidační kampaně".

27.2.2012 15:56

Václav Vydra je nejen oblíbeným hercem a moderátorem, ale také vášnivým chovatelem koní. I přesto, že sám na své zvířecí miláčky nedá dopustit, často čelí kritice. Oře chová v poněkud alternativním stylu, tedy metodou Hiltrud Strasserové.

Pohodlí, nebo týrání?

Ta spočívá v tom, že koně jsou volně ustájeni, nemají v hubě železo a chodí bez použití podkov. Tento způsob je často označován za týrání zvířat, metoda je velmi sporná a nedoporučuje se používat ani v samotném Německu, kde vznikla.

Celý článek čtěte v Parlamentních Listech: Herec Vydra: Chtějí mě zlikvidovat. Na milionech od Bendla jsem závislý

Podobné články
Idnes.cz

Dvouleté opravy na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou za 100 milionů korun se blíží k závěru. Opravená konírna, jízdárna a kočárovna i nová…

BRNO, ZNOJMO – Policisté na jižní Moravě se zaměřují na kontroly zazimovaných rekreačních chat. Vzhledem k mnohdy špatně přístupnému terénu do akcí…