Hasiči zachránili koně z jímky v Jindřichovicích pod Smrkem, pomohla jim nová záchranná síť

14. 1. 2017 Požáry.cz

V 15:23 hodin bylo hasičům ohlášeno, že v Jindřichovicích pod Smrkem spadl kůň do jímky. Na místo byli vysláni profesionální hasiči z Raspenavy, lezecká skupina hasičů z Liberce se speciální záchrannou sítí a místní dobrovolná jednotka.

Kobyla byla v úzké jímce na skrčených zadních nohách, tělo jí koukalo ven. K vytažení zvířete hasiči použili trojnožku, kterou mají lezci ve výbavě a záchrannou síť. Vyproštění z jímky se podařilo bez zranění.

Hasiče však čekal další úkol, a to postavit ležícího koně na nohy. Kvůli tomu sestrojili s využitím nedalekého stromu nad zvířetem kladkostroj, pomocí kterého byl kůň postaven na všechny čtyři.

Požáry.cz: vyproštění koně z jímky za pomoci sítě

K další úspěšné záchraně zvířete v Libereckém kraji přispěla záchranná síť, kterou liberečtí hasiči obdrželi jako první profesionálové v ČR v říjnu roku 2015. Síť jim darovalo z prostředků veřejné sbírky občanské sdružení EDUvet.cz.

 Fotografie na webu Požáry.cz: www.pozary.cz/...hasici-zachranili-kone-z-jimky-v-jindrichovicich-pod-smrkem-pomohla-jim-nova-zachranna-sit.

 

Hasiči z Liberce mají jako první v ČR záchrannou síť pro koně, použít lze i pro jiná zvířata.

Podobné články
Idnes.cz

Návštěvníci většiny dostihů ve Velké Británii už se nebudou muset odít do formálního oblečení. Dosavadní dress code nebude vyžadován na všech 15…

Deník

/FOTO/ V druhé polovině února uplynou dva roky od chvíle, kdy se v bývalém kravíně v Rabštejnské Lhotě na Chrudimsku zabydlel Princ. První obyvatel…